Menu
Konstancin-Jeziorna

Konstancin-Jeziorna to więcej niż uzdrowisko

Podwarszawski Konstancin-Jeziorna to wyjątkowe miejsce. Warto tu przyjechać nie tylko dla słynnej tężni solankowej. Skąpane w zieleni rezerwaty przyrody, pełne bogactw natury lasy, nadwiślańskie krajobrazy, liczne szlaki turystyczne, zabytkowe wille i liczne atrakcje kulturalno-sportowe to dobre powody, by zawitać w te gościnne strony

Wszyscy, którzy szukają chwili wytchnienia i odpoczynku od miejskiego zgiełku, mogą je znaleźć w Konstancinie-Jeziornie. Bogatą uzdrowiskową tradycję miejscowości zapoczątkowali hrabia Witold Skórzewski i Władysław Mielżyński. To oni realizując u schyłku XIX w. rodzącą się ideę miasta-ogrodu, stworzyli zalążek najprzyjemniejszego do życia i wypoczynku miejsca pod Warszawą.

 Lecznicza solanka

W latach 60. XX w. w Konstancinie-Jeziornie odkryto złoża leczniczej solanki, którą wydobywa się tu do dziś. Park Zdrojowy i znajdująca się w jego sercu tężnia solankowa niezmiennie od lat przyciągają rzesze turystów i kuracjuszy. Wizyta w tym ogromnym inhalatorium jest prawdziwym zastrzykiem energii dla organizmu. Dzięki mikroelementom i minerałom zawartym w parującej solance w łatwy i przyjemny sposób zadbamy o nasz układ oddechowy i odporność, zregenerujemy siły i ukoimy nerwy. Tutaj swoją siedzibę mają też wysoko wyspecjalizowane zakłady rehabilitacyjne dla osób cierpiących na różnorodne schorzenia.

Bogactwo natury

Wielkim bogactwem Konstancina-Jeziorny są okoliczne rezerwaty i lasy, dzięki którym powietrze jest tutaj nad wyraz czyste i przesycone eterycznymi olejkami. Bogactwo flory i fauny z pewnością ucieszy miłośników dzikiej przyrody. Niezwykle ciekawym regionem etnograficznym jest Urzecze, które rozpościera się po obydwu stronach Wisły. Obyczaje kultywowane w nadwiślańskich miejscowościach należących do gminy Konstancin-Jeziorna przeżywają obecnie swoisty renesans.

Konstancin-Jeziorna

Aktywny wypoczynek

Konstancin-Jeziorna jest atrakcyjny o każdej porze roku. Romantyczne spacerowe ścieżki ułatwiają poznanie uzdrowiska i zabytkowych zakątków miasta. Okolicę uzdrowiska oplatają tematyczne szlaki turystyczne, m.in. kajakowy i ornitologiczny, a także szlak Stefana Żeromskiego. Jest też ścieżka dedykowana filmowemu aspektowi konstancińskiej rzeczywistości, kręcono tu bowiem sceny do wielu znanych i lubianych filmów. Sukcesywnie poszerzana jest też sieć ścieżek i stacji rowerowych.

Miasto tętniące życiem

Konstancin-Jeziorna tętni życiem, a najlepszym tego dowodem jest bogaty kalendarz imprez kulturalno-sportowych. Nie brakuje koncertów, festiwali czy imprez sportowych, które cieszą się dużą popularnością zarówno wśród mieszkańców, jak i osób odwiedzających gminę. W Konstancinie-Jeziornie nie da się nudzić!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2020