Menu
dekoracja ścian

Jak efektownie udekorować ścianę w salonie – modne inspiracje

Piękny salon to chluba właścicieli oraz miejsce, w których z chęcią spędza się czas – podczas samotnego relaksu, zabaw z dziećmi lub spotkań towarzyskich ze znajomymi. Warto zatem zbudować w nim przytulną atmosferę. Jak to zrobić? Wystarczy wykorzystać odpowiednie wyposażenie oraz piękne dodatki.

Nawet w ciasnym pokoju dziennym da się stworzyć niepowtarzalny klimat. W takich miejscach najlepiej wykorzystać efektowne dekoracje ścienne – piękne, ozdobne i nie zajmujące zbyt wiele miejsca. Jakich produktów użyć, by wpisać się w bieżące trendy? O tym napiszemy w dalszej części tekstu.

Dekoracja ścian – praktyczne ozdoby dla wymagających

Dekoracje ścian przybierają mocno zróżnicowane formy, przez co da się je zastosować niemal w każdym salonie. Do czego służą? Przede wszystkim ich zadaniem jest zdobienie wnętrza, a także budowanie klimatu, sprzyjającego przyjemnej rekreacji.

Wiele produktów to jednak nie tylko gadżety ozdobne. Niejednokrotnie bywają to też rozwiązania o sporych walorach praktycznych, zwiększających funkcjonalność pomieszczenia, by każda korzystająca z niego osoba czuła się w nim zawsze przyjemnie.

Jak optycznie powiększyć wnętrze przy pomocy dekoracji ściennych?

Na rozmaite dekoracje ścian warto stawiać we wszystkich salonach, nawet tych niewielkich i ciasnych. Tego typu ozdoby nie zajmują bowiem cennego miejsca, ani nie ograniczają ustawności przestrzeni.

Co ciekawe, dobrze dobrane produkty potrafią nawet optycznie powiększyć niewielkie wnętrze. Wystarczy stosować rozwiązania utrzymane w jasnych barwach, w duże i proste wzory, bez nadmiernych ornamentów, o prostej budowie. Świetnie sprawdzają się choćby ozdoby w pionowe pasy, które sprawiają, że salon wydaje się nieco wyższy. Warto też pamiętać o używaniu dekoracji z połyskującym wykończeniem. Dzięki nim zyskujemy w danej przestrzeni nieco więcej światła.

Najmodniejsze produkty do dekoracji ścian – co wykorzystać w salonie?

Wybór dodatków do wnętrz zależy oczywiście od zastosowanego stylu aranżacyjnego. Inaczej bowiem dekoruje się salon minimalistyczny niż retro.

Ciekawym trendem są powracające ponownie do łask tapety ścienne, które przykleja się dla podkreślenia znaczenia konkretnych stref we wnętrzu oraz zbudowania nastroju. Mogą to być modele we wzory geometryczne (styl skandynawski, minimalistyczny, art déco), roślinne (boho i urban jungle), w złocone, stylizowane ornamenty (glamour) lub zdobione fragmentami reprodukcji znanych i cenionych malarzy. Takie dekoracyjne i oryginalne rozwiązania oferuje choćby Wallart. Tapety ścienne łączą funkcje praktyczne z dekoracyjnymi. Wyróżniają się ciekawym wzorem, a przy tym chronią ścianę przed zabrudzeniami i uszkodzeniami, stanowią warstwę termoizolacyjną lub chroniącą przed hałasem.

Co jeszcze warto umieścić na ścianach, by zbudować klimat w salonie? Nieodzowne są oczywiście zdjęcia, obrazy i grafiki w ozdobnych ramkach, stanowiące przejaw indywidualizmu i personalizacji tej ważnej przestrzeni do życia.

Powinno się również zadbać o światło. Podstawą są oczywiście piękne kinkiety i plafony, montowane do powierzchni ściany. Jeśli chce się dodatkowo rozjaśnić przestrzeń, można zawiesić też efektowne lustra (nowoczesne, retro lub glamour), wprowadzające więcej światła do wnętrza lub spełniające czysto praktyczne zadania. Niekiedy stosuje się detale czysto ozdobne do powieszenia na ścianach. Bywają to na przykład drewniane liście, kwiaty z tworzyw sztucznych lub makramy wyplecione z naturalnych nici.

Na ścianach można zawiesić kwiaty w ozdobnych donicach, na co decydują się nie tylko zwolennicy prawdziwej miejskiej dżungli i stylu boho. Rośliny ożywiają przestrzeń, oczyszczają powietrze oraz stanowią piękną, naturalną ozdobę.

Modny i wygodny salon – prawdziwe serce każdego domu

Pięknie udekorowane ściany stanowią uzupełnienie stylowej aranżacji wnętrza w pokoju dziennym. Budują klimat, zwiększają funkcjonalność i sprawiają, że zwyczajny pokój dzienny nabiera stylu i staje się idealnym miejscem do wypoczynku – dla wszystkich domowników oraz zapraszanych przez nich gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023