przeszczep włosów

Przeszczep włosów

Opublikowano: 16 października 2017

Nadmierne wypadanie włosów mogące prowadzić do łysienia jest problemem zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Przyczyny łysienia mogą być różnorodne. Jednak niezależnie od przyczyny można zaradzić łysieniu przy pomocy przeszczepu włosów. Jakie są przyczyny łysienia i jakie są metody przeszczepiania włosów, czy warto wykonać przeszczep włosów? O tym przeczytasz poniżej.

Jakie są przyczyny wypadania włosów?

Łysina jest najczęściej wynikiem wspomnianego już wypadania włosów, które może mieć różnorodne podłoże. Jako najczęstsze przyczyny nadmiernego wypadania włosów wskazuje się przede wszystkim:

 • wiek;
 • zmiany hormonalne (np. po ciąży czy w okresie menopauzalnym);
 • przyjmowanie niektórych leków;
 • poważne choroby;
 • chemioterapia.

W jaki sposób leczy się łysienie?

Kiedy zaczynamy dostrzegać, że nadmiernie wypadają nam włosy, w pierwszej kolejności udajemy się do apteki, sklepu zielarskiego czy lekarza pierwszego kontaktu i łykamy suplementy diety oraz stosujemy różnego rodzaju lecznicze kosmetyki. Jednak w niektórych przypadkach może to okazać się niewystarczające. Wtedy warto udać się na konsultacje do kliniki medycyny estetycznej, w jakiej oferowane są zabiegi przeszczepu włosów. Takie kliniki łatwo można znaleźć korzystając z wyszukiwarki umieszczonej na stronie internetowej www.tourmedica.pl.

Obecnie stosuje się trzy metody przeszczepiania włosów:

 • metoda strip – polega na wycinaniu pasków skóry z włosami. Takie fragmenty skóry tnie się na pojedyncze zespoły z mieszkami włosowymi, które umieszcza się w okolicy borczej;
 • metoda bht – w tej metodzie włosy pobierane są z innych części ciała niż góra głowy. Najczęściej owłosienie przy takich przeszczepach pobiera się z brody lub klatki piersiowej. Tę metodę stosuje się przede wszystkim w momencie, gdy ilość włosów w górnej części głowy jest niewystarczająca do wykonania przeszczepu, nie ma ich w ogóle lub mieszki włosowe są osłabiona;
 • metoda fue – jest to obecne najnowsza metoda przeszczepiania włosów. Metoda charakteryzuje się małą inwazyjnością i szybką rekonwalescencją. Cały zabieg trwa ok. 4-6 godzin i jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Tutaj pobierane są pojedyncze mieszki włosowe, które z okolicy dawczej przenoszone są na okolice biorczą.

Udostępnij ten post: • Doktor pisze:

  Przeszczep włosów pozwala na odbudowę utraconych włosów. Uzyskane efekty- to naturalny obraz nowych włosów . Przeszczepione włosy nigdy już nie wypadają. Szkoda czasu i pieniędzy na niepewne i nietrwałe metody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
endoproteza stawu biodrowego
Endoprotezoplastyka stawu biodrowego jest to wszczepienie sz...
fryzury ślubne
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...