Menu
firany do nowoczesnych wnętrz

Jak dopasować firany do nowoczesnych wnętrz?

Istnieje bardzo wiele krojów firan, które jednak nie zawsze mogą pasować do wnętrza. Warto zatem dobrze przemyśleć zakup firanek, zwłaszcza do nowoczesnego wnętrza. W ten sposób tworzy się spójną przestrzeń, w której panuje harmonia oraz właściwe proporcje.

Jakie firany pasują do nowoczesnego wnętrza?

Styl nowoczesny to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów projektów wnętrz. Wyróżnia się on minimalizmem, który uważany jest za modny i praktyczny. Dodatkowo nowoczesne wnętrza są proste, funkcjonalne oraz uniwersalne. Wszechobecna biel przełamywana jest beżem, szarością, ale również intensywnymi kolorami. W zakresie okien oraz ich aranżacji najlepiej sprawdzają się jasne oraz stylowe firany. Powinny one przepuszczać ponadto jak największą ilość promieni słonecznej. W ten sposób tworzy się rozświetlone wnętrza, które mogą prezentować się doskonale. Tym samym idealnym wyborem są gładkie lub delikatnie marszczone woalowe firany. Mogą być one zarówno śnieżnobiałe, jak i w delikatnym odcieniu.

Co więcej, można również zdecydować się ówczesne dodanie nieco bardziej charakterystycznego akcentu, na przykład w postaci zasłon, które jednak będą w stonowanej kolorystyce. Dodatkowo tego typu firany wnoszą do domu nutę luksusu oraz elegancji. Ciekawym rozwiązaniem są także bardzo delikatne firany białe, które połączyć można z masywnymi zasłonami. Dzięki tego typu zestawieniu można uzyskać rewelacyjny efekt nowoczesnego wnętrza. W dodatku, tego typu aranżacja okna sprawi, że podkreśli się elegancki charakter naszego wnętrza. Niezwykle ciekawe wzory firan odnaleźć można na: https://www.eurofirany.com.pl/sklep-online/firany-do-salonu-1118.

firany do nowoczesnych wnętrz

Firany na metry czy gotowe?

Styl nowoczesny wyróżnia się stosunkowo dużą surowością. Bardzo często pojawiają się w nim nieotynkowane ściany, lecz również beton czy surowe drewno na podłodze. Charakterystyczna jest również czerwona cegła. Jednakże tego typu aranżacje mogą być przytłaczające, a także mało przytulne. Dlatego, aby ocieplić nowoczesne wnętrze można wybrać kilka prostych dodatków, która jednak pozostaną w klimacie nowoczesnym. Tego typu funkcję pełnią właśnie nowoczesne firany. Najprostszą wersją nowoczesnych firan jest oczywiście woal. Woalowe firany wyglądają rewelacyjnie zarówno w wersji krótkiej, jak i długiej. Oczywiście długie firany są znacznie bardziej eleganckie i efektowne we wnętrzu, dlatego polecane są w szczególności do salonu oraz miejsc reprezentacyjnych. Natomiast krótkie firany doskonale sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, takich jak sypialnie, pokój dziecięcy, ale również kuchnia. Zapewnia to wysoki poziom wygody, a jednocześnie stylowe wykończenie.

Warto zastanowić się także nad sposobem wieszania firan. Bardzo popularne są firany na przelotkach oraz żabkach. Są bardzo praktyczne oraz proste w wieszaniu. Dlatego bez problemu można założyć je w każdym wnętrzu i to w stosunkowo krótkim czasie. Funkcjonalność firanek w nowoczesnych wnętrzach jest bardzo ważna, gdyż wówczas znacznie szybciej i łatwiej można prać firany czy też wymieniać na nowe modele. Jednakże ważne jest także, aby firany pracowały do całego wystroju, a także do zasłon. Wówczas wnętrze wygląda niezwykle efektownie oraz przytulnie i stylowo i to bez dużych nakładów finansowych, dlatego firany z woalu to idealny wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022