awaryjne otwieranie drzwi

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi mieszkania?

Opublikowano: 31 sierpnia 2023

Brak możliwości dostania się do własnego mieszkania ze względu na awarię zamka to dość częsta sytuacja, z którą każdy zapewne zmierzył się niejeden raz. Z czasem każdy, nawet najlepszy zamek ulega bowiem zużyciu, w wyniku czego może dojść do jego awarii. Co zrobić, gdy taki problem przytrafi się właśnie nam? Podpowiadamy!

Zatrzaśnięte drzwi – co zrobić?

Do zatrzaśnięcia drzwi wejściowych może dojść z różnych przyczyn, jednak najczęściej spowodowane jest to uszkodzeniem mechanizmu zamkowego. W efekcie wszelkie próby przekręcenia klucza kończą się niepowodzeniem lub wręcz przeciwnie – klucz obraca się we wkładce, jednak nie powoduje to otworzenia zamka. Jak każdy inny mechanizm, tak i zamek pod wpływem wieloletniej eksploatacji zaczyna się zużywać i przestaje działać prawidłowo, o czym często daje znać zaczynając szwankować. Trudności z otwieraniem zamka są jednak przez wiele osób lekceważone, a brak jego naprawy lub wymiany na nowy może doprowadzić do całkowitego zablokowania. Co zrobić w takim przypadku?

Otwieranie drzwi bez kluczy – czy jest możliwe?

Gdy dojdzie do zablokowania zamka i w żaden sposób nie możemy go otworzyć, pojawia się nerwowe poszukiwanie rozwiązania. Nienajlepszym sposobem jest samodzielne otwieranie drzwi przy pomocy nieprofesjonalnych narzędzi, gdyż może to przynieść więcej szkody niż pożytku. W ten sposób może dojść do zarysowania drzwi lub framugi, a także do uszkodzenia mechanizmu zamkowego, który nie będzie się nadawał do naprawy, a jedynie do wymiany. Korzystanie z pomocy niedoświadczonych fachowców także nie będzie dobrym wyborem, ponieważ nie każdy umie przeprowadzić awaryjne otwieranie drzwi w prawidłowy sposób. Niezbędne są do tego umiejętności, wiedza, najlepiej stale aktualizowana, ponieważ systemy zamkowe są coraz nowocześniejsze, a także narzędzia ślusarskie umożliwiające precyzyjną pracę.

Kogo wezwać na pomoc?

Specjalistów od awaryjnego otwierania zamków znaleźć można w Pogotowiu zamkowym Gdynia – https://www.pogotowie-zamkowe-gdynia-24h.pl/ Firma oferuje usługi ślusarskie w wykonaniu wykwalifikowanych i przeszkolonych w zakresie otwierania mechanizmów zamkowych bez użycia klucza ślusarzy. Wyposażenie w nowoczesny sprzęt ślusarski sprawia, że są w stanie zrealizować każde zadanie w sposób bezpieczny, dokładny i bezinwazyjny, a na drzwiach nie pozostaną najmniejsze ślady działalności fachowców. Co więcej, dyspozycyjność przez 7 dni w tygodniu, w tym także w weekendy i święta sprawia, że z pomocą do klientów pospieszą zawsze wtedy, gdy będą potrzebni. To sprawdzona firma, z której usług korzysta tysiące klientów rocznie. Jeśli zatem masz problem z zatrzaśniętymi drzwiami mieszkania, skorzystaj ze skutecznego rozwiązania i zamów awaryjne otwieranie drzwi w wykonaniu ślusarzy z Pogotowia zamkowego Gdynia.


Czy wiesz jak produkowane są magnesy?

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
odbiór mieszkania
Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje wed...
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...