kredyt w banku

Kredyt w banku czy szybka pożyczka – co wybrać?

Opublikowano: 27 czerwca 2022

Już co drugi dorosły Polak posiada przynajmniej jedno zobowiązanie finansowe typu pożyczka bądź kredyt. Nie ma w tym zresztą nic dziwnego, ponieważ środki z zewnątrz niejednokrotnie okazują się “ostatnią deską ratunku” albo po prostu pozwalają realizować inwestycje, na które nie stać przeciętnego “Kowalskiego”, jeśli ten miałby korzystać z własnych oszczędności. Na rynku usług finansowych do wyboru jest co najmniej kilka różnych form wsparcia, ale do tych najpopularniejszych zalicza się kredyt bankowy oraz pożyczka od instytucji pozabankowej, Jakie zobowiązanie będzie dla Ciebie lepsze? Dowiedz się więcej już teraz.

Co brać pod uwagę przy wyborze finansowego wsparcia?

Polacy najczęściej uwzględniają koszty zobowiązania finansowego, które mają zamiar zaciągnąć. Oczywiście, jest to istotny czynnik, natomiast nie powinien być priorytetem. Okazuje się, że zarówno banki, jak i firmy pożyczkowe dyktują tak różne warunki współpracy, że praktycznie każdy kredyt lub pożyczka jest inna.

Zobowiązanie finansowe, jakie ma być wsparciem dla domowego budżetu, powinno być na tyle elastyczne, aby można było je dopasować wedle własnych preferencji. Kredyt lub pożyczka mają być wręcz “szyte na miarę” potrzeb i możliwości spłaty potencjalnego klienta. Warto wziąć pod uwagę, że każdy z nas ma przecież inne oczekiwania, różna jest wartość pożyczki oraz zdolność w zakresie regularnego opłacania miesięcznych rat. Różny jest również główny cel współpracy z bankiem czy firmą pożyczkową.

Kiedy warto zaciągnąć szybką pożyczkę?

Pożyczka od instytucji pozabankowej nie wymaga tak skrupulatnej weryfikacji zdolności kredytowej przyszłego klienta, dzięki czemu z takiego zobowiązania może skorzystać praktycznie każdy, również osoby, którym kolejny bank właśnie odmówił współpracy. Zdarza się, że oferowane pożyczki dedykowane są również bezrobotnym i dłużnikom. Bardzo często udzielane są tylko na dowód, bez analizy raportu BIK czy żądania zaświadczenia o dochodach.

Czym charakteryzują się dobre pożyczki Warszawa i inne miasta na terenie naszego kraju udostępniają możliwość ich zaciągania w formie online, co przyspiesza cały proces. Ponieważ minimalizowane są formalności, pieniądze udaje się otrzymać nawet w ciągu 15 minut.

Co istotne, pożyczki pozabankowe nie są obarczone tak wysokim ryzykiem, jak kredyty w bankach. To zobowiązania udzielane na niską wartość oraz krótki okres spłaty. Pamiętaj jednak, że chociaż ogrom firm pożyczkowych udziela takie zobowiązania nawet za darmo, to jednak brak spłaty miesięcznych należności będzie generował konieczność zapłaty wysokich odsetek karnych.

Dla kogo kredyt w banku?

Z kredytów bankowych najczęściej korzystają osoby, które potrzebują finansowego wsparcia o dużej wartości, a spłata zobowiązania ma przebiegać w długim okresie, przez co najmniej kilka lat.

Należy podkreślić, że na współpracę z bankiem nie może liczyć każdy. Kredyt otrzyma tylko osoba, która wykazuje odpowiednią zdolność kredytową. Instytucje bankowe weryfikują raport BIK, sprawdzają historię kredytową, analizują zarobki oraz wpływy na konto. Cały proces trwa średnio kilka dni.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Bitcoin
Każdy, kto miał kiedyś styczność z Bitcoinem ma zapewne świa...
Konto bankowe dla dziecka
Ekonomiści ubolewają nad brakiem przedsiębiorczości...
technologia Bitcoin
W następstwie globalnego kryzysu finansowego z 2008 roku poj...
inwestowanie w srebro
Rosnąca inflacja i niepokój politycz...
CBDC
Wraz z poprawą globalnego systemu gospodarczego, oby...