akcesoria golfowe

Jakie akcesoria do golfa wybrać?

Opublikowano: 24 września 2020

Akcesoria golfowe to lista niezbędny rzeczy do gry oraz dodatków, które zadbają o Twój komfort na polu, a także poprawią Twoje wyniki. Udając się na pole golfowe, warto zaopatrzyć się w niezbędne rzeczy, bez których przyjemność płynąca z gry może być ograniczona.

Wielu graczy nie wyobraża sobie gry bez takich dodatków jak akcesoria golfowe takie jak ręcznik czy okulary. Poza tym wielu zawodowców nie wybierze się na pole bez swojego GPS-a, który dodatkowo zadba o statystyki gry. Do tego wszystkiego dochodzą się takie gadżety jak parasol, będące obowiązkowym elementem gry na pełnym słońcu, gdzie temperatura czasem dochodzi do 40 stopni Celsjusza.

W tym poradniku opiszemy, które gadżety są niezbędne na polu golfowym, a które warto mieć w swoim ekwipunku na szczególne okazje. Wszystkie gadżety znajdziesz u sprawdzonego dostawcy jakim jest Sklep Golfowy Bogigolf.

Najważniejsze akcesoria golfowe – teesy, ręcznik, okulary

Jest pewna lista rzeczy niezbędnych, które obowiązkowo trzeba mieć przy sobie podczas praktycznie każdej rozgrywce golfowej. Pamiętaj, że golf charakteryzuje się pewną etyką i zasadami, których absolutnie nie można łamać. Twój strój zawsze musi być schludny i czysty. Nie ma mowy o wysłużonych ubraniach, pomiętych polówkach czy niestosownych butach. Podobnie jest niezbędnym akcesoriami golfowymi, które pomogą Ci zadbać o prawidłowe credo w golfie.

Jedną z takich rzeczy jest ręcznik. W tym sporcie jest on równie istotny jak w sportach siłowych, a czasem nawet bardziej. Pamiętaj, że nawet grając w upale, musisz zadbać o swój wizerunek. Mokra twarz od potu musi być natychmiast wytarta ręcznikiem do tego przeznaczonym. Nie ma tutaj miejsca na wycieranie twarzy koszulką czy inną rzeczą do tego nieprzeznaczoną. Jeśli chcesz być prawdziwym golfistą, musisz zadbać o takie drobiazgi. Pamiętaj – diabeł tkwi w szczegółach.

Poza ręcznikami należy mieć ze sobą okulary. Słoneczny lub wietrzny dzień może skutecznie utrudnić grę, dlatego taki drobiazg może nieraz uratować Ci dzień.

akcesoria golfowe

Takie rzeczy jak teesy, czyściki czy markery do oznaczania piłek, to drobiazgi. Jednak to po nich często poznaje się zapalonego golfistę, który, poza najlepszym wynikiem, zadba także o idealny wizerunek. Wszystkie gadżety są niezbędnym dodatkiem do najważniejszego elementu jakim są kije golfowe.

Warto również zaopatrzyć się w uchwyty na wodę czy bidon do wózka golfowego. Łatwy, szybki i komfortowy dostęp do chłodzącej wody może być na wagę złota podczas wielogodzinnych rozgrywek. Jeśli podczas takiej gry potrzebujesz usiąść i dać odpocząć nogom, to nie obejdzie się bez odpowiedniego siedzenia. Golf to gra dawniej zarezerwowana dla bogaczy i elit tego świata. Wyobrażasz sobie, że ktoś taki siedzi po turecku na środku pola golfowego, brudząc trawą swoje białe spodnie? My też nie. Dlatego w takich wypadkach warto mieć poręczne siedzenia montowane do wózków golfowych, które chociaż na chwilę pomogą Ci odetchnąć.

Akcesoria do golfa, które zadbają o Twój komfort

Poza akcesoriami niezbędnymi są także te mniej potrzebne, jednak często po ich nabyciu okazują się równie przydatne jak ręczniki golfowe czy teesy. Takie elementy to chociażby uchwyt na telefon lub GPS montowany do wózka golfowego. Dlaczego taki niepozorny gadżet może być bardzo pomocny? Przede wszystkim dlatego, że noszenie dużego, sześciocalowego telefonu w kieszeni jest niewygodne i bardzo przeszkadza w grze. Dodatkowo podczas rozgrywki lubimy być w kontakcie z najbliższymi, korzystać z pomocnych aplikacji na polu golfowym czy sprawdzić pocztę elektroniczną. Odpowiednio dobrany uchwyt ułatwi Ci każde z tych zadań.

Bardzo ciekawym dodatkiem jest także BallKaddie. Podajnik do piłek wygląda profesjonalnie i jest ergonomiczny, a dzięki niemu piłeczki masz zawsze pod ręką.

Ostatnią rzeczą, o której trzeba wspomnieć, jest parasol. W zasadzie można uznać go za rzecz niezbędną. Dzięki niemu zawsze uda Ci się znaleźć trochę cienia podczas wielogodzinnych gier, a to może okazać się bezcenne, zwłaszcza, kiedy nie jesteś entuzjastą letnich upałów.

Zależy Ci na wyniku? Sprawdź, które akcesoria pomogą Ci osiągnąć najlepsze rezultaty!

Poza tymi dwoma kategoriami z powyższymi akcesoriami golfowymi są jeszcze te, które na pierwszy rzut oka wydają się niepotrzebne, jednak mogą znacznie wpłynąć na wynik Twoich uderzeń. Idealnym przykładem są dalmierze. Można je kupić już za 800 zł. Dzięki nim poznasz dokładną odległość, co do jarda, która oddala Cię od dołka. Czemu jest to tak ważne? W wielu przypadkach będziesz w stanie określić, jaką siłę mają Twoje uderzenia. Uwzględniając siłę i kierunek wiatru, będziesz w stanie obliczyć z dużą dokładnością, jak mocno musisz uderzyć, aby piłka doleciała w wybrane miejsce. Wielu graczy kocha analitykę, a ta często przekłada się na dobre wyniki. Jeśli uważasz, że dalmierz może wpłynąć pozytywnie na Twoje efekty, koniecznie się w niego zaopatrz.

Z akcesoriów technologicznych nie można nie wspomnieć o GPS-ach, systemach analiz gry oraz swingu. To kolejne elementy, które mogą bardzo pozytywnie wpłynąć na Twoją grę. Analityka w wielu gałęziach życia jest niezbędna. To ona jasno pokazuje, czy występuje progres, czy regres, nad czym warto popracować, a co już opanowałeś do perfekcji. Na początku wiele gadżetów wydaje się zbędnych, jednak coraz lepsza technologia sprawia, że coraz częściej nie możesz się bez nich

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Gimnastyka artystyczna
Gimnastyka artystyczna to dyscyplina sportu, budując...
Mazovia Cup
Wdniach 2-3 grudnia hala sportowa Gminnego Ośrodka Sportu i...
AWAKE
Awake, szwedzki producent desek z napędem elektrycznym oraz...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Żaneta Ściwiarska
Wszystko zaczęło się od moich prób naprawy samej sie...