Grzegorz Głasek

Grzegorz Głasek – Jeśli biznes, to odpowiedzialny

Opublikowano: 2 stycznia 2024

Odpowiedzialność, zarówno biznesowa, społeczna, jak i czysto ludzka, to cecha, która jest mi bardzo bliska. Staramy się być fair, dotrzymywać umów, dbać o dobre relacje z pracownikami oraz partnerami. Słuchamy, co każdy ma do powiedzenia, i próbujemy wyciągać z tego praktyczne wnioski. To stały element pracy, o który trzeba dbać zarówno dziś, jak i w przyszłości – mówi Grzegorz Głasek, prezes zarządu SPS Construction Sp. z o.o.

Na tegorocznej Gali VIP odebrał pan statuetkę Firma VIP-a 2023 – kolejną nagrodę w pokaźnej kolekcji wyróżnień przyznanych SPS Construction. Co oprócz nagród jest największym powodem do dumy i radości w codziennej pracy i zarządzaniu spółką?

Grzegorz Głasek : Rzeczywiście w tym roku odebrałem statuetkę VIP-a 2023. Oczywiście jest to powód do radości i dumy, bo nagrody są oceną działalności firmy. Na tegorocznej Gali VIP czułem szczególną satysfakcję, bo statuetkę otrzymałem w towarzystwie takich gwiazd, jak Anna Seniuk, Stanisława Celińska, Katarzyna Grochola, Ewa Wencel, Stan Borys, Henryk Talar, Olgierd Łukaszewicz, Andrzej Grabowski, Andrzej Chyra, Paweł Wawrzecki, Adam Woronowicz i Marek Torzewski. Jednak największą satysfakcję sprawia mi to, że przez 18 lat działalności SPS-u jesteśmy przez naszych partnerów postrzegani jako bardzo dobra, rzetelna, solidna i uczciwa firma.

Jest to wynikiem pracy całego zespołu SPS Construction, za co w tym miejscu chciałbym podziękować wszystkim pracownikom i współpracownikom. Satysfakcję sprawia mi też zadowolenie naszych klientów, z którymi pracujemy wiele lat. Wymienię ich przy tej okazji: Mill-Yon, White Stone Development, Longbridge, Aurec Capital Poland, Bouygues Immobilier Polska, Volumetric Polska, Pro Urba czy Soho Development.

Na rynku budowlanym panuje duża konkurencja. Czy konieczność rywalizacji jest motywująca i pomaga utrzymać się w czołówce?

Grzegorz Głasek : Myślę, że na każdym rynku istnieje konkurencja i rywalizacja, nie tylko w budownictwie. Oczywiście trzeba próbować być lepszym od innych. Często nam się to udaje, czasami nie. Wydaje mi się, że SPS ma pewne przewagi nad konkurencją, takie jak stabilna załoga, partnerstwo z deweloperami, podwykonawcami i dostawcami, transparentność, dobry system organizacyjny i premiowy, niskie koszty ogólne zarządu czy dyspozycyjność zarządu. I to na pewno pomaga nam w utrzymywaniu wysokiej pozycji na rynku i realizacji kontraktów na poziomie 250 mln zł rocznie.

SPS Construction

Jak ważnym elementem sukcesu firmy jest społeczna odpowiedzialność biznesu?

Grzegorz Głasek : Odpowiedzialność, zarówno biznesowa, społeczna, jak i czysto ludzka, to cecha, która jest mi bardzo bliska. Staramy się być fair, wywiązywać się z danego słowa, dotrzymywać umów, dbać o dobre relacje z pracownikami oraz partnerami. Myślę, że w istotnym stopniu nam się to udaje, choć pewnie jest jeszcze wiele do zrobienia. Słuchamy, co każdy ma do powiedzenia, i próbujemy wyciągać z tego praktyczne wnioski. Oczywiście jest to stały element pracy, o który trzeba dbać zarówno dziś, jak i w przyszłości.

rozmawiał Mariusz Gryżewski 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Totalnym must have w szafie każdego mężczyzny powin...
profile stalowe
Ocynkowane profile stalowe otwarte to materiał, który zyskuj...
Sławomir Zawadzki
Kryptowaluty stanowią...
wykładzina PCV
Wybór odpowiedniej podłogi do danego pomieszczenia może być...
SAKANA
Nie istnieje jeden przepis na sukces, każda restaura...