Magento

10 najważniejszych zalet platformy Magento

Opublikowano: 21 kwietnia 2021

Magento, od czasu pierwszej wersji wydanej w 2007 roku, nieprzerwanie utrzymuje swoją wysoką pozycję wśród największych platform, z których użytkownicy najchętniej korzystają do stworzenia własnych sklepów e-commerce. Jest to jedno z najbardziej niezawodnych, elastycznych i skalowalnych narzędzi na rynku, dlatego wiele firm decyduje się właśnie na to rozwiązanie. Jednak czy warto kierować się decyzją większości? Poniżej przedstawiamy 10 najważniejszych powodów, dla których warto wybrać Magento, jako sposób na sukces sklepu internetowego.

Magento to platforma open source

Magento to narzędzie open source, które dystrybuowane jest w dwóch wersjach: darmowej Community i płatnej opcji premium Commerce. Dzięki temu, że Magento to open source, użytkownicy mają możliwość modyfikacji kodu źródłowego, co przynosi wiele korzyści.

Elastyczność

Możliwość dostępu do kodu źródłowego Magento i modyfikacja go przez programistów pozwala na dostosowanie projektu oraz funkcjonalności sklepu internetowego. Architektura tego rozwiązania pozwala na personalizację praktycznie wszystkiego, dlatego witrynę można stworzyć zgodnie z potrzebami i założeniami, mając pełną kontrolę nad kodem.

Wydajność

Właściciele sklepu mogą dowolnie optymalizować wydajność strony na różne sposoby – od zmiany kodu źródłowego po korzystanie z narzędzi innych firm. Szybkie ładowanie się strony sprawia, że sklep online zachęca klientów do przeglądania treści i produktów, ale też zmniejsza współczynnik odrzuceń strony (lub po prostu zwiększa współczynnik konwersji).

Skalowalność

Otwarty kod źródłowy i darmowa wersja Community sprawia, że Magento jest ogólnodostępne i może być wykorzystywane przez wszystkie rodzaje firm. Właśnie dlatego mocno stawia się na jego skalowalność, co sprawia, że jest to narzędzie, najlepiej nadające się do każdej działalności – od małych firm internetowych, po średnie i duże przedsiębiorstwa. Możesz też rozpocząć swój e-handel z ograniczoną liczbą produktów, by następnie poszerzyć skalę projektu – Magento zbudowane jest z myślą o skalowaniu, dlatego liczba produktów nie ma tu znaczenia.

Łatwa integracja z innymi systemami i liczne rozszerzenia

Modyfikacja kodu źródłowego w celu spełnienia oczekiwań biznesowych nie zawsze wystarcza, jednak ogromna ilość dostępnych na Magento Marketplace rozszerzeń udowadnia, że sklep może być w pełni kompletny. Właściciele witryn mogą dowolnie integrować stronę z darmowymi i płatnymi modułami z różnych dziedzin np. marketingu, zarządzania zamówieniami i zapasami, analityki czy fakturowania. Oprócz rozszerzeń warto wspomnieć także o łatwym wdrożeniu innych systemów ze stroną, by zwiększyć efektywność sklepu. Chodzi tu w szczególności o narzędzia Google, metody płatności np. PayPal czy też śledzenie wysyłki.

Magento oferuje różnorodne funkcjonalności

Magento to potężne narzędzie oferujące mnóstwo możliwości, dzięki którym można stworzyć imponującą stronę. Poniżej przedstawiamy tylko kilka z nich, według nas najważniejszych.

Obsługa wielu sklepów i wielu języków

Wiele działalności internetowych wychodzi poza granice jednego kraju, jednak Magento umożliwia prowadzenie handlu w wielu językach i w wielu walutach, zwiększając możliwości dotarcia do większej grupy klientów. Magento pozwala też tworzyć i konfigurować różne sklepy lub ich widoki w zależności od tego ile ich wymaga Twoja firma, a wszystko to w ramach instalacji jednej platformy.

Zaprojektowany z myślą o SEO

Magento posiada wbudowane narzędzia SEO pomagające wyszukiwarkom indeksować strony www i automatycznie poprawiać ich ranking na stronach wyników wyszukiwania oraz generuje przyjazne dla SEO adresy URL. Oferuje też wiele gotowych rozszerzeń SEO.

Przyjazny dla urządzeń mobilnych

Strony internetowe stworzone w Magento są responsywne, dzięki czemu sklep będzie kompatybilny ze wszystkimi urządzeniami. Klienci będą wygodnie dokonywać zakupów lub przeglądać produkty na desktopie, ale i telefonie, co zwiększy komfort użytkowania, ale również poprawi widoczność strony w wyszukiwarkach.

Magento to gwarancja bezpieczeństwa

Niezawodne funkcje i praktyki bezpieczeństwa zapewniają wysoki poziom zabezpieczeń. Oprócz szeregu wtyczek, które można zainstalować w celu dodatkowej ochrony, w platformie regularnie wydawane są aktualizacje, poprawki oraz informacje na temat zabezpieczeń i praktyk. Magento ustanowiło centrum bezpieczeństwa, by jego użytkownicy byli na bieżąco informowani o wszelkich zmianach w tym zakresie, dlatego jego poziom jest na najwyższym poziomie.

Mamy nadzieję, że ten artykuł przybliżył Ci wartość Magento, jako potężnej platformy dla handlu elektronicznego. Podczas tworzenia sklepu internetowego przy wykorzystaniu tego narzędzia warto mieć po swojej stronie doświadczonego partnera biznesowego, a w Smartbees już od wielu lat dostarczamy naszym klientom to, czego oczekują od witryny e-commerce. Jeśli chcesz wykorzystać właśnie tę platformę do budowania i rozwijania swojej działalności, skontaktuj się z nami.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
SEO PR
Konkurencja o uwagę użytkowników internetu jest coraz większ...
InPost
Tworzenie prężnie działającego biznesu e-commerce to wyzwani...
Ewa Kraińska
AI już kieruje naszymi zakupami. To jest aktualna rz...
e-commerce
W erze cyfrowej, gdzie każde kliknięcie ma znaczenie, zakupy...
e-commerce
A gdyby tak roboty wyręczały nas w codziennych czynnościa...