Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna to więcej niż uzdrowisko

Opublikowano: 21 lipca 2019

Podwarszawski Konstancin-Jeziorna to wyjątkowe miejsce. Warto tu przyjechać nie tylko dla słynnej tężni solankowej. Skąpane w zieleni rezerwaty przyrody, pełne bogactw natury lasy, nadwiślańskie krajobrazy, liczne szlaki turystyczne, zabytkowe wille i liczne atrakcje kulturalno-sportowe to dobre powody, by zawitać w te gościnne strony

Wszyscy, którzy szukają chwili wytchnienia i odpoczynku od miejskiego zgiełku, mogą je znaleźć w Konstancinie-Jeziornie. Bogatą uzdrowiskową tradycję miejscowości zapoczątkowali hrabia Witold Skórzewski i Władysław Mielżyński. To oni realizując u schyłku XIX w. rodzącą się ideę miasta-ogrodu, stworzyli zalążek najprzyjemniejszego do życia i wypoczynku miejsca pod Warszawą.

 Lecznicza solanka

W latach 60. XX w. w Konstancinie-Jeziornie odkryto złoża leczniczej solanki, którą wydobywa się tu do dziś. Park Zdrojowy i znajdująca się w jego sercu tężnia solankowa niezmiennie od lat przyciągają rzesze turystów i kuracjuszy. Wizyta w tym ogromnym inhalatorium jest prawdziwym zastrzykiem energii dla organizmu. Dzięki mikroelementom i minerałom zawartym w parującej solance w łatwy i przyjemny sposób zadbamy o nasz układ oddechowy i odporność, zregenerujemy siły i ukoimy nerwy. Tutaj swoją siedzibę mają też wysoko wyspecjalizowane zakłady rehabilitacyjne dla osób cierpiących na różnorodne schorzenia.

Bogactwo natury

Wielkim bogactwem Konstancina-Jeziorny są okoliczne rezerwaty i lasy, dzięki którym powietrze jest tutaj nad wyraz czyste i przesycone eterycznymi olejkami. Bogactwo flory i fauny z pewnością ucieszy miłośników dzikiej przyrody. Niezwykle ciekawym regionem etnograficznym jest Urzecze, które rozpościera się po obydwu stronach Wisły. Obyczaje kultywowane w nadwiślańskich miejscowościach należących do gminy Konstancin-Jeziorna przeżywają obecnie swoisty renesans.

Konstancin-Jeziorna

Aktywny wypoczynek

Konstancin-Jeziorna jest atrakcyjny o każdej porze roku. Romantyczne spacerowe ścieżki ułatwiają poznanie uzdrowiska i zabytkowych zakątków miasta. Okolicę uzdrowiska oplatają tematyczne szlaki turystyczne, m.in. kajakowy i ornitologiczny, a także szlak Stefana Żeromskiego. Jest też ścieżka dedykowana filmowemu aspektowi konstancińskiej rzeczywistości, kręcono tu bowiem sceny do wielu znanych i lubianych filmów. Sukcesywnie poszerzana jest też sieć ścieżek i stacji rowerowych.

Miasto tętniące życiem

Konstancin-Jeziorna tętni życiem, a najlepszym tego dowodem jest bogaty kalendarz imprez kulturalno-sportowych. Nie brakuje koncertów, festiwali czy imprez sportowych, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i osób odwiedzających gminę. W Konstancinie-Jeziornie nie da się nudzić!

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Technologia
Technologia zmienia branżę t...
József Váradi
O obchodach 20 lat działalności na rynku przelotów l...
Wakacje na Zanzibarze
Latem do wyboru mamy wiele kierunków wakacyjnych. Na...
Sezon turystyczny startuje lada moment! Planujesz we...
Perfect SPA Awards 2024
Zorganizowana w warszawskim hotelu Sheraton Grand Wa...