polipropylen

Kiedy używać włókna polipropylenowego

Opublikowano: 2 listopada 2022

Pomimo wieku zaawansowanej technologii ludzkość nie znalazła godnego zamiennika betonu. Jest to sztuczny kamień o wysokiej wytrzymałości, który zawsze był wzmacniany metalowym zbrojeniem w postaci prętów drucianych, specjalnej siatki wykonanej ze stali.

Czasy się zmieniły, na rynku pojawił się zaawansowany technologicznie materiał syntetyczny — polipropylen. Na tej podstawie zaczęli produkować nową generację zbrojenia, które również dobrze wzmacnia sztuczny kamień, czyniąc go bardziej stabilnym i odpornym na:

  • uszkodzenia mechaniczne;
  • wilgoć;
  • obciążenia odkształceniami.

Co to jest włókno polipropylenowe?

Nowoczesne włókno polipropylenowe do betonu https://mixfiber.com/pl, produkowane i sprzedawane przez «FiberMix», to miękkie włókna, podobne do kawałków nici. Mogą mieć różną długość, w zależności od modyfikacji produktu. Takie nici są wykonywane w najwyższych możliwych temperaturach.

Polipropylen jest materiałem stałym, dlatego topi się go w specjalnych piecach w temperaturze 160 stopni Celsjusza. Materiał się topi i zamienia w cienkie nitki, które po zestaleniu są:

  • cięte na wymagane segmenty;
  • pakowane w specjalne pakiety;
  • dostarczane na plac budowy;
  • stosowane do produkcji mieszanki betonowej.

Jak powstaje zaprawa betonowa

Obecnie zaleca się dodawanie błonnika do suchej mieszanki. Specjaliści biorą piasek cementowy, w razie potrzeby różne dodatki, a następnie mieszają składniki.

W wyniku mieszania uzyskuje się dość gęsty, elastyczny roztwór, który jest niezwykle łatwy w użyciu. jest łatwiejszy w obsłudze podczas wylewania wyrobów betonowych, ponieważ jest bardziej plastyczny, co znacznie ułatwia proces budowy

Gdzie jest używany?

Dzisiaj taki element, przeznaczony do wzmacniania konstrukcji betonowych, znalazł szerokie zastosowanie w budownictwie cywilnym i przemysłowym. Włókno służy do wykonywania podłóg samopoziomujących w:

  • domach;
  • apartamentach;
  • obszarach produkcyjnych.

To rozwiązanie idealnie nadaje się do produkcji wykładzin podłogowych na zadaszonych parkingach hipermarketów. Włókno dodaje się do betonu przy budowie dróg, budowli hydrotechnicznych, kanalizacji, fundamentów o różnym przeznaczeniu i wielu innych konstrukcji.

Ważnym plusem jest przystępna cena. Włókno jest tańsze niż wzmocnienie metalowe. Włókno jest też łatwiejsze w transporcie i produkcji betonu, co również obniża koszty procesów budowlanych i czyni je bardziej opłacalnymi i ekonomicznymi.

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
płatność za pomocą Smartwatcha
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Nowy Nissan Juke
...
jak włamać się na Facebook
We współczesnym cyfrowym krajobrazie Facebook stał się klucz...
Klimatyzator kasetonowy
...