mazury

Urlop w październiku- dlaczego warto postawić na mazury?

Opublikowano: 12 września 2022

Większość osób, zwłaszcza rodzin z dziećmi, co roku planuje urlop w okresie wakacyjnym, mniej więcej od czerwca do sierpnia. Nie każdy jednak lubi wyjeżdżać w samym środku sezonu, przedzierać się przez tłumy turystów w upale i płacić ciężkie pieniądze za możliwość skorzystania z różnych atrakcji.

Aby uniknąć tych wszystkich niedogodności dobrym pomysłem jest zaplanowanie urlopu w późniejszym czasie, na przykład w październiku. To miesiąc, w którym jeszcze panują przyzwoite warunki pogodowe, ale w popularnych miejscach jest zdecydowanie mniej turystów, co pozwala naprawdę wypocząć.

Dobrym kierunkiem wyjazdu urlopowego w październiku są nasze polskie Mazury. Różnorodność przyrody, liczne pojezierza, przyjemna, nie za gorąca temperatura oraz rozwinięta infrastruktura hotelowa to największe zalety Mazur jesienią.

Co można robić na Mazurach w październiku? Gdzie warto się zatrzymać podczas krótkiego, jesiennego wypoczynku?

Masz możliwość obcowania z naturą

Jeżeli jesteś osobą wrażliwą na kontakt z przyrodą, Mazury jesienią bez wątpienia Cię zachwycą. Jesień to wbrew pozorom bardzo kolorowa pora roku, pełna barw spadających liści, a na Mazurach widać to jeszcze wyraźniej i wygląda wręcz zachwycająco.

W październiku najpopularniejsze kurorty mazurskie pustoszeją, zachęcając do spacerów wśród cichych, urokliwych zakątków. Na niezwykły klimat składa się tu wiele rzeczy – zamglone jeziora nad ranem, opadające liście w kolorze żółtym, brązowym czy pomarańczowym wyścielające ścieżki parkowe oraz pachnące łąki i lasy.

Jesień na Mazurach to także wymarzony czas dla zapalonych grzybiarzy. Warmia i Mazury posiadają około 600 tysięcy hektarów lasów, w których można znaleźć niemalże wszystkie okazy występujące w atlasie grzybów.

Dla wprawionych grzybiarzy polecamy tereny lasów łańskich, ciągnące się aż do Olsztyna, oraz Puszczę Piską. Z kolei zbierających pospolite podgrzybki zapraszamy do lasów Taborskich oraz na tereny leśne obok Mikołajek, Rucianych Nid, Wojnowa czy Morąga.

mazury

Hotele na Mazurach z zabiegami SPA są na najwyższym poziomie

Mazury są dobrze rozwinięte, jeśli chodzi o bazę hotelową. Szczególnie jesienią chętnie odwiedzane są hotele z bogatą ofertą SPA. Dzięki temu, niezależnie od tego, czy wybieramy się na dłuższy urlop czy krótki, weekendowy wypoczynek, możemy zregenerować siły i odprężyć się nie wychodząc z hotelu.

Jednym z hoteli na Mazurach z ofertą SPA jest hotel „Azzun”. To wyjątkowe miejsce na mapie Warmii i Mazur w stylu orientalnym. Orientalne SPA mieszczące się na jego terenie oferuje między innymi wyjątkowy „Ceremoniał Hammam”, czyli masaż na podgrzewanym, ekskluzywnym kamieniu wraz z peelingiem całego ciała. To idealne miejsce, by zadbać nie tylko o ciało, ale także duszę – uwolnić się od stresów i napięć oraz zregenerować pod względem psychicznym.

Oprócz zabiegów regeneracyjnych dla dorosłych w hotelu nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych. Dzięki temu nawet podczas wakacji z rodziną mamy szansę odpocząć w samotności.

Sprawdź całą ofertę SPA Hotelu Azzun: https://www.azzun.pl/poznaj-spa/orient-spa

mazury

Aktywne spędzanie czasu na świeżym powietrzu

Bogato rozwinięta infrastruktura w najważniejszych mazurskich kurortach sprawia, iż jest to idealne miejsce na spędzenie aktywnego wypoczynku. Jesień to idealna pora roku na wyprawy rowerowe. Mazury są pełne ścieżek rowerowych o różnej długości i trudności, ciągnące się przez najpiękniejsze regiony z malowniczymi krajobrazami.

W czasie takich wypraw rowerowych możemy też zaplanować zwiedzanie lokalnych zabytków czy spróbowanie regionalnej kuchni.

Warto skorzystać z giżyckiej trasy „Szlakiem zamków i rezydencji”, podczas której zobaczymy Twierdzę Boyen, most obrotowy w Giżycku, zamek krzyżacki w Rynie, pałac w Nakomiadach, zamek w Kętrzynie, a także Wilczy Szaniec w Gierłoży i bunkry w Radziejach.

Dostępnych jest też wiele tras wzdłuż jezior, idealnych do pieszych wycieczek, uprawiania joggingu czy nordic walking.

Jesienią nadal dostępne są atrakcje wodne, na przykład żeglarstwo. Choć warunki na jeziorze są nieco trudniejsze niż w sezonie letnim, dla wprawionych żeglarzy to wspaniały czas, by szlifować swoje umiejętności i hart ducha.

Zatem Mazury to doskonałe miejsce na krótki lub dłuższy urlop w październiku!

Tagi: , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sezon turystyczny startuje lada moment! Planujesz we...
Perfect SPA Awards 2024
Zorganizowana w warszawskim hotelu Sheraton Grand Wa...
Wypoczynek z dala od cywilizacji, ale w luksusowych...
Prezent na Walentynki
Walentynki – jedni je uwielbiają, inni nie znoszą. Nie zmien...
Termy BUKOVINA
Jeśli od dawna marzy Ci się, aby doświadczyć prawdziwego luk...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...