Menu
Wąwóz Homole

Homole, czyli urlop nad wąwozem

Wybierasz się w Pieniny? Bez względu na to, czy szykujesz się na dłuższy urlop, czy jedynie weekendowy wypad, Wąwóz Homole jest punktem obowiązkowym takiego wyjazdu! To jedna z największych przyrodniczych atrakcji regionu, której po prostu nie można przegapić!

Wąwóz Homole – dlaczego warto go odwiedzić?

Stromościenny, głęboko wcięty Wąwóz Homole znajdujący się w Małych Pieninach może pochwalić się jednym z najpiękniejszych szlaków turystycznych w tym rejonie Polski. Na stosunkowo niewielkim odcinku (ma on długość 800 metrów), oferuje ogrom niezapomnianych przeżyć związanych z bliską obecnością natury.

Przemierzając szlak turystyczny Homole, możemy spodziewać się:

  • pięknych, biało-czerwonych skał wapiennych sięgających do 120 metrów,
  • niezwykle urokliwych kaskad górskich potoków,
  • bogatej roślinności (na terenie Wąwozu Homole znajdują się zarówno klimatyczne górskie łąki, jak i zachwycające lasy mieszane,
  • zróżnicowanej fauny (rejon wąwozu znany jest z tego, że stanowi dom dla wielu rzadkich gatunków ptaków).

Ponadto na trasie zielonego szlaku znajduje się jeszcze jedna wyjątkowa atrakcja. Są nią tzw. Kamienne Księgi, które według lokalnej legendy skrywają losy wszystkich ludzi na Ziemi.

Noclegi w okolicy Wąwozu Homole

Odwiedzając Wąwóz Homole, warto zatrzymać się w jednym z ekskluzywnych apartamentów. Znajdują się one między innym w pobliskich Jaworkach lub Szczawnicy.

Jeśli zależy Ci na ponadprzeciętnym komforcie, znakomitej lokalizacji, koniecznie sprawdź bogatą ofertę ekskluzywnych apartamentów górskich Polskie Ostoje – https://polskieostoje.pl/ostoja-homole/apartamenty. Wybierając jeden z dostępnych domków, można być pewnym szeregu udogodnień, takich jak: bezpłatny internet WiFi, telewizja, sprzęt HiFi czy bogato wyposażona kuchnia z piekarnikiem, płytą indukcyjną, zmywarką i lodówką. Noclegi od Polskich Ostoi są również dostosowane do potrzeb najmłodszych.

Pragniesz spędzić wyjątkowy czas w otoczeniu pięknej flory i fauny? Odwiedź Pieniny i uwolnij się od miejskiego zgiełku!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2021