targi INTARG

INTARG 2017 – tegoroczne święto wynalazków i ich autorów już za nami

Opublikowano: 28 czerwca 2017

W piątek 23 czerwca w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach zakończyły się 10. Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2017. Impreza jak zawsze cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG 2017 zostały wsparte przez wiele czołowych instytucji polskich, organizacji międzynarodowych oraz mediów. Wystawcy reprezentowali jednostki naukowe, przedsiębiorstwa produkcyjne, start-upy oraz młodzież szkół średnich i wyższych. Były też stoiska jednostek samorządowych, stowarzyszeń, firm usługowych i podmiotów otoczenia biznesu.

Wydarzenie zgromadziło ponad 170 wynalazków z 18 krajów świata: Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Egiptu, Francji, Indonezji, Iranu, Kanady, Malezji, Meksyku, Polski, Rumunii, Rosji, Tajlandii, Tajwanu, USA i Wietnamu. Rozwiązania obejmowały zagadnienia z różnych dziedzin, takich jak chociażby: ekologia, medycyna, bezpieczeństwo, lotnictwo, przemysł samochodowy i transport, metalurgia, włókiennictwo, maszyny i urządzenia, chemia, mechanika, inżynieria, elektronika, energetyka.

W programie targów nie zabrakło imprez towarzyszących, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego był organizatorem konferencji „Śląskie Forum Innowacji”, obejmującej zagadnienia z dziedziny medycyny, energetyki, informatyki i komunikacji. Fundacja NANONET zaprosiła na dwudniową międzynarodową konferencję pod hasłem “InterNanoPoland 2017”, poświęconą zagadnieniom z dziedziny nanotechnologii.

W drugim dniu targów odbyła się konferencja “Dzień Projektożerców”, zorganizowana przez Regionalny Punkt Kontaktowy Politechniki Śląskiej. W otwartej strefie konferencyjnej targów odbywały się liczne prezentacje i panele, realizowane m.in. przez: Ministerstwo Spraw Zagranicznych Argentyny, Instytut Fizyki PAN, Politechnikę Wrocławską, Politechnikę Białostocka, Politechnikę Łódzką, firmę ENTE, Dennemeyer i Associates Sp. z o.o.

W czasie targów ogłoszono oficjalne wyniki konkursów organizowanych pod honorowym patronatem wiceprezesa Rady Ministrów oraz Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego – Jarosława Gowina: Lider Innowacji 2017 i Młody Wynalazca 2017.

Prezentowane rozwiązania zostały zgłoszone do konkursu targów INTARG, w ramach którego grono kilkudziesięciu jurorów pod przewodnictwem dr. inż. Krzysztofa Biernata prof. nadzw. oraz ekspertów pod kierunkiem dr. hab. inż. Grzegorza Wcisły dokonało ich oceny, przyznając nagrody i medale. Ogłoszono je 23 czerwca podczas uroczystej gali.

Obecni byli na niej m.in. zastępca prezesa Urzędu Patentowego Andrzej Pyrża, wiceprezes Śląskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej FSNT w Katowicach Włodzimierz Kulisz, naczelnik Wydziału Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Katowice Mateusz Skowroński.

Targi łączą wiele środowisk, których kluczowym celem jest rozwój w oparciu o innowacyjność i nowe technologie, współpracę nauki z biznesem i przemysłem. Wydarzenie to jest narzędziem promocji innowacyjnych produktów, technologii i usług z różnych branż i dziedzin w celu ich transferu do przemysłu.

Fot. archiwum organizatora

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *