Adapter dla ciężarnej

Adapter dla ciężarnej – czy warto go mieć?

Opublikowano: 2 marca 2021

Jeśli spodziewasz się dziecka i poruszasz się samochodem, z pewnością już usłyszałaś, że polski Kodeks Drogowy zezwala ci na jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa. Rzeczywiście, potwierdzi to każdy policjant, a sama możesz sprawdzić oficjalny zapis. Warto jednak zdawać sobie sprawę, że to sugestia, której nie aktualizowano od lat. Tymczasem dzisiaj wiemy, że najlepszym rozwiązaniem jest adapter do pasów bezpieczeństwa, który pozwoli ci przeprowadzić je we właściwy sposób, zapewniając bezpieczeństwo podróży tobie i twojemu dziecku.

Adapter besafe dla ciężarnej to oczywiste rozwiązanie dla wielu przyszłych matek z innych krajów. Polska jako jeden z nielicznych wciąż powołuje się na stary przepis, w którym zezwala się kobietom w ciąży podróżować bez pasów bezpieczeństwa. Pojawiają się nawet głosy, że robią to “dla dobra dziecka”, co miałoby swoje uzasadnienie, gdyby nie fakt, że właśnie adapter dla ciężarnej pozwala przeprowadzić pasy we właściwy sposób i jest obecnie jedynym sposobem na bezpieczną podróż przyszłej matki i jej maleństwa. Przekonaj się, dlaczego to takie ważne.

adapter dla ciężarnej

Czy zapinać pasy w ciąży?

Jeśli chcesz, by twoje nienarodzone dziecko było bezpieczne, przede wszystkim zapewnij bezpieczeństwo sobie. Oznacza to, że w trakcie podróżowania samochodem, niezbędne są prawidłowo zapięte pasy. By w pełni zdawać sobie sprawę, jaki wpływ na maluszka ma uderzenie, uwzględnij rozwój płodu na poszczególnych etapach ciąży:

  • w I trymestrze zarówno macica, jak i zarodek są skutecznie zabezpieczane przez kości miednicy,
  • w II trymestrze macica znacząco się powiększa, jednak stosunkowo mały płód chroni dość duża ilość wód płodowych,
  • w III trymestrze macica jest naprawdę duża, a jej ściany stają się cienkie, a więc jest bardzo podatna na wszelkie urazy – w czasie zderzenia może więc dojść m.in. do odklejenia się łożyska, które ma inną elastyczność niż ściany macicy.

Zauważ również, że rozwijająca się ciąża sprawia, że przemieszczają się również narządy wewnętrzne. Warto wiedzieć, że np. jelita przenoszą się do górnych partii brzucha. Nie chronią więc w żaden sposób macicy, która jest niemal wystawiona na uderzenie. Dlatego właśnie adapter dla ciężarnej i prawidłowo zapięte pasy, które nie będą przemieszczały się w chwili kolizji, to jedyny sposób na ochronę przed różnorodnymi nieprzyjemnymi konsekwencjami.

Co może się zdarzyć, jeśli kobieta w ciąży będzie podróżowała bez zapiętych pasów bezpieczeństwa i dojdzie do wypadku? Najczęściej przyczyną śmierci dziecka w trakcie kolizji jest odklejenie się łożyska. Warto jednak zauważyć, że nierzadko dochodzi także do wcześniejszego porodu, który może wiązać się z niepełnosprawnością lub wadami rozwojowymi u dziecka. W zaawansowanej ciąży może dojść także do urazy bezpośredniego płodu (stanowią one 1% wszystkich przypadków) – to najczęściej urazy czaszki, które powodują połamane kości miednicy matki. Adapter dla ciężarnej może chronić ciebie i twojego maluszka nawet wtedy, gdy pasów bezpieczeństwa nie da się już zapiąć w prawidłowy sposób.

adapter dla ciężarnej

Adapter do pasów dla ciężarnych – kiedy go używać?

Okazuje się, że w niektórych samochodach poprawne zapięcie pasów staje się niemożliwe. Wynika to najczęściej ze zbyt wysoko położonych zamków – problem dotyczy głównie tylnych siedzeń. W takim przypadku pas biodrowy może przebiegać powyżej kolców biodrowych i wchodzić w brzuch. Adapter dla ciężarnych daje możliwość jego ściągnięcia.

Adapter do pasów besafe sprawia, że pas biodrowy przebiega pod brzuchem. Warto z niego korzystać szczególnie w II i III trymestrze ciąży, by chronić się przed urazami macicy czy narządów wewnętrznych. To proste rozwiązanie zapewniające bezpieczeństwo tobie i twojemu dziecku.

Zobacz też:  Jakie nosidełko dla niemowlaka wybrać?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
samochód elektryczny
Na mocy nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach al...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...