bitcoin

Co się stanie z Bitcoinem w 2024 roku: Czy są perspektywy wzrostu

Opublikowano: 23 stycznia 2024

Przez ponad dekadę widzieliśmy, jak Bitcoin wzrastał o setki procent, a następnie spadał o 70%-80% od szczytu. A szczyt był za każdym razem wyższy – 1000 USD w 2013 r., 19 100 USD w 2017 r., 69 000 USD w 2021 r.

I jeśli po pierwszym, drugim, a nawet trzecim kryzysie inwestorzy byli rozczarowani kryptowalutami, dziś sytuacja wygląda inaczej. W tym artykule dowiemy się, czego spodziewać się po Bitcoinie w 2024 r., jakie czynniki mają na to wpływ i jak założyć portfel Bitcoin.

Jaki był rok 2023 dla Bitcoina?

Pod koniec 2022 r. kurs wymiany Bitcoina osiągnął najniższy punkt w całym okresie spadku. Na początku 2023 r. wynosił on 16 500 USD (minus 76% z 69 000 USD). Od tego czasu rynek rozpoczął nowe ożywienie – stale rósł i do grudnia osiągnął 42 300 USD (plus 160%).

O ile w 2021 r. (zakaz wydobycia w Chinach) i 2022 r. (upadek steiblcoina USDT z firmy Terra, upadek kilku banków i giełdy kryptowalut FTX) miało miejsce wiele negatywnych wydarzeń dla rynku, to w 2024 r. wszystkie oczekiwania inwestorów są skierowane w pozytywnym kierunku. Jest ku temu kilka powodów.

Czego można oczekiwać do Bitcoina w 2024 roku?

Na wzrost BTC i całego rynku kryptowalut mogą mieć i już mają wpływ następujące czynniki:

  • Zatwierdzenie spot Bitcoin-ETFs – jesienią 2023 r. branża czekała na uruchomienie funduszy inwestycyjnych opartych na BTC, które mogłyby umożliwić tradycyjnym inwestorom pośrednie posiadanie Bitcoina i czerpanie zysków. W tym kontekście BTC zaczął rosnąć i osiągnął 48 000 USD na początku stycznia 2024 roku. Fundusze ETF zostały zatwierdzone w tym czasie, jednak ich uruchomienie będzie miało długotrwały pozytywny wpływ;
  • Zmniejszenie o połowę sieci Bitcoin w kwietniu 2024 r. – zmniejszenie o połowę nagrody dla minerów tradycyjnie wpływa na cenę pierwszej kryptowaluty. Według analityków to właśnie halving spowodował cykle hossy w latach 2013, 2017 i 2021, doprowadzając BTC do rekordowych cen;
  • Inne czynniki – eksperci wymieniają co najmniej trzy inne powody potencjalnego wzrostu BTC: IPO Circle (emitenta dużego stablecoina USDC), uruchomienie aktualizacji Ethereum oraz złagodzenie polityki pieniężnej przez Rezerwę Federalną USA.

Dziś wielu mówców przewiduje nowe rekordy dla Bitcoina, aż do kursu 1 miliona dolarów do 2030 roku. Trudno brać takie liczby na poważnie, ale można ocenić ogólny nastrój. Jeśli jesteś wreszcie gotowy, utworzenie własnego portfela BTC jest proste, a najłatwiej zrobić to za pomocą usługi Trustee Plus. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z instrukcjami – będziesz potrzebować tylko karty bankowej i smartfona, aby kupić BTC.

Inwestycje w BTC będą istotne przez długi czas. I trzeba działać już teraz.


Materiał sponsorowany

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sławomir Zawadzki
Kryptowaluty stanowią...
nieruchomości w Dominikanie
Formalności, jakich musimy dopełnić by nabyć nieruchomość w...
Stare Babice
Gmina Stare Babice znajduje się w województwie mazow...
kryptowaluty
Kryptowaluty, czyli cyfrowa lub wirtualna forma waluty, prze...
Jesienią 2023 roku ruszyła sprzedaż domów, które pow...