Menu
Aranżacja sypialni

Aranżacja sypialni – na co warto zwrócić uwagę?

Urządzenie pomieszczenia jakim jest sypialnia może stanowić pewne wyzwanie, szczególnie gdy zależy nam na połączeniu wygody i unikalnego charakteru. Tego rodzaju pokój zazwyczaj posiada nieduży metraż, który należy odpowiednio zagospodarować, w taki sposób, aby swobodnie mogły po nim poruszać się dwie osoby. Z tego też względu wypadałoby ograniczyć liczbę mebli. Co powinno znaleźć się w sypialni i jakie stylowe dodatki pomogą nadać jej ciekawego charakteru?

Łóżko z ozdobnym zagłówkiem

Bez wątpienia niezbędnym elementem w sypialni jest łóżko. Zazwyczaj umieszcza się je w centralnej części pomieszczenia bądź stawia przy ścianie. Najlepiej jednak zapewnić do niego dostęp z obu stron. Jeżeli zależy nam na jego ozdobnej funkcji, to warto wybrać łóżko tapicerowane. Co je wyróżnia? W większości przypadków posiada duży zagłówek obity miękkim materiałem, może to być np. welur lub skóra ekologiczna. Praktycznym rozwiązaniem będzie wybór łóżka z dodatkowym pojemnikiem na pościel. Dzięki niemu zyskamy przestrzeń do przechowywania różnych przedmiotów. Łóżka tapicerowane występują w różnych wzorach i kolorach. Ciekawe modele dostępne są m.in. na stronie https://www.meble-cezar.pl/lozka/lozka-tapicerowane.

Szafa z lustrem

Szafa o pokaźnych rozmiarach to kolejny mebel, który warto wybrać do sypialni małżeńskiej. Świetnie sprawdzi się zwłaszcza szafa wnękowa, gdyż jej wnętrze jest stosunkowo duże, a sam mebel nie zabiera wiele przestrzeni. Na jej drzwiczkach może znaleźć się lustro. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pozwala optycznie powiększyć pokój. Im większe lustro, tym lepiej. Poza tym przyda się ono z pewnością podczas codziennego szykowania oraz przymierzania strojów. Szafy wnękowe nierzadko posiadają dodatkowe oświetlenie, co także jest bardzo praktyczne.

Szafki nocne po obu stronach łóżka

Nie w każdej sypialni znajduje się szafka nocna, jednak wydaje się, że dobrze jest ją tam umieścić. Zdarza się, że potrzebujemy mieć pod ręką określone przedmioty, jak np. telefon komórkowy, w którym ustawiamy funkcję budzika. Szafka nocna to także dobre miejsce na trzymanie soczewek kontaktowych, okularów do czytania i wielu innych. Najlepiej, kiedy w sypialni znajdą się dwie taki szafki, po każdej ze stron łóżka.

Oświetlenie w sypialni

W sypialni nie należy montować mocnego oświetlenia. Ma to być przecież głównie przestrzeń do odpoczynku, dlatego dobrze, gdy panuje w niej lekki półmrok. Klimatu doda możliwość regulacji poziomu światła. Ponadto, na szafce nocnej umieścić można niewielką lampkę nocną bądź ewentualnie zdecydować się na stojący kinkiet.

Sypialnia to pomieszczenie, które powinno kojarzyć się z odpoczynkiem. Zazwyczaj nie ustawia się w nim dużej ilości mebli, dlatego remont tego pokoju nie należy do przesadnie drogich. Ciekawą ozdobą z sypialni okażą się również zasłony. Szczególnie dobrze zaprezentują się długie, cięższe zasłony sięgające aż do samej podłogi.


Szafki na buty do każdego stylu wystroju – praktyczne i stylowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023