obrączki ślubne

Wybieracie obrączki ślubne? Oto kilka najważniejszych pytań

Opublikowano: 2 lipca 2022

To symbol pięknego uczucia, wiecznej miłości i wspólnej drogi. Jakie obrączki wybrać, aby z dumą nosić je przez kolejne lata, a jednocześnie zapewnić sobie wygodę codziennego użytkowania? Czy kupić takie same, czy może różne modele dla panny młodej i pana młodego? Zdecydować się na obrączki z diamentami czy bez zdobień? Oto 4 podstawowe zagadnienia, które należy przemyśleć przed zakupem obrączek ślubnych.

Z czego obrączki ślubne?

W pierwszej kolejności warto zastanowić się nad kruszcem. Materiałem najczęściej wykorzystywanym do produkcji obrączek ślubnych jest złoto, rzadziej zaś platyna, pallad czy tytan – przede wszystkim z uwagi na znacznie wyższe koszty. Złoto jest łatwe w obróbce, twarde i wytrzymałe, a ponadto charakteryzuje się piękną barwą. Jeżeli preferujecie biżuterię w chłodniejszych odcieniach, możecie zdecydować się na obrączki pokryte warstwą rodu, czyli z tzw. białego złota. A może obrączka wielokolorowa, wykonana ze złota w dwóch, a nawet trzech kolorach? To również świetna opcja!

obrączki ślubne

Obrączki z diamentami czy bez?

Przez ostatnie lata estetyka obrączek ślubnych znacznie się zmieniła. Prostą, skromną biżuterię zastąpiły modele wykonane z różnokolorowego złota oraz ze zdobieniami, szczególnie z diamentami. Obrączki z diamentami (a raczej z brylantami, czyli diamentami po oszlifowaniu) to świetna propozycja dla panny młodej, która chce się wyróżnić. Wystarczy nawet niewielki kamień – dzięki niemu biżuteria wygląda elegancko, kobieco i romantycznie. Coraz popularniejsze stają się jednak obrączki z większą liczbą diamentów (np. z pięćdziesięcioma kamieniami) lub z jednym, ale znacznie większym brylantem – o średnicy równej szerokości obrączki! Gdzie szukać idealnej obrączki z diamentami? Szeroki wybór takiej, oryginalnej i przykuwającej wzrok biżuterii zapewnia Marko.pl: https://www.marko.pl/obraczki-z-diamentami. Na pewno znajdziecie tu mnóstwo nietuzinkowych modeli – z brylantem i bez.

obrączki ślubne

Jaka szerokość obrączek ślubnych?

Poza tym należy ustalić szerokość obrączek. To przede wszystkim kwestia upodobań, przyzwyczajeń oraz komfortu. Możecie wybrać obrączki o szerokości zaledwie 3 mm albo znacznie szersze – np. 7-milimetrowe. Oprócz tego warto zastanowić się nad kształtem wewnętrznej części. Dostępne są modele klasyczne oraz z tzw. soczewką. Wnętrze takiej obrączki jest półokrągłe (zwęża się ku brzegom), dzięki czemu zmniejsza się powierzchnia styku ozdoby z powierzchnią skóry. Pozytywnie wpływa to na cyrkulację powietrza, a noszenie takiej obrączki jest bardziej komfortowe.

obrączki ślubne

Czy obrączki muszą być identyczne?

Jeszcze do niedawna przyjmowało się, że obrączki powinny być idealnie dopasowane do siebie. Teraz jednak mamy znacznie większą swobodę w tym temacie. Coraz więcej modeli występuje w wersji dla niej i dla niego. Obrączki dedykowane pannom młodym są zazwyczaj węższe, a poza tym bardziej zdobne, szczególnie w diamenty. Co ciekawe, niektóre pary młode decydują się na zupełnie różne modele – np. oryginalny i bogato zdobiony dla niej oraz klasyczny dla niego. Jeśli więc macie zupełnie różne gusta, nie musicie na siłę szukać kompromisów. Wybierzcie taką biżuterię, jaka się Wam podoba, a dzień zaślubin upamiętnijcie np. identycznym grawerem.

O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając obrączki ślubne? Na pewno, że jest to zadanie dla dwojga. Wspólnie ustalcie rodzaj kruszcu, styl biżuterii oraz detale – nawet jeśli mają to być dwa różne modele – i określcie budżet. Na pewno znajdziecie takie rozwiązanie, z którego będziecie dumni przez całe dekady.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jak czyścić złoto
Złoto to dla większości z nas symbol piękna, trwałości i ele...
naszyjniki z perłami
Eleganckie Naszyjnik z perełką należą do tego rodzaju kobiec...
pierścionek zaręczynowy
Narzeczeństwo to ważny okres w życiu każdej pary. Wtedy przy...
biżuteria srebrna
Dobra biżuteria to ciekawa wizytówka, a coraz więcej klientó...
męska biżuteria
Męska biżuteria przestała już być wyrazem ekstrawagancji – d...