Jak pobrać film z YouTube

Jak pobrać film z YouTube i czy jest to legalne?

Opublikowano: 10 lipca 2020

Pobieranie filmów z portalu YouTube pozwala nam na zapisanie na dysku urządzenia pliku, który następnie będziemy mogli odtwarzać bez konieczności bycia podłączonym do sieci. Takie rozwiązanie jest szczególnie przydatne, gdy przebywamy w miejscu, w którym nie mamy dostępu do sieci lub gdy chcemy ograniczyć zużycie własnego transferu. W poniższym artykule opiszemy, czy pobieranie filmów z YouTube jest legalne oraz jakie są najlepsze programy służące do tego.

Czy pobieranie filmów z YouTube jest legalne?

Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w Ustawie o Prawie Autorskim i prawach pokrewnych oraz regulaminie portalu YouTube. Źródła te określają sytuacje, w których pobieranie filmów z YouTube jest legalne, a kiedy nielegalne. Film z YouTube pobieramy legalnie wtedy, gdy został on zamieszczony przez twórcę lub osobę posiadającą prawa autorskie. Dla przykładu legalne jest pobranie piosenki danego artysty z jego kanału na YouTube, lub wytwórni która go reprezentuje. Analogicznie do tego, nielegalne jest pobranie filmu z YouTube, gdy został on tam zamieszczony bez zgody twórcy, właściciela praw autorskich.

Pobieranie z YouTube jest nielegalne również wtedy, gdy zamierzamy rozpowszechniać dalej nie swój film. Oznacza to, że zgodnie z polskim prawem filmy z YouTube możemy pobierać tylko dla własnego użytku, nie możemy ich udostępniać innym osobom.

Jakie są programy do pobierania filmów z YouTube?

Pobieranie filmów z YouTube z użyciem specjalnych programów jest bardzo proste, jednak trudniejszy jest sam wybór odpowiedniego programu. Programy do pobierania filmów z YouTube możemy podzielić na takie, które działają w przeglądarce oraz na te, które musimy pobrać na urządzenie, by móc z nich korzystać. Ponadto niektóre programy umożliwiają nam pobieranie filmów także z innych źródeł niż sam YouTube. Poniżej zestawiliśmy najpopularniejsze programy z pomocą których bezpiecznie i bez żadnych opłat możemy pobrać ulubione filmy z YouTube na swoje urządzenie. Wspomniane programy to:

 • 4K Video Downloader

Program ten pozwala nam na pobieranie filmów z YouTube, a także z serwisów SoundCloud, Facebook czy Flickr. Instrukcja obsługi programu jest bardzo łatwa. Najpierw musimy zainstalować program na komputerze, a następnie wystarczy wkleić link do okna programowego, wybrać pożądaną jakość, format i miejsce do zapisania pliku na dysku. Program umożliwia pobieranie w 4K i 8K.

 • Free YouTube Downloader

Free YouTube Downloader to kolejny program, który przed użyciem musimy zainstalować na urządzeniu. Program ten obsługujemy tak samo jak 4K Video Downloader, jednak zawiera on dodatkową funkcję, czyli wyodrębnienie muzyki z klipu i zapisanie jej w formacie mp3. Jest to przydatne wtedy, gdy chcemy pobrać piosenkę z YouTube, ale jej teledysk nam przeszkadza i chcielibyśmy pobrać tylko ścieżkę dźwiękową. Program umożliwia pobieranie w jakości Full HD.

 • aTube Catcher

Program ten oprócz pobierania z YouTube, obsługuje także serwis Dailymotion i Myspace. Samo pobieranie z YouTube jest bardzo proste, po otwarciu programu wybieramy okno “download videos”, a następnie wklejamy link, wybieramy format i miejsce docelowe na dysku. Warto dodać, że aTube Catcher umożliwia nam również nagrywanie ekranu urządzenia, tworzenie komplikacji video, nagrywanie filmów na płyty oraz rejestrowanie dźwięku przy użyciu dyktafonu.

 • Freemake Video Downloader

Ten program jest bardzo łatwy w obsłudze oraz posiada parę dodatkowych funkcji. Aby pobrać film z YouTube, po zainstalowaniu i otwarciu programu, klikamy przycisk “Paste URL”/”Wklej URL”, wklejamy link i wybieramy jakość video. Program umożliwia także pobieranie w formacie Full HD i 4K, wyodrębnienie ścieżki dźwiękowej z video, usunięcie reklam z filmów z YouTube oraz pobieranie całych kanałów i playlist z YouTube.

 • KeepVid

Program ten działa w przeglądarce, dlatego też posiada mniej funkcji. Z jego pomocą możemy pobierać filmy z dźwiękiem, bez dźwięku lub samo audio bez video. Pobierając, możemy wybrać jakość video. Proces pobierania jest bardzo prosty, wystarczy otworzyć program w przeglądarce, w odpowiednim polu wkleić link i kliknąć “download now”/”pobierz teraz”.

Udostępnij ten post: • Piotr pisze:

  Jeżeli ktoś nie chce pobierać programu to fajna strona: download24.net Nie tylko pobieranie z youtube ale mają ok. 30 innych popularnych serwisów i co najważniejsze bez limitów.

 • fantom_x pisze:

  A skąd pobierający ma wiedzieć czy Twórca wyraził zgodę? Powinni za to odpowiadać udostępniający a nie nieświadomi odbierający!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
czyszczenie zmywarek
Zmywarka to urządzenie, które stało się niezbędnym sprzętem...
Alergie
Porządki sezonowe to idealna okazja, aby nie tylko odświeżyć...
języki programowania
Wybór optymalnego języka programowania do tworzenia oprogram...
klawiatura Keys-To-Go 2 od Logitech
W dobie mobilności, gdzie praca i nauka odbywają się w różny...
oprogramowanie na zamówienie
Wybór odpowiedniej firmy do zlecenia oprogramowania na zamów...