Stare Babice

Zapraszamy do malowniczych Starych Babic!

Opublikowano: 3 marca 2024

Gmina Stare Babice znajduje się w województwie mazowieckim, w powiacie warszawsko – zachodnim. Jest znana z malowniczych krajobrazów i bogatej historii.

To również dynamicznie rozwijający się obszar pod wieloma względami. Władze gminy inwestują w rozwój infrastruktury drogowej. W ostatnich latach zaangażowanie Wójta,  pracowników Urzędu Gminy oraz wielu jednostek organizacyjnych przyniosły jeden z większych rozwojów podwarszawskich miejscowości.

W ostatnim czasie wyremontowano szereg dróg, położono nakładki asfaltowe, wybudowano dwa ronda: Zielonki-Parcela, Koczargi Stare. W planach są także remonty kolejnych ulic. Brana jest również pod uwagę aktywność fizyczna mieszkańców, a także przyjezdnych. W związku z tym zmodernizowano istniejące obiekty. Warto tutaj wymienić kilka z nich: nową nawierzchnię boiska w Borzęcinie Dużym oraz pierwszą halę pneumatyczną.

Gmina stara się także dbać o bezpieczeństwo pieszych. Dlatego też wykonano doświetlenia na przejściach dla pieszych. Nowa infrastruktura rowerowa to szczególny projekt z programu „PROMOWANIE ZRÓWNOWAŻONEJ MOBILNOŚCI MIEJSKIEJ POPRZEZ ROZWÓJ SIECI DRÓG ROWEROWYCH NA TERENIE GMIN OŻARÓW MAZOWIECKI, LESZNO I STARE BABICE”.

Gmina Stare Babice inwestuje również w edukację dzieci i młodzieży. Zapewnia im lepsze warunki do nauki i rozwoju osobistego poprzez modernizację publicznych placówek oświatowych. Jedną z kluczowych inwestycji stała się rozbudowa Szkoły Podstawowej im. gen. Mariusza Zaruskiego w Zielonkach-Parceli. Dodatkowo ruszyła budowa nowego przedszkola w Borzęcinie Dużym i to wszystko za sprawą dobrze sprawowanej administracji.

Gmina Stare Babice to miejsce, gdzie tradycja spotyka się z nowoczesnością. Dzięki zrównoważonemu podejściu do rozwoju, obszar ten zachowuje zarówno tożsamość kulturową, jak i przyrodniczą.

Dziś gmina Stare Babice uchodzi za nowoczesne miejsce z dobrym poziomem życia oraz stanowi atrakcyjny kierunek dla wielu inwestorów. Sam Wójt Sławomir Sumka nie kryje radości, że dzięki pozyskanym funduszom zewnętrznym w kwocie ponad 120 mln złotych w tak krótkim czasie zrealizowano szereg inwestycji mających wpływ na jakość życia mieszkańców.

Stare Babice

Z niesamowitą dumą oddajemy wraz z pracownikami Urzędu Gminy dane statystyczne na temat zmian jakie zaszły w Starych Babicach w trakcie pełnienia przeze mnie funkcji Wójta.  Te 4 475 m nowych dróg,  5 923,8 m nowych ścieżek rowerowych to tylko część zmian jakie wprowadziliśmy. Przed nami wiele jeszcze pracy oraz planów do zrealizowania, jestem tu dla mieszkańców i zawsze będę zabiegał o rozwój Starych Babic, jest dla mnie kluczowy.” powiedział Sławomir Sumka, Wójt Gminy Stare Babice.

Więcej na temat gminy i okolic Starych Babic na https://stare-babice.pl/

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
nieruchomości w Dominikanie
Formalności, jakich musimy dopełnić by nabyć nieruchomość w...
bitcoin
Przez ponad dekadę widzieliśmy, jak Bitcoin wzrastał o setki...
kryptowaluty
Kryptowaluty, czyli cyfrowa lub wirtualna forma waluty, prze...
Jesienią 2023 roku ruszyła sprzedaż domów, które pow...
Mając na uwadze, że gmina Stopnica ma charakter roln...