Renata Michnowska

Rewolucja w medycynie estetycznej. Nowoczesny salon piękna i zdrowia

Opublikowano: 23 sierpnia 2023

Przyszłość medycyny estetycznej to połączenie naukowej precyzji z indywidualnym podejściem do klienta. Odmładzanie skóry, modelowanie sylwetki i rewitalizacja ciała są możliwe bez użycia botoksu i skalpela – mówi Renata Michnowska, właścicielka salonu urody REM z Białegostoku.

Dlaczego zdecydowała się Pani na otwarcie kliniki w Białymstoku? Konkurencja na rynku jest bardzo intensywna, jaki jest pani pomysł na sukces?

Renata Michnowska – Od początku chciałam stworzyć miejsce, które połączyłoby nowoczesne podejście do piękna z luksusową atmosferą relaksu – przestrzeń, w której nasi klienci będą mogli doświadczyć najnowszych trendów, innowacyjnych zabiegów i relaksującej atmosfery. Chciałabym, aby wszyscy klienci opuszczali klinikę bardziej pewni siebie, z poczuciem, iż zostali obsłużeni indywidualnie i profesjonalnie.

Zależało mi na stworzeniu harmonijnego środowiska, które sprzyja równowadze ciała i umysłu. Dlatego zainwestowałam w najwyższej jakości urządzenia, które gwarantują skuteczność zabiegów, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo naszym klientom. Druga sprawa, to zrozumienie, że każdy klient jest unikalny i ma własne potrzeby dotyczące wyglądu. Dlatego stawiamy na personalizację usług i szczegółowe konsultacje. Personel nieustannie rozwija umiejętności i śledzi najnowsze trendy i technologie.

W takim razie proszę opowiedzieć coś o najnowszych trendach w kosmetologii. Czego dziś poszukują klienci?

Renata Michnowska – Coraz ważniejsze staje się naturalne podejście do piękna. Klienci poszukują produktów naturalnych, organicznych, wolnych od szkodliwych substancji. Trend ten promuje zdrowe nawyki pielęgnacyjne i minimalny wpływ na środowisko. Popularność zdobywa również holistyczne podejście do kosmetologii, polegające na poszukiwaniu równowagi ciała, umysłu i ducha. Pielęgnacja skóry powinna być połączona z prawidłowym odżywianiem, aktywnością fizyczną, technikami relaksacyjnymi i dobrą kondycją psychiczną.

Mamy do dyspozycji coraz więcej nowoczesnych technologii stosowanych w celu redukcji oznak starzenia się skóry. Są to laserowe leczenie skóry, radiofrekwencja czy ultradźwięki. Dzięki urządzeniu Observ 520 jesteśmy w stanie diagnozować niwidoczne gołym okiem zmiany chorobowe ukryte pod skórą. Nowoczesne technologie pomagają też w redukcji zmarszczek, poprawie elastyczności skóry i odnowie kolagenu. W erze cyfrowej wiele salonów kosmetologicznych korzysta z zaawansowanych narzędzi technologicznych, takich jak aplikacje do monitorowania skóry, symulacje efektów zabiegów, czy konsultacje online. Na znaczeniu zyskuje zrównoważone podejście, producenci kosmetyków i salony stosują ekologiczne opakowania, minimalizują ilość odpadów, wykorzystują naturalne, przyjazne dla środowiska składniki. Klienci coraz bardziej zwracają uwagę na zdrowie swojej skóry, a nie tylko na kosmetyczne efekty. Stąd większy nacisk na pielęgnację, nawilżanie, ochronę przed szkodliwym wpływem środowiska oraz profilaktykę przedwczesnego starzenia się skóry. Klienci oczekują indywidualnego podejścia, spersonalizowanych rozwiązań i programów pielęgnacyjnych.

W jakich zabiegach się specjalizujecie?

Renata Michnowska – Zgodnie z najnowszymi trendami, specjalizujemy się w zabiegach nieinwazyjnych, takich jak redukcja tłuszczu, budowa masy mięśniowej, modelowanie i odmładzanie twarzy i ciała, redukcja cellulitu, laserowy lifting twarzy, usuwanie przebarwień, nieablacyjny lifting powiek czy usuwanie owłosienia i tatuaży.

Uważamy, że najlepiej dbać o ciało bez nadmiernej ingerencji, stymulując regenerację skóry, eliminując jej niedoskonałości. Dziś technologia laserowa jest bardzo zaawansowana, znakomite efekty uzyskujemy poprzez stosowanie kilku, synergicznie działających wiązek laserowych. Niestety, na efekty trzeba poczekać. Czasami nawet pół roku, jednak jest to dla klientów znacznie korzystniejsze niż próba osiągnięcia natychmiastowych efektów przy pomocy skalpela.

Zawsze staramy się przekonywać klientów do zabiegów nieinwazyjnych, które nie wymagają cięcia, szwów i okresu rekonwalescencji. Poza tym, stosując metody nieinwazyjne radykalnie zmniejszamy ryzyko powikłań. Ważne jest też to, że zapewniamy subtelne i naturalne efekty. Zamiast wprowadzać drastyczne zmiany w wyglądzie, możemy podkreślić naturalne cechy i zachować indywidualne piękno.

Jakie ma pani plany dotyczące rozwoju firmy? Jak w najbliższych latach będzie wyglądał rozwój rynku profesjonalnych usług kosmetycznych?

Renata Michnowska – Bez wątpienia będziemy wprowadzać nowe, innowacyjne, skuteczne i bezpieczne zabiegi i technologie. Chcemy też być nie tylko miejscem, gdzie nasi klienci mogą skorzystać z wysokiej jakości usług, ale także miejscem edukacji i inspiracji w dziedzinie zdrowia i piękna. Klienci będą coraz bardziej świadomi wpływu pielęgnacji skóry na ogólne zdrowie i samopoczucie, a kluczową rolę będzie odgrywał postęp technologiczny. Spodziewam się rozwoju zaawansowanych technologii laserowych, terapii świetlnych, inteligentnych urządzeń do pielęgnacji skóry i cyfrowych narzędzi diagnostycznych. Granice między medycyną estetyczną a medycyną ogólną będą się coraz bardziej zacierać. Klienci coraz częściej będą szukać miejsc, które oferują holistyczne podejście do piękna i zdrowia. Z usług kosmetycznych będzie też korzystać coraz więcej mężczyzn.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
skarpety trekkingowe
Wybierając się w góry, musimy zadbać o odpowiedni strój. O i...
marynarki damskie
Mówiąc o klasyczn...
Zmarszczki
Zmarszczka to zagłębienie w skórze, powstające pod w...
radiofrekwencja mikroigłowa
Nazywana nieoperacyjnym liftingiem, polecana jako zabieg, kt...
Koszula damska
Koszula damska to z pewnością must have w szafie każdej kobi...