Auta poleasingowe

Leasing aut poleasingowych — co trzeba wiedzieć?

Opublikowano: 1 lutego 2024

Każdy kierowca szukający nowego samochodu chce kupić pojazd, który będzie spełniał jego oczekiwania. Dlatego zakup nowego samochodu często wiąże się z czasochłonnymi poszukiwaniami najlepszych ofert. Jedną z atrakcyjnych i sprawdzonych opcji na zdobycie odpowiedniego samochodu, jest leasing auta poleasingowego. Jak wygląda leasing takiego pojazdu? Jakie są korzyści z leasingu samochodu poleasingowego? Jeśli zastanawiasz się nad zmianą samochodu, koniecznie przeczytaj nasz artykuł, w którym znajdziesz najważniejsze informacje na temat tego rozwiązania.

Auta poleasingowe — najważniejsze informacje

Zakup samochodu z salonu to dla wielu osób zbyt duży wydatek, dlatego tak dużą popularnością cieszą się auta używane. Każdy, kto choć raz szukał dla siebie samochodu na rynku wtórym, wie, że znalezienie auta zgodnego z oczekiwaniami, w dobrym stanie i korzystnej cenie nie jest wcale takie łatwe. Ciekawą opcją w takiej sytuacji może być leasing aut poleasingowych.

Zalety leasingu samochodu poleasingowego

Zanim zdecydujesz się na leasing używanego samochodu od firmy leasingowej, zapoznaj się z wszystkimi aspektami takiego rozwiązania.

  • Pewna jakość — decydując się na samochód od firmy leasingowej, możesz mieć pewność, że samochód pochodzi z wiarygodnego i sprawdzonego źródła, w którym dbano o regularne przeglądy i serwisowanie. Co więcej, wynajmując auta poleasingowe, wiemy, że samochody używane były wcześniej tylko przez jednego czy dwóch użytkowników, którzy po zakończeniu umowy nie zdecydowali się na wykupienie samochodu. Ponadto firmy leasingowe kładą spory nacisk na wiarygodność i wysoką jakość swoich usług, dlatego klienci nie muszą obawiać się o nieprawdziwe dane techniczne czy przekłamany przebieg. W przypadku kupna auta od osób prywatnych często kwestie te nie są do końca pewne czy możliwe do weryfikacji.
  • Rzetelny serwis — samochody leasingowe serwisowane są w autoryzowanych serwisach, co gwarantuje rzetelną obsługę techniczną oraz używanie oryginalnych części. Dzięki temu wynajmując auto poleasingowe, możemy mieć pewność, że wszelkie usterki i naprawy zostały wykonane przez profesjonalnych fachowców. Wszystko to można sprawdzić na podstawie udostępnionych dla klientów dokumentów serwisowych.
  • Szeroki wybór modeli — firmy leasingowe na bieżącą uzupełniają swoją flotę o nowe modele. Dzięki temu każdy zainteresowany z pewnością znajdzie tutaj auto spełniające jego oczekiwania. W ofercie takich firm znajdują się pojazdy niemal każdego segmentu — od aut kompaktowych, przez dostawcze, po samochody klasy premium.
  • Łatwość wyszukiwania — znacznym ułatwieniem jest także możliwość sprawdzania ofert wielu firm w internecie. Stosując odpowiednie filtry wyszukiwania, możemy łatwo określić, jaka marka, nadwozie, pojemność silnika, paliwo, skrzynia biegów, przebieg czy abonament nas interesują. Dzięki temu dużo łatwiej jest znaleźć wybrany samochód, bez marnowania czasu na żmudne poszukiwania.
  • Atrakcyjne ceny — samochody poleasingowe to najczęściej względnie nowe, kilkuletnie samochody w dobrym stanie i z atrakcyjnym wyposażeniem. Dzięki leasingowaniu takiego auta możesz w na korzystnych warunkach i bez zaciągania kredytu, cieszyć się komfortem i jakością jazdy świeżymi modelami aut.

Auta poleasingowe

  • Elastyczne warunki – decydując się na leasing czy wynajem długoterminowy możesz sam określić najważniejsze warunki umowy. To do klientów należy decyzja dotycząca najważniejszych aspektów oferty, takich jak czas trwania umowy czy limit kilometrów. Korzystając z usługi leasingu, możesz także sam zdecydować, czy po zakończeniu umowy wykupisz samochód, czy z niego zrezygnujesz.
  • Dodatkowe usługi — większość firm leasingowych w Polsce do podstawowej oferty dołącza także możliwość skorzystania z dodatkowych usług w postaci korzystnych pakietów. Wybierając jeden z pakietów, nie musimy martwić się o opony i ich wymianę, o przeglądy czy ubezpieczenie, ponieważ wszystkie te usługi przejmuje na siebie firma leasingowa, przykładowo tzw. pakiet premium obejmuje także samochód zastępczy czy profesjonalną usługę serwisu. Wszystkie te usługi pokrywa dopasowany abonament, dzięki czemu klienci nie muszą ponosić dodatkowych kosztów. Dzięki takim opcjom swobodnie korzystasz z auta bez martwienia się o naprawy czy formalności.
  • Dla firm i osób prywatnych — oferta na samochody poleasingowe skierowana jest zarówno do indywidualnych klientów, jak i osób prowadzących działalność gospodarczą. Przedsiębiorcy decydujący się na auta poleasingowe, mogą zapewnić swojej firmie sprawne i zadbane samochody, bez konieczności zaciągania kredytu czy martwienia się o utratę wartości pojazdów.

Samochody poleasingowe w leasingu — atrakcyjne i wygodne rozwiązanie

Zainwestowanie w leasing samochodu poleasingowego może być korzystną opcją dla wielu osób. Dzięki takiemu rozwiązaniu mamy możliwość skorzystania ze stosunkowo nowego pojazdu w atrakcyjnej cenie. Samochody poleasingowe to z reguły dobrze wyposażone auta z pewną historią serwisową i przebiegiem. Zaletą jest także łatwe wyszukiwanie pojazdów, pod kątem tego, jaka marka, silnik czy skrzynia biegów nas interesuje. Zanim jednak zdecydujemy się na leasing takiego pojazdu, warto wcześniej dokładnie przeanalizować jego dokumentację serwisową i stan techniczny.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia EV9
Samochody Kia od lat uważane są za synonim wysokiej jakości....
Nissan Ariya
Elektromobilność jest trendem, od którego nie ma odwrotu we...
Wynajem średnioterminowy
Posiadanie własnej firmy ma wiele zalet, jednak aby osiągnąć...
Mercedes-AMG GT
Mercedes-AMG GT 63 S E Performance 4-door Coupe to najmocnie...