Bitcoin

Implikacje przyjęcia Bitcoina jako prawnego środka płatniczego

Opublikowano: 18 lutego 2023

Czy zastanawiasz się, czy przyjęcie Bitcoin ma implikacje? Oto przewodnik po kilku implikacjach związanych z przyjęciem Bitcoina.

Bitcoin, waluta cyfrowa, ma szansę całkowicie zmienić sposób funkcjonowania gospodarki i już to robi. Inwestorzy instytucjonalni i klienci banków komercyjnych spotykają się ze zwiększoną uwagą wobec tego aktywa pieniężnego i technologii blockchain, która leży u podstaw Bitcoina. Przeważająca liczba krajów umożliwiła lub przyjęła ten cyfrowy pieniądz. Z drugiej strony, kraje takie jak Salwador i Republika Środkowoafrykańska uznały ten wirtualny pieniądz za legalną walutę. dowiedz się więcej o immediate connect, klikając tutaj.

Odkąd Salwador przyjął tę wirtualną walutę jako prawny środek płatniczy, pojawiły się intensywne sugestie na temat skuteczności tej wirtualnej waluty dla społeczeństwa. Ten cyfrowy pieniądz stał się również bardziej atrakcyjny dla osób i krajów, które nie mają dostępu do konwencjonalnych systemów płatności.

Korzyści z legalizacji Bitcoina

Kiedy Salwador przyjął tę wirtualną walutę jako prawny środek płatniczy, prezydent, Nayib Bukele, twierdził, że decyzja ta przyniosła krajowi wiele korzyści finansowych. W Ameryce Łacińskiej, Salwador jest jednym z najmniejszych krajów z zaledwie 6,5 milionami mieszkańców, generując 27 miliardów dolarów PKB rocznie.

Ponadto, dla zachęty inwestycyjnej, rząd Salwadoru postanowił zaoferować stały pobyt każdemu, kto zainwestował w kraju co najmniej trzy Bitcoiny. Co więcej, osoby te nie będą płacić podatków od zysków kapitałowych.

Niemniej jednak, oprócz tworzenia możliwości zatrudnienia, Salwador zaoferował włączenie finansowe, zwłaszcza dla populacji nieubankowionej, która stanowi prawie 70% populacji. W rezultacie mieszkańcy Salwadoru mają równy dostęp do cyfrowych portfeli i giełd, takich jak np. Opiniones do transakcji, handlu, kupna i sprzedaży tego cyfrowego pieniądza. Ponadto, ten wirtualny składnik aktywów wykorzystuje sieć peer-to-peer, zapewniając każdemu równe szanse na transakcję cyfrowym pieniądzem.

Implikacje legalizacji Bitcoina

To przyjęcie cyfrowych pieniędzy w Salwadorze i Republice Środkowoafrykańskiej przyniosło duży wzrost gospodarczy dla rządu. Jednak MFW twierdzi, że ta adopcja wirtualnych aktywów ma wiele prawnych i finansowych kwestii makroekonomicznych, które należy dokładnie przeanalizować. Oto niektóre z implikacji legalizacji Bitcoina.

Handel międzynarodowy

Salwador jest małym krajem Ameryki Łacińskiej używającym dolara amerykańskiego jako prawnego środka płatniczego od 2001 roku. W związku z tym USA jest największym partnerem handlowym Salwadoru. Używając dolara amerykańskiego jako prawnego środka płatniczego, Salwador skorzystał z łatwości prowadzenia handlu między krajami. Jednak wraz z legalizacją Bitcoina pojawiają się pytania, czy USA zaakceptuje tę wirtualną walutę jako środek rozliczeniowy zamiast dolara.

Z drugiej strony, Republika Środkowoafrykańska ma bliskie stosunki handlowe z Chinami, drugim największym źródłem importu. Chiny zakazały jednak operacji z użyciem pieniądza cyfrowego w tym kraju. W związku z tym Chinom i Republice Środkowoafrykańskiej trudno będzie uzgodnić wspólną płaszczyznę porozumienia co do formy płatności, którą należy stosować do realizacji płatności.

Różne kraje różnie definiują ten cyfrowy pieniądz, przy czym USA twierdzi, że Bitcoin jest cyfrową reprezentacją, która nie ma statusu prawnego. Wręcz przeciwnie, Salwador definiuje Bitcoin jako prawny środek płatniczy. Dlatego, jeśli kraje zmienią swoje definicje Bitcoin na prawny środek płatniczy, otworzy to narody do legalizacji operacji Bitcoin.

Podsumowanie

Wraz z tym, jak Bitcoin stał się legalnym środkiem płatniczym w Salwadorze, udowodnił swoją wygodę i to, że jest wiarygodnym aktywem. W rezultacie ta wirtualna waluta jest nie tylko aktywem cyfrowym, ale także prawnym środkiem płatniczym. I prawdopodobnie więcej krajów przyjmie ją jako metodę płatności.


materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kredyt hipoteczny
Najprostszym sposobem na obniżenie raty kredytu hipotecznego...
zakładanie konta w banku
Posiadanie konta bankowego to wygodny sposób na operowani...
Zrównoważone inwestowanie
Na rynku obserwujemy aktualnie bardzo ciekawy trend...
kredyt
Konsumentów możemy podzielić na trzy grupy. W pierwszej znaj...
NADPŁATA KREDYTU HIPOTECZNEGO
Najlepszym sposobem na jak najszybsze uwolnienie się od zobo...