doładowanie telefonu w sklepie

Jak można zapłacić za doładowanie telefonu w sklepie?

Opublikowano: 8 stycznia 2020

Jednym ze sposobów na uzupełnienie środków na koncie telefonu jest doładowanie telefonu w sklepie. W taki sposób wykonamy doładowanie do telefonu Play, Orange, T-Mobile i wielu innych sieci. Jak wygląda cała ta procedura i w jaki sposób można dokonać płatności?

Sposoby na doładowanie telefonu w sklepie

Istnieją dwie podstawowe metody doładowania telefonu w sklepie. Po pierwsze, możemy nabyć kartę zdrapkę, która jest przyporządkowana do danej sieci (np. doładowanie do telefonu Play).

Jeśli chodzi o kwoty doładowania zdrapek, kształtują się one różnie, w zależności od operatora sieci, i wynoszą od 5 do nawet 200 złotych. W poszczególnych sieciach istnieją przy tym różnice między wysokościami opłat za korzystania z sieci, a więc za 1 minutę rozmowy telefonicznej do tej samej lub innej sieci, za wysłanie wiadomości tekstowej lub graficznej czy też wreszcie za korzystanie z internetu (a więc za 1 Mb lub 100 kB wykorzystanego transferu danych).

Alternatywą dla kart-zdrapek, gdy płacimy za doładowanie telefonu w sklepie, jest doładowanie go elektronicznie, z wykorzystaniem specjalnego terminalu płatniczego. W taki terminal jest wyposażonych coraz więcej sklepów. Informację o możliwości doładowania konta w ten sposób odnajdziemy dzięki logo danej sieci umieszczonym na witrynie sklepu. Dzięki temu zdobędziemy paragon będący jak klasyczne doładowanie do telefonu Play, Orange czy innej sieci.

Jak w tym zakresie wygląda procedura doładowania? Wystarczy podejść do kasy i podać sprzedawcy niezbędne dane. Przede wszystkim informuje się go o nazwie operatora i kwocie, którą chcemy doładować nasze konto. Takie dane wprowadzane są do terminalu płatniczego, a następnie akceptowane, z wykorzystaniem specjalnej karty identyfikacyjnej sprzedawcy. Na podstawie wprowadzonych przez niego danych terminal płatniczy wysyła zapytanie do operatora o telekod, czyli ciąg znaków, dzięki któremu będziemy mogli aktywować wspomniane doładowanie Play, Orange i każdej innej sieci. Gdy telekod zostanie przesłany, jest on drukowany razem z potwierdzeniem transakcji. Można wówczas dokonać płatności. Jeśli chodzi o kwoty doładowania z wykorzystaniem terminalu płatniczego, kształtują się one podobnie jak w przypadku starterów i kart-zdrapek. Wystarczy to dokładnie sprawdzić na stronie operatora sieci, by nie było żadnych wątpliwości przy zapłacie.

Sposób zapłaty za doładowanie

Niezależnie od tego czy wybierzemy doładowanie Play, T-Mobile lub inne, musimy dokonać płatności przy kasie. W większości przypadków mamy takie same możliwości uiszczenia opłaty, jak przy każdym innym zakupie. Możemy zatem skorzystać z gotówki lub z karty płatniczej. Gdy wybierzemy płatność przy generowaniu kodu do zasilenia konta z terminalu płatniczego, powinniśmy uprzedzić sprzedawcę o sposobie zapłaty. Zdarzają się jednak wyjątki. W przypadku małych placówek handlowych, jak mikrosklepy monopolowe i inne, może się okazać, że możemy zapłacić za doładowanie wyłącznie gotówką.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Integracja telefonii z CRM
Rozmowa telefoniczna to wciąż podstawowy środek komu...
Ewa Kraińska
AI już kieruje naszymi zakupami. To jest aktualna rz...
e-commerce
W erze cyfrowej, gdzie każde kliknięcie ma znaczenie, zakupy...
e-commerce
A gdyby tak roboty wyręczały nas w codziennych czynnościa...
Samsung
W dzisiejszych czasach, posiadanie smartfonu wydaje się być...