Kaptur foliowy na palety

Kaptury foliowe na palety – dlaczego warto je stosować

Opublikowano: 2 lipca 2023

Umieszczone na paletach ładunki trzeba solidnie zabezpieczyć. Dzięki temu dotrą na miejsce w nienaruszonym stanie. W tym celu warto zastosować specjalne kaptury foliowe. To produkty zyskujące coraz większą popularność. Dlaczego? Oto ich najważniejsze zalety.

Jak wyglądają kaptury foliowe na palety?

Kaptur foliowy na palety jest produkowany z folii LDPE, ewentualnie regranulatu (a więc materiału pochodzącego z recyklingu). Jego grubość mieści się w zakresie 40 – 200 mikronów. Może być przezroczysty lub w kolorze, np.:

  • żółtym,
  • czerwonym,
  • szarym,
  • zielonym.

Branża transportowa to główny obszar, gdzie stosuje się kaptury foliowe na palety. Chętnie sięgają po nie m.in. firmy prowadzące działalność w szeroko pojętym handlu, ale nie tylko. To popularne produkty również w magazynowaniu towarów – np. w branży budowlanej, spożywczej i chemicznej.

Dlaczego warto sięgać po kaptury foliowe?

Kaptury foliowe na palety bardzo dobrze nadają się do ochrony różnego rodzaju ładunków – niezależnie od rozmiaru. Poniżej znajdują się ich najistotniejsze zalety.

Bezpieczne dowiezienie towarów do celu

Wykorzystując kaptury foliowe, można z łatwością unieruchomić ładunek na paletach. Do minimum zmniejsza się więc ryzyko, że przewożone towary niespodziewanie się zsuną i uszkodzą. Warto podkreślić, że skutki tego typu zdarzeń bywają naprawdę kosztowne, a mogą być problematyczne.

Kaptury foliowe na palety jako skuteczna ochrona przed warunkami atmosferycznymi

Niektóre towary są szczególnie mocno narażone na uszkodzenie w wyniku działania niekorzystnych czynników zewnętrznych. Należą do nich np. materiały budowlane i wybrane produkty spożywcze. Kaptury foliowe zapewniają im odpowiednią ochronę. Zabezpieczają ładunek przed:

  • promieniami UV,
  • opadami deszczu,
  • opadami śniegu.

Zastosowanie kapturów daje pewność, że towary nie stracą swoich właściwości. Ponadto są one zabezpieczone przed kurzem i zabrudzeniami.

Czym wyróżniają się kaptury foliowe – solidność i szczelność

Wykonane z dobrego jakościowo materiału kaptury foliowe na paletybardzo wytrzymałe. Pod względem solidności nierzadko przewyższają zwykłą, popularną folię stretch. Poza tym gwarantują szczelność na wysokim poziomie.

Dostępność wielu wariantów

Jak już zostało wspomniane, kaptury foliowe można znaleźć w różnych wersjach kolorystycznych. Wpływa to nie tylko na możliwość zachowania estetyki. Nierzadko zastosowanie kilku kolorów ułatwia szybką identyfikację poszczególnych towarów.

Sprawdzeni producenci oferują ponadto kaptury foliowe na palety w różnych rozmiarach. To pozwala na ich dopasowanie do konkretnych produktów. Tym samym solidne zapakowanie i zabezpieczenie ładunku nie sprawi problemów.

Niezawodne kaptury foliowe – producent Grala

Kaptury foliowe na palety warto kupować bezpośrednio od producenta, takiego jak Grala. To bardzo dobry wybór. W razie potrzeby można otrzymać fachowe doradztwo i pozbyć się wątpliwości, czy taki produkt okaże się odpowiedni do konkretnego celu. Nie bez znaczenia jest to, że doświadczone, renomowane firmy dbają o najwyższą jakość.

Chroń należycie towary na palecie podczas transportu i magazynowania. Zdecyduj się na kaptury foliowe od cenionego producenta!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
projekty domów,
Podczas planowania budowy domu jednorodzinnego, lub...
maszyny pakujące
W dzisiejszym świecie, gdzie...
ExpertWMS
ExpertWMS to zaawansowany Sy...
Tomasz Balcerzak
Głównym wyznacznikiem rozwoju są ludzie: kompetentni...
transport intermodalny
Przewóz znacznych ilości towarów na dalekich trasach to powa...