Bulten Polska SA – laureat nagrody Pracodawca Przyjazny Pracownikom

Opublikowano: 26 marca 2018

Firma Bulten Polska SA jest obecna na rynku od 1873 roku. Od początku swego istnienia produkuje tzw. elementy złączne, tj. nakrętki, wkręty, śruby – wcześniej na potrzeby całego przemysłu, w tym dla wojska, a obecnie wyłącznie na potrzeby rynku samochodowego. Jest to przykład profesjonalnie zarządzanego i rozwijającego się przedsiębiorstwa – dodatkowo Zarząd Koncernu zdecydował o wybudowaniu w Polsce nowego zakładu produkcyjnego o wartości ponad 80 mln złotych.

W 1998 roku szwedzka firma Bulten AB nabyła od XI Narodowego Funduszu Inwestycyjnego pakiet akcji Bielskiej Fabryki Wyrobów Śrubowych „Bispol” i po kilkukrotnym dokapitalizowaniu spółki jest właścicielem prawie stu procent jej akcji. Szwedzki model zarządzania i zainwestowany kapitał – ponad 60 mln euro – sprawiły, że obecnie spółka Bulten Polska SA dostarcza na światowy rynek – największym koncernom motoryzacyjnym – około 1 400 mln sztuk elementów złącznych rocznie i stale się rozwija. Od początku przejęcia pakietu kontrolnego BFWŚ „Bispol” funkcję Prezesa Zarządu pełni Pan Anders Karlsson, który bardzo pozytywnie ocenia ostatnie dwie dekady zarządzania przedsiębiorstwem.

To były bardzo dobre lata. Początki mieliśmy trudne, ale razem z załogą zdziałaliśmy wiele i teraz jesteśmy jedną z najbardziej konkurencyjnych firm w Europie. Polski zakład jest największym zakładem w Grupie Bulten AB – tu wytwarzamy najwięcej śrub i zatrudniamy najwięcej pracowników. Dodatkowo zarząd koncernu zdecydował o wybudowaniu w Polsce nowego zakładu produkcyjnego o wartości ponad 80 mln złotych. Powstaje on na terenie Katowickiej Strefy Ekonomicznej w gminie Radziechowy Wieprz k. Żywca. Tym samym będziemy produkowali wyroby śrubowe zarówno w zakładzie w Bielsku-Białej, jak i w nowej placówce – mówi Anders Karlsson.

26 marca bieżącego roku firma odebrała z rąk Prezydenta RP, Andrzeja Dudy, nagrodę Pracodawca Przyjazny Pracownikom (Employee Friendly Employer Award za rok 2017). Piotr Górny, przewodniczący NSZZ Solidarność w Bulten Polska, tłumaczy, że zgłoszenie firmy do konkursu miało być formą uhonorowania dwóch dekad sprawnego zarządzania firmą, połączonego z troską o dobro pracowników i budowaniem pozytywnej atmosfery.

Komisja MOZ NSZZ „Solidarność” w Bulten Polska, podejmując tę uchwałę, wyraża swoje uznanie dla Prezesa Zarządu – Pana Andersa Karlssona – w tak szczególnym dla nas, jubileuszowym 2018 roku, w którym to obchodzimy 20-lecie Bulten Polska SA. Pan prezes nieprzerwanie od początku jej powstania, tj. od 1998 roku, kieruje firmą, stwarzając bardzo pozytywną i przyjazną atmosferę. Przez tę nominację chcemy wskazać dobry przykład dla innych organizacji biznesowych – partnerskiej współpracy pomiędzy związkami zawodowymi a pracodawcą, czego potwierdzenie stanowią: obecna wysoka pozycja firmy na światowych rynkach dostawców dla motoryzacji oraz dynamiczne plany rozwoju spółki w Polsce – tłumaczy Piotr Górny.

Nagroda jest dla firmy ważnym wyróżnieniem – motywatorem do dalszej pracy i dowodem na to, że szwedzki model zarządzania sprawdził się na polskim gruncie.

Jesteśmy naprawdę bardzo dumni z tej nagrody i widzimy, że jest to uznanie nas jako odpowiedzialnego i atrakcyjnego pracodawcy – mówi Anders Karlsson.

English article

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Marta Solnica
Od początku włączyliśmy się w zwalczanie pandemii i...