dermatochirurgia

Dermatochirurgia – najpopularniejsze zabiegi TOP 5

Opublikowano: 8 marca 2022

Dermatochirurgia to prężnie rozwijająca się dziedzina medycyny. Niweluje nieestetyczne zmiany skórne, również te o niepokojącym charakterze, które wymagają poddania badaniu histopatologicznemu. Oto 5 najpopularniejszych zabiegów dermatochirurgii, które pozwalają pozbyć się wielu niedoskonałości.

Dermatochirurgia – precyzyjne usuwanie wrastającego paznokcia

Wrastający paznokieć (z łac. unguius incarnatus) to powszechnie występujący problem spowodowany źle dobranym obuwiem lub niewłaściwą techniką obcinania płytki paznokciowej. Zdaniem specjalistów z Bieńkowscy Clinic w Częstochowie leczenie wrastającego paznokcia metodą chirurgiczną pozwala szybko i skutecznie pozbyć się ostrego bólu i dyskomfortu podczas chodzenia, bezpośrednio związanego z tą dolegliwością. Ten zabieg z zakresu dermatochirurgii jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym. Na czym dokładnie polega ta procedura? Lekarz specjalista usuwa część, a niekiedy całą płytkę paznokciową (po wygojeniu się rany paznokieć może wrócić na prawidłowy tor wyrastania). Zabieg trwa do 20 minut, przez kolejną dobę należy unikać chodzenia i jak najdłużej leżeć w pozycji z nogą uniesioną ku górze.

Dermatochirurgia – efektywne leczenie zanokcicy

Zanokcica, czyli ropne zapalenie wału paznokciowego w większości przypadków wymaga interwencji chirurgicznej. Stan zapalny o podłożu bakteryjnym (rzadziej grzybiczym) może obejmować zarówno palce u rąk, jak i u nóg. Zabieg leczenia chirurgicznego zanokcicy jest wskazany w poważniejszych przypadkach. Kuracja jest przeprowadzana w znieczuleniu miejscowym, polega na nacięciu oraz ewakuacji zakażonej wydzieliny. U niektórych pacjentów konieczne może być usunięcie fragmentu lub całego paznokcia.

Zastanawiasz się, jakie inne procedury poza leczeniem chirurgicznym wrastającego paznokcia i zanokcicy są często wykonywane przez specjalistów dermatochirurgii?

Dermatochirurgia – szybkie usuwanie włókniaka skóry

Włókniak to bardzo nieestetyczna zmiana, która zwykle workowato zwisa ze skóry. Defekt ten można usunąć na szereg różnych sposobów. Wielu lekarzy pozbywa się włókniaka na drodze elektroresekcji, czyli odcinania/wypalania zmiany za pomocą elektrokoagulacji. Znakomite efekty w redukcji włókniaka skóry daje nowoczesny laser CO2. Podczas zabiegu pacjent jest miejscowo znieczulany, cała procedura trwa około 15 minut i nie wymaga rekonwalescencji.

Dermatochirurgia – skuteczne leczenie czyraka

Kolejnym popularnym zabiegiem z zakresu dermatochirurgii jest leczenie czyraka skóry, który powstaje w wyniku zapalenia okołomieszkowego, objawia się dokuczliwymi dolegliwościami bólowymi, zaczerwienieniem i obrzękiem. Przyczyną zakażenia jest gronkowiec złocisty. Czy leczenie czyraka boli? Nie, ponieważ zabieg usuwania czyraka metodą chirurgiczną wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym. Podczas interwencji chirurgicznej lekarz wykonuje krzyżowe nacięcie i usuwa martwiczy czop. Procedura jest prosta i krótka, nie wymaga hospitalizacji.

Dermatochirurgia – bezbolesne usuwanie kaszaka

Ostatnim często wykonywanym zabiegiem jest chirurgiczne usuwanie kaszaka, który ma od kilku mm do nawet kilku cm. Kaszak to guzek, który zazwyczaj nie powoduje bólu. Jest wypełniony żółtawą, kaszowatą masą łojową i zrogowaciałym naskórkiem, częściej pojawia się u mężczyzn, niż u kobiet. Przy chirurgicznej metodzie redukcji guzka również stosuje się znieczulenie miejscowe. Zwykle lekarz wycina torebkę wraz z zawartością. W Bieńkowscy Clinic każdy kaszak jest wysyłany do badania histopatologicznego, aby upewnić się, czy guzek nie ma charakteru złośliwego.

Cierpisz z powodu ostrej zanokcicy, wrastającego paznokcia lub chcesz po prostu usunąć szpecącą zmianę skórną? Więcej szczegółów odnośnie możliwości, jakie oferuje współczesna dermatochirurgia znajdziesz na stronie internetowej naszej częstochowskiej kliniki: https://bienkowscyclinic.pl/ Daj sobie pomóc, pozbądź się bólu i kompleksów!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
krem BB
Kremy BB to fantastyczne kosmetyki do wykonania lekkiego let...
Zmarszczki
Zmarszczka to zagłębienie w skórze, powstające pod w...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
radiofrekwencja mikroigłowa
Nazywana nieoperacyjnym liftingiem, polecana jako zabieg, kt...
Agata Farfan-Trojanowska
Na czym polega dobowy cykl regeneracji skóry twarzy:...