rusztowanie

Bezpieczne prace na wysokości – podstawa to dobre rusztowanie

Opublikowano: 29 października 2020

Rusztowanie jest tymczasową konstrukcją, która powinna zapewniać bezpieczną pracę  osobom pracującym na wysokościach. Trudna praca na wysokościach wymaga dołożenia wszelkich starań, aby przebiegała w sprawdzony sposób, sprawnie i bez zakłóceń. Większość współczesnych rusztowań umożliwia pracę na wysokości od dwóch do kilkudziesięciu metrów ponad podłożem, tzn. poza zasięgiem rąk stojącego człowieka

rusztowanie

Korzystaj z nowoczesnych rusztowań

Przed przystąpieniem do robót budowlanych na wysokościach warto zorientować się jakie urządzenia i narzędzia są dostępne na rynku, aby dokonać prawidłowego wyboru. Na stronie https://www.dramix.pl/oferta/rusztowania-krause znajdziemy rozmaite rozwiązania w zakresie rusztowań zapewniające stabilność i bezpieczeństwo. Są to nie tylko sprawdzone i bezpieczne, lecz także trwałe systemy. Wśród rozwiązań do pracy na wysokościach można wyróżnić rusztowania przejezdne, drabinowe, stojakowe oraz składane czy przegubowe. Oddzielną kategorię stanową rusztowania na rolkach jezdnych, które są mobilne i łatwo je przesuwać oraz systemy bez rolek. Ponadto w ofercie znajdują się również stabilne i wygodne do pracy pomosty robocze i rusztowania kondygnacyjne.

Różne typy rusztowań

Systemy profesjonalnych rusztowań Krause przystosowane do pracy na wysokościach zbudowane są z aluminium. Aluminiowe rusztowania sprawdzonego producenta umożliwiają  prowadzenie bezpiecznych prac na wysokościach, zarówno na zewnątrz, jak również w jego wnętrzach. Do podstawowych atutów rusztowań Krause zaliczamy szybki montaż bez konieczności użycia dodatkowych narzędzi, jak również wygodną  regulację wysokości. Dzięki tej regulacji można odpowiednio i bezpiecznie ustawić rusztowanie na każdym podłożu, m.in. na nierównej powierzchni, a także na schodach czy ustępach. Takie rozwiązanie umożliwia prowadzenie prac w trudnych warunkach oraz w różnym otoczeniu. Warto również podkreślić fakt, że aluminiowe systemy rusztowań firmy Krause, stworzone do profesjonalnego użytku, zapewniają możliwość przesuwania platformy roboczej w płaszczyźnie poziomej. Poza tym w trakcie przesuwania nie wymagają zmiany położenia samej konstrukcji. Do tego typu rozwiązań zaliczyć można rusztowanie Krause Stabilo 10. Inne, warte uwagi rusztowanie to system kondygnacyjny ClimTec, który można rozszerzać nawet o dwie kolejne kondygnacje.

Niezawodne i sprawdzone systemy rusztowań marki Krause

Oprócz specjalnie zaprojektowanej, testowanej w różnych warunkach konstrukcji systemów rusztowań, ogromne znaczenie ma także materiał, z którego zostały wykonane. Zarówno rama, jak i pozostałe elementy zostały zrobione z aluminium. Do budowy rusztowań wykorzystano trwałe aluminium najwyższego gatunku. Zapewnia ono najwyższą jakość stanowiąc niezawodne i idealne rozwiązanie. Aluminium nie ulega korozji, jest stabilne i lekkie. Wysoka jakość materiałów konstrukcyjnych sprawia, że rusztowania zapewniają trwałość, stabilność i bezpieczeństwo podczas prac na wysokościach przez wiele lat. Systemy rusztowań na rolkach jezdnych umożliwiające łatwy transport i szybkie przesuwanie konstrukcji zwiększając wygodę użytkowania.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
jak sprawdzić historię pojazdu
Pandemia COVID-19, wojna w Ukrainie oraz napięcia na światow...
Instagram
Instagram w ostatnim czasie przebojem wszedł na rynek popula...
kruszarka szczękowa
Kruszarki szczękowe są chętnie wybierane przez firmy z branż...
Budowa hali produkcyjnej
Hala produkcyjna to obiekt wymagający stworzenia dobrze prze...
podnośnik nożycowy
Podnośniki nożycowe są już dziś wykorzystywane dość powszech...