awaryjne otwieranie drzwi

Jak otworzyć zatrzaśnięte drzwi mieszkania?

Opublikowano: 31 sierpnia 2023

Brak możliwości dostania się do własnego mieszkania ze względu na awarię zamka to dość częsta sytuacja, z którą każdy zapewne zmierzył się niejeden raz. Z czasem każdy, nawet najlepszy zamek ulega bowiem zużyciu, w wyniku czego może dojść do jego awarii. Co zrobić, gdy taki problem przytrafi się właśnie nam? Podpowiadamy!

Zatrzaśnięte drzwi – co zrobić?

Do zatrzaśnięcia drzwi wejściowych może dojść z różnych przyczyn, jednak najczęściej spowodowane jest to uszkodzeniem mechanizmu zamkowego. W efekcie wszelkie próby przekręcenia klucza kończą się niepowodzeniem lub wręcz przeciwnie – klucz obraca się we wkładce, jednak nie powoduje to otworzenia zamka. Jak każdy inny mechanizm, tak i zamek pod wpływem wieloletniej eksploatacji zaczyna się zużywać i przestaje działać prawidłowo, o czym często daje znać zaczynając szwankować. Trudności z otwieraniem zamka są jednak przez wiele osób lekceważone, a brak jego naprawy lub wymiany na nowy może doprowadzić do całkowitego zablokowania. Co zrobić w takim przypadku?

Otwieranie drzwi bez kluczy – czy jest możliwe?

Gdy dojdzie do zablokowania zamka i w żaden sposób nie możemy go otworzyć, pojawia się nerwowe poszukiwanie rozwiązania. Nienajlepszym sposobem jest samodzielne otwieranie drzwi przy pomocy nieprofesjonalnych narzędzi, gdyż może to przynieść więcej szkody niż pożytku. W ten sposób może dojść do zarysowania drzwi lub framugi, a także do uszkodzenia mechanizmu zamkowego, który nie będzie się nadawał do naprawy, a jedynie do wymiany. Korzystanie z pomocy niedoświadczonych fachowców także nie będzie dobrym wyborem, ponieważ nie każdy umie przeprowadzić awaryjne otwieranie drzwi w prawidłowy sposób. Niezbędne są do tego umiejętności, wiedza, najlepiej stale aktualizowana, ponieważ systemy zamkowe są coraz nowocześniejsze, a także narzędzia ślusarskie umożliwiające precyzyjną pracę.

Kogo wezwać na pomoc?

Specjalistów od awaryjnego otwierania zamków znaleźć można w Pogotowiu zamkowym Gdynia – https://www.pogotowie-zamkowe-gdynia-24h.pl/ Firma oferuje usługi ślusarskie w wykonaniu wykwalifikowanych i przeszkolonych w zakresie otwierania mechanizmów zamkowych bez użycia klucza ślusarzy. Wyposażenie w nowoczesny sprzęt ślusarski sprawia, że są w stanie zrealizować każde zadanie w sposób bezpieczny, dokładny i bezinwazyjny, a na drzwiach nie pozostaną najmniejsze ślady działalności fachowców. Co więcej, dyspozycyjność przez 7 dni w tygodniu, w tym także w weekendy i święta sprawia, że z pomocą do klientów pospieszą zawsze wtedy, gdy będą potrzebni. To sprawdzona firma, z której usług korzysta tysiące klientów rocznie. Jeśli zatem masz problem z zatrzaśniętymi drzwiami mieszkania, skorzystaj ze skutecznego rozwiązania i zamów awaryjne otwieranie drzwi w wykonaniu ślusarzy z Pogotowia zamkowego Gdynia.

 

Tagi: , , ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
targowani
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
meble
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...
kwiaty na pogrzeb
Matused on raske aeg elus, kui sõnadest ei pruugi piisata, e...
Agencja nieruchomości.
Kinnisvaramaakler on spetsialist, kes abistab kliente kinnis...
komoda z szufladami
Komody z szufladami to nie tylko meble, ale również...
Nowe artykuły
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Wnętrza o kobiecym charakterze to coś, co wiele osób pragnie...