pellet

Jak wybrać najlepszego producenta pelletu? Przewodnik dla kupujących

Opublikowano: 28 lutego 2024

Dobrej jakości pellet to opał przyjazny i bezpieczny dla środowiska naturalnego. Jednak bardzo wielu użytkowników pieców przy szukaniu pelletu, zwraca uwagę tylko i wyłącznie na jego cenę.

Jeżeli też tak robisz, to popełniasz duży błąd. Niskiej jakości pellet nie jest żadną oszczędnością. Zmniejsza wydajność kotła, ponieważ, aby uzyskać optymalną temperaturę w domu, musisz zużyć go więcej.

Producent pelletu – na co zwrócić uwagę?

Kwestią dyskusyjną pozostaje również jego wpływ na ludzkie zdrowie. Gdy decydujesz się na zakup opału od producenta pelletu, który dodaje do niego sztuczne dodatki, to ich wdychanie może być niekorzystne dla Twoich płuc.

Gdy masz już świadomość tego wszystkiego, to teraz przyszedł odpowiedni czas na przeczytanie tego artykułu. Dowiesz się z niego, jak wybrać najlepszego producenta pelletu i co powinno być uwzględnione przy jego produkcji.

 • Bywa, że tańszy pellet jest produkowany z mebli i płyt MDF, a nie z odpadów drzewnych. Dlatego przede wszystkim sprawdź, z czego wybrany przez Ciebie producent pelletu wytwarza opał. Cena nie powinna być najważniejszym wyznacznikiem.
 • Drugim ważnym czynnikiem są parametry pelletu. Zobacz, czy zostały one dokładnie opisane na stronie internetowej. W przeciwnym razie nie wiesz, na co wydajesz pieniądze.
 • Trzecim wyznacznikiem jest to, czy masz dobry kontakt ze sprzedawcą. Czy dane kontaktowe są podane na stronie? Czy możesz szybko do niego napisać lub zadzwonić i błyskawicznie otrzymasz oczekiwane odpowiedzi? Wbrew pozorom jest to bardzo istotne, ponieważ jeżeli okaże się, że pellet nie spełnia Twoich oczekiwań, to możesz mieć spore problemy z jego zwrotem.
 • Darmowa dostawa to kolejny punkt na naszej liście. Zobacz, czy dostawę masz w pakiecie, czy powinieneś za nią dodatkowo dopłacić. Koszty transportu pelletu mogą być naprawdę wysokie, więc warto to zweryfikować przed zakupem większych ilości opału.

Jak powinna wyglądać produkcja pelletu?

To, jakie informacje dotyczące produkcji pelletu znajdują się na stronie wiele mówi o samym producencie tego opału. Musisz mieć świadomość tego, że produkcja pelletu jest żmudnym i pracochłonnym procesem. Jednak tylko przeprowadzona z należytą starannością daje gwarancję otrzymania bardzo wysokiej jakości produktu.

Najważniejszym surowcem do produkcji pelletu jest oczywiście drewno. Powinno być wysokiej jakości. Następnie drewno musi być dokładnie wysuszone, aby zmniejszyć jego wilgotność. Tylko to daje gwarancję, że pellet będzie się dobrze palić i zapewni odpowiednią ilość ciepła w domu.

Pozostałe etapy produkcji pelletu to:

 • rozdrabnianie;
 • prasowanie;
 • chłodzenie;
 • pakowanie;
 • testowanie i certyfikacja;
 • magazynowanie;
 • transport do sprzedawców.

Jeżeli poszukujesz zaufanego producenta pelletu, to wejdź na stronę Terra Pellet.

 

Tagi: ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...
Pompa ciepła
Pompy ciepła stanowią innowacyjne rozwiązanie w dzie...
Jak wybrać piekarnik
Wybór odpowiedniego piekarnika do...
rolety do kuchni
Jeśli szukasz informacji o tym, jaką przesłonę okienną warto...
salon w stylu klasycznym
Obecnie trendy wnętrzarskie podążają za nowoczesnością i...