Energylandia

Aqualantis – oto najnowsza strefa Energylandii, którą warto poznać

Opublikowano: 9 września 2021

Energylandia z roku na rok przyzwyczaja swoich gości do tego, że w kolejnym sezonie ma im do zaproponowania kolejne nowe atrakcje. Czasem jest to rozbudowa obecnych Stref, czasem powstają zupełnie nowe. W tym roku mogliśmy liczyć na jedno i drugie, jednak zdecydowanie największym zainteresowaniem gości cieszy się Aqualantis – zupełnie nowa Strefa, nawiązująca swoim klimatem i dekoracjami do słynnej, zatopionej Atlantydy.

Abyssus – nowy coaster dla fanów ekstremalnych atrakcji!

Jeżeli jesteśmy fanami ekstremalnych atrakcji, w tym głównie tych, na które możemy trafić w Strefie Ekstremalnej, nie możemy opuścić Aqualantis – tam bowiem znajduje się Abyssus, zupełnie nowy roller coaster, zdecydowanie najważniejsza nowość w tym sezonie w Energylandii. Jak zwykle przyciąga on ogrom osób żądnych wrażeń i to nie może dziwić.

To Double Launch Coaster, przejazd ma 1316 m długości, a podczas niego wzniesiemy się na naprawdę pokaźną wysokość – aż 38 metrów! Cały przejazd będzie trwał około dwóch minut, a prędkość, którą uda nam się osiągnąć, wyniesie około 100 km/h! Widać więc, że będzie się wiele działo, a podczas samego przejazdu można liczyć na wiele inwersji i momentów, w których serce zabije naprawdę szybko.

Dodatkowo, wagoniki w przypadku tego roller coastera napędzane są dwukrotnie. Po raz pierwszy w momencie, w którym ruszamy – wszystko po to, aby osiągnąć naprawdę ogromną szybkość zaraz po starcie. Podczas gdy wagoniki zaczynają wytracać prędkość, są one znowu napędzane, dzięki czemu szybkość jest cały czas ogromna! To m.in. dzięki temu przejazd jest tak emocjonujący. Cała atrakcja, jaką jest Abyssus, została przygotowana wraz z firmą Vekoma, czyli specjalistami od podobnych rozwiązań – współpracują oni z największymi i najlepszymi parkami rozrywki na całym świecie. Dodatkowo, pomimo tego, że sam Abyssus, jak i Strefa nawiązują do wody, podczas przejazdu nie uda nam się zmoknąć, co będzie istotne dla naprawdę wielu gości.

Aqualantis to nie tylko Abyssus

Warto zwrócić uwagę, że Abyssus to nie jedyna atrakcja w Aqualantis, którą warto odwiedzić. W sumie jest ich aż 10, widać więc, że to naprawdę spora Strefa, wnosząca wiele nowości do całej oferty Energylandii. Na miejscu nie zabraknie również punktów gier i zabaw, sklepu czy punktów gastronomicznych. Całość naprawdę robi wrażenie, ale zdecydowanie warto sprawdzić, jakie dodatkowe atrakcje oferuje Aqualantis. Co ważne, będą one dostępne nie tylko dla starszych, ale również dla młodszych gości Parku.

Na pewno warto odwiedzić Ekipa Light Explorers – to zupełnie nowa atrakcja, sygnowana przez znanych influencerów. Na pewno nie zabraknie na niej gości, którzy interesują się ich poczynaniami. Całość powstała we współpracy z nimi, jeżeli więc śledzimy ich losy, na pewno warto sprawdzić, w co zaangażowali się tym razem!

Wykorzystaj Bon Turystyczny!

Jeżeli tylko chcemy, możemy wykorzystać Bon Turystyczny. Był on przydzielany na każde dziecko, które otrzymuje świadczenie 500+, a jeżeli mamy do czynienia z dzieckiem z niepełnosprawnościami, dla niego zostało przekazane dodatkowe 500 zł w postaci Bonu. To właśnie dzięki nim wielu Polaków mogło pozwolić sobie na naprawdę znakomite wakacje, które miały wspomóc również branżę turystyczną. Nie każdy jednak planuje długie podróże, wielu osobom został również fragment bonu, którego do tej pory nie udało im się wykorzystać. To idealny moment, by zrobić to właśnie w Energylandii. Więcej o tym, jak wykorzystać Bon Turystyczny online – czyli bez kolejek – można dowiedzieć się na stronie bon.energylandia.pl.

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Melissa and Doug
Szukając zabawek, które nie tylko bawią, ale i uczą, warto z...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Fotobudka 360
Poszukiwanie wyjątkowych form rozrywki dla różnych wydarzeń...
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
Trampoliny na placu zabaw
...
Nowe artykuły
W dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie, gdzie rutyna...
Podróżowanie po Europie jest niezwykle atrakcyjne z wielu po...
Biura rachunkowe mogą podchodzić do realizacji usług w różny...