sklep internetowy

Integracje dla sklepów internetowych

Opublikowano: 14 października 2020

Jeśli sprzedajesz produkty, których fizycznie nie ma w Twoim magazynie, niezbędna będzie integracja z dostawcą, czyli hurtownią internetową. Dzięki naszemu rozwiązaniu możesz importować i synchronizować stany magazynowe, ceny (wraz z marżą), opisy, zdjęcia produktów itp. Twoja oferta będzie zawsze aktualna, ponieważ nasz system wykryje zmiany i dokona niezbędnej aktualizacji. Co więcej, dzięki naszej integracji możesz pobierać informacje o ofercie z dowolnej liczby źródeł jednocześnie.

Jeśli sprzedajesz produkty, których fizycznie nie ma w Twoim magazynie, niezbędna będzie integracja z dostawcą, czyli hurtownią internetową. Dzięki naszemu rozwiązaniu możesz importować i synchronizować stany magazynowe, ceny (wraz z marżą), opisy, zdjęcia produktów itp. Twoja oferta będzie zawsze aktualna, ponieważ nasz system wykryje zmiany i dokona niezbędnej aktualizacji. Co więcej, dzięki naszej integracji możesz pobierać informacje o ofercie z dowolnej liczby źródeł jednocześnie.

Systemy integracji dla e-commerce

Każdy sklep internetowy  może skorzystać z integracji z dostawcą (hurtownią) na dwóch płaszczyznach. W ramach integracji sklep internetowy otrzymuje od dostawcy aktualną ofertę produktową wraz z dostępnością, cenami i opisami. Z drugiej strony sklep internetowy ma również możliwość wysyłania zamówień do dostawcy (hurtowni). W SellIntegro mamy gotowe rozwiązania do integracji w obu kierunkach.

Jeżeli hurtownia i sklep internetowy działają na naszych rozwiązaniach, aktualizacja oferty i przesyłanie zamówień między nimi odbywa się automatycznie.

Metody działania

Integracja sklepu internetowego może zostać przeprowadzona na kilka sposobów. Możesz zlecić wykonanie spersonalizowanej aplikacji lub skorzystać z gotowych, specjalistycznych pakietów. Jeżeli chciałbyś zintegrować się z hurtowniami, możesz wybrać jeden z poniższych scenariuszy:

Możesz stworzyć program, który pobierze ofertę z hurtowni, przeanalizuje ją i umieści w bazie danych Twojego sklepu internetowego. Napisanie takiego programu jest kosztowne i wymaga know-how, ponieważ liczba scenariuszy, które należy wziąć pod uwagę jest ogromna, np. Twój program może przeciążyć serwer w szczycie sprzedaży, a klienci nie będą mogli składać zamówień.

Możesz skorzystać z dedykowanego rozwiązania dla hurtowni, z którą współpracujesz. Tutaj również musisz liczyć się z kosztami, a także z tym, że Twój sklep będzie miał pewne ograniczone funkcjonalności.

Integracje CMS

Możesz użyć gotowych narzędzi do importowania i aktualizowania. Jednak w tym scenariuszu Twój sklep stale aktualizuje produkty, co prowadzi do przeciążenia serwera i zablokowania bazy danych. W efekcie musisz ograniczyć ruch, prowadzić działalność biznesową na mniejszą skalę lub zadbać o dużą moc obliczeniową, która może być dość droga. W tym modelu wykorzystanie zaawansowanych funkcjonalności takich jak generowanie dokumentów sprzedaży, kontrola logistyki dostaw przy zachowaniu relatywnie niskich kosztów są niemożliwe.

Rozwiązanie od SellIntegro

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że największe firmy, które mogą sobie pozwolić na tworzenie niestandardowych rozwiązań i inwestowanie pieniędzy w potężne serwery, zazwyczaj nie integrują się z hurtowniami, ponieważ posiadają własne magazyny. W takim przypadku proponujemy inne rozwiązanie, które eliminuje wady standardowych modeli integracji.

Skorzystaj z jednego programu oferującego wiele funkcjonalności – możesz skonfigurować program tak, aby zinterpretował dowolne pliki wejściowe. Możesz użyć komputera lub zakupionego serwera z systemem Windows, na który zostaną pobrane dane hurtowni, a nasz system szybko i efektywnie przeanalizuje zmiany porównując je z aktualnym stanem bazy danych i wyśle tylko zmienione informacje. Mamy możliwość ciągłego rozwijania naszego silnika i reagowania na potrzeby naszych klientów. Dzięki temu możesz wybrać jeden program, który będzie wciąż udoskonalany. Korzystamy z wieloletniego doświadczenia, zbudowanego na wielu aktywnych integracjach, które przekładają się na nasze bardziej rozbudowane wersje systemu integracyjnego.

Nasze narzędzia możesz go pobrać i zainstalować na swoim komputerze. Nieustannie optymalizujemy nasze programy, aby były łatwy w obsłudze. Rekomendujemy naszym klientom skorzystanie z naszej pomocy, dzięki której mogą w pełni skonfigurować swoją integrację.


Jak stworzyć własny sklep internetowy?


PrestaShop — czy warto zainteresować się tym oprogramowaniem?

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Sklep internetowy
Czy marzyłeś kiedyś o posiadaniu własnego biznesu...
Jak zarabiać na Amazonie
Z dobrodziejstw Amazona korzysta wiele firm na całym świecie...
Sklep internetowy
W dzisiejszych czasach, w erze Internetu, rozwój technologii...
wizytówka Google
Z roku na rok coraz więcej konsumentów kupuje w siec...
koreańskie kosmetyki
Popularność koreańskich kosmetyków w oczywisty sposób budzi...