nauka języka włoskiego z fiszek

Samodzielna nauka języka włoskiego z fiszek. Wszystko, co warto wiedzieć!

Opublikowano: 2 listopada 2023

Umiejętność posługiwania się więcej niż jednym językiem jest nieocenionym atutem. Wiele osób wybiera włoski ze względu na jego piękno i bogactwo kulturowe. A dzięki narzędziom takim jak fiszki, samodzielna nauka tego niezwykle pięknego języka staje się znacznie prostsza i bardziej dostępna. Za chwilę dowiesz się tego, czy język polski i włoski są podobne, jak zacząć samodzielną naukę włoskiego z fiszek oraz jakie zestawy językowe włoskie mogą przyspieszyć Twój postęp w nauce. Zapraszamy do artykułu!

Polski a włoski – czy te języki są podobne?

Na pierwszy rzut oka, polski i włoski mogą wydawać się dość różne, zarówno pod względem fonetycznym, jak i gramatycznym. Polski to język słowiański, a włoski romański, jednak oba języki pochodzą z indoeuropejskiej rodziny języków, co może tłumaczyć pewne podobieństwa w ich strukturze i słownictwie. Tym samym samodzielna nauka języka włoskiego będzie na pewno dużo łatwiejsza niż przykładowo nauka języków azjatyckich. Będzie to jeszcze prostsze dla tych, którzy posiadają podstawową wiedzę z innego języka romańskiego, takiego jak francuski czy hiszpański.

Główne podobieństwa w języku polskim i włoskim to przede wszystkim to, że w obu przypadkach występuje:

  • deklinacja
  • odmiana czasowników
  • trzy rodzaje gramatyczne (żeński, męski i nijaki)
  • częste występowanie spółgłoski „cz”
  • podobny alfabet

Co ciekawe, niektóre słowa w języku polskim i włoskim, przede wszystkim te, które wywodzą się z łaciny, również są podobne np. castello / kasztel czy voidovato – województwo, facciata / facjata (twarz), marina / marynarka, autostrada / autostrada, manualne / manualne itp. Medal ten ma jednak dwie strony, ponieważ istnieją w obu językach słowa podobne w brzmieniu, jednak o zupełnie innym znaczeniu, co niestety może nieco utrudniać naukę.

nauka języka włoskiego z fiszek

Samodzielna nauka języka włoskiego z fiszek – jak zacząć?

Rozpoczynając naukę włoskiego z fiszek, ważne jest, aby zacząć od zrozumienia podstawowych zasad gramatycznych oraz najczęściej używanych słów i fraz. Fiszki są doskonałym narzędziem do budowania słownictwa i utrwalania struktur gramatycznych.

Naukę języka włoskiego z fiszek warto zacząć od wprowadzenia dobrych praktyk, czyli:

  • Wybrania odpowiednich zestawów fiszek – upewnij się, że wybrane zestawy odpowiadają Twojemu poziomowi zaawansowania oraz wyznaczonym celom.
  • Codziennej praktyki – poświęć codziennie trochę czasu na naukę z fiszek. Konsekwencja jest kluczem do sukcesu.
  • Używania fiszek tradycyjnych i plików audio – zestawy fiszek obejmują z reguły zarówno fiszki w kartonikach, jak i dostęp online do plików audio, co pozwala ćwiczyć poprawną wymowę.
  • Powtarzania materiału – regularne powtarzanie materiału pomoże Ci utrwalić zdobytą wiedzę i przyspieszyć postęp.

Zestawy językowe włoskie

Na rynku znaleźć można wiele różnego rodzaju zestawów fiszek do samodzielnej nauki języka włoskiego. Są to zarówno fiszki z podstawowym oraz bardziej zaawansowanym słownictwem, jak i fiszki konwersacyjne, gramatyczne czy tematyczne. Dzięki temu można poznać język wielowymiarowo i kompleksowo, a wszystko to w niezwykle prosty, tani i skuteczny sposób.

materiał sponsorowany.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Melissa and Doug
Szukając zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą, warto z...
książki biznesowe
W dzisiejszym dynamicznym świecie, w którym zmiany zachodzą...
Domowa szkoła
Dzieci kształcone w domu osiągają dobre wyniki w nau...
jak nauczyć dzieci oszczędzania
Oszczędzanie jest jedną z najważniejszych umiejętnoś...
Csaba Gabnai
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...