Kinkiety zewnętrzne

Kinkiety zewnętrzne i lampy elewacyjne – poznaj ich najważniejsze zalety

Opublikowano: 30 maja 2023

Oświetlenie to bardzo istotny element w architekturze i aranżacji wnętrz. Rozprasza ciemność, ale też kształtuje atmosferę domu i buduje jego nastrój. Nie mniej ważną rolę światło pełni w przestrzeni przed budynkiem. Dobrze rozplanowane oświetlenie zewnętrzne korzystnie wpływa na walory wizualne nieruchomości oraz zwiększa funkcjonalność terenów zielonych. Jako oświetlenie wejścia do domu, podświetlenie elewacji lub podkreślenie wybranych detali architektonicznych doskonale sprawdzą się kinkiety zewnętrzne. To eleganckie lampy na elewację, nadające wyjątkowego klimatu i podkreślające stylistykę domu.

Kinkiety zewnętrzne domu – pomysł na efektowne oświetlenie elewacji

Kinkiety to specjalny rodzaj lamp, które są mocowane na ścianie. Składają się z klosza oraz specjalnej konstrukcji umożliwiającej zawieszenie lampy na ścianie. Doskonale sprawdzają się we wnętrzach. Najczęściej używane są jako oświetlenie do sypialni, salonu czy łazienki. Znajdują zastosowanie zarówno jako główne, jak i dodatkowe źródło światła. Są jednak i takie, które z powodzeniem możesz zamontować na elewacji swojego domu, przy drzwiach wejściowych oraz na tarasie.

Oświetlenie zewnętrzne w postaci lampy na elewację jest odpowiednio przystosowane do warunków atmosferycznych. Każde źródło światła wykonane jest z trwałych materiałów, które zapewniają odporność i wytrzymałość na czynniki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. Piękne i przyjemne oświetlenie pozwoli ożywić każdą przestrzeń, wprowadzi atmosferę relaksu i zapewni niepowtarzalny nastrój. Kinkiety zewnętrzne zapewniają komfort na podjazdach oraz ułatwiają poruszanie się po ogrodzie wieczorami lub nocą. W dużym stopniu poprawiają także komfort i bezpieczeństwo domowników. Oświetlają ciemne zakątki, zwiększają widoczność i zniechęcają potencjalnych złodziei.

Kinkiety zewnętrzne na elewację – przegląd oferty 2023

Ważnym aspektem w planowaniu oświetlenia zewnętrznego jest dobranie odpowiedniego rodzaju lamp do całej aranżacji. Oferta lamp ściennych jest bardzo bogata i w pełni wpisuje się w aktualne trendy. W najnowszych kolekcjach opraw na 2023 rok znajdziemy zarówno kinkiety zewnętrzne retro, których cechą charakterystyczną jest rustykalne wzornictwo, jak też lampy elewacyjne nowoczesne, będące świetnym wyborem do minimalistycznego ogrodu. Aby zobaczyć designerskie lampy w promocyjnych cenach, możesz kliknąć tutaj.

W zależności od zastosowania wybierzemy inny rodzaj lamp. Jako podświetlenie fasady doskonale sprawdzą się lampy kierunkowe z żarówką o wąskim, wyraźnym kącie świecenia. Dobrym pomysłem może być wybór lampy z regulacją nachylenia źródła światła, która pozwoli precyzyjnie oświetlić wybrane miejsce. Kinkiety klasyczne, oprócz pełnienia swojej głównej roli źródła światła, będą pełnić zarazem funkcję dekoracji. Natomiast kinkiety na taras lub balkon często muszą oświetlić większą powierzchnię, a przy tym nie oślepiać przebywających tam osób. Dlatego też w takich miejscach warto umieścić lampy ścienne emitujące łagodne, ciepłe światło, które stworzy przyjemną atmosferę relaksu podczas towarzyskich spotkań. Jeśli zależy nam na oszczędności, możemy wybrać kinkiety zewnętrzne wykorzystujące technologię LED. Lampy elewacyjne LED zapewniają długotrwałą radość z emitowanego światła, ale też zużywają mniej energii elektrycznej niż typowe żarówki.

Dlaczego warto wybrać kinkiety na taras?

Kinkiety zewnętrzne to bardzo nowoczesne lampy, które idealnie nadają się na taras czy na balkon. Tego typu lampy znajdą zastosowanie również na ogrodzeniach, przy wejściu lub wjeździe na posesję oraz w altanach ogrodowych. Kinkiety na tarasie to skuteczny sposób na to, aby maksymalnie zwiększyć funkcjonalność strefy wypoczynkowej. To najbardziej uniwersalny rodzaj opraw oświetleniowych, które doskonale oświetlają przydomową przestrzeń, ścieżki oraz elewację.

Rozmieszczenie lamp powinno być tak pomyślane, aby natężenie światła pozwalało na odpoczynek i swobodne konwersacje. W ciasnych lub trudno dostępnych miejscach możemy zamontować kinkiety tarasowe na specjalnym ramieniu bądź pałąku. Do każdej z lamp ściennych zewnętrznych można zastosować czujnik zmierzchowy, ruchowy lub zmierzchowo-ruchowy (są dostępne w hurtowniach elektrycznych oraz sklepach internetowych). Kinkiety tarasowe są estetyczne i bardzo funkcjonalne. Dzięki nim przestrzeń staje się bardziej kameralna, a wieczorny relaks na świeżym powietrzu przyjemniejszy. Jeśli zależy nam na wyczarowaniu wyjątkowego i niepowtarzalnego nastroju na naszym tarasie, ich obecność jest nieodzowna.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Osuszacza Powietrza
Utrzymanie komfortowego i zdrowego środowiska wewnątrz domu...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
odbiór mieszkania
Każdy marzy o idealnym domu, który zagospodaruje wed...
Klimatyzator kasetonowy
...
Linea
Nowość na polskim rynku – czas poznać nowy sklep internetowy...
Nowe artykuły
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
Firma Astara Western Europe, wyłączny importer samoc...
Technologia płatności Smartwatch Near Field Communication (N...