żele intymne

Kto powinien stosować żele intymne?

Opublikowano: 26 kwietnia 2023

Sprawy związane z seksualnością w coraz mniejszym stopniu są kwestią tabu. Coraz chętniej rozmawiamy na różne tematy, w mniejszym lub większym stopniu łączące się z życiem intymnym. Jednym z częściej poruszanych problemów jest dyskomfort towarzyszący kobietom podczas stosunku seksualnego. Jedną z jego przyczyn może być suchość pochwy. Seksuolodzy i ginekolodzy od bardzo dawna zwracają uwagę, że przypadłości tej nie można lekceważyć i bagatelizować. Dyskomfort, ból i podrażnienia pojawiające się przy każdym zbliżeniu, mogą skutecznie zniechęcać do dalszych stosunków. Czy można tego uniknąć? Oczywiście, że tak!

Jak działają nawilżające żele intymne na suchość pochwy?

Żel intymny to produkt szerokiego zastosowania, przeznaczony zarówno do nawilżania streg intymnych, narządów płciowych, a także wykorzystany podczas masażu. Głównym przeznaczeniem żeli intymnych jest jednak nawilżanie pochwy, przez co zapobiega się jej podrażnieniom i otarciom podczas stosunku. Nawilżający żel intymny może być stosowany bezpośrednio na damskie lub męskie narządy płciowe, jak również akcesoria erotyczne. W tym miejscu należy zwrócić uwagę na jedną, bardzo ważną kwestię — na bazie jakich składników został wykonany żel intymny?

Intymne żele nawilżające na bazie wody i silikonów

Dostępne w sprzedaży żele intymne można podzielić na trzy grupy, w zależności od ich głównego składnika:

  • żel intymny na bazie wody;
  • żel intymny na bazie silikonu;
  • żel intymny na bazie oleju, np. lnianego.

Wodne żele nawilżające

Różnice pomiędzy tymi dwoma żelami dotyczą przede wszystkim rodzaju nośnika, którym może być woda lub silikon. Żele wodne są bezpieczne dla skóry i występują w wielu wersjach zapachowych, a nawet smakowych. Czasami występują również pod nazwą jadalny żel intymny. Ich główną zaletą jest to, że nie pozostawiają tłustych plam, są łatwo zmywalne wodą i przede wszystkim są bezpieczne dla osób z wrażliwą skórą, skłonnościami do alergii, a także dla silikonowych i winylowych gadżetów erotycznych oraz prezerwatyw.

Lubrykanty silikonowe

Druga grupa żeli intymnych do walki z suchością pochwy to żele na bazie silikonu. Wyróżniają się one bardzo dużą wydajnością i trwałością. Zastosowanie silikonu sprawia, że wystarczy niewielka ilość lubrykantu, aby uzyskać długotrwałe nawilżenie, przy jednoczesnym bezpieczeństwie dla prezerwatyw. Ten rodzaj żeli nie powinien być stosowany przez osoby, cierpiące na alergie skórne powodowane przez silikon.

Żele intymne na bazie oleju

Ostatnią grupą żeli są te, które wyprodukowano na bazie jadalnych olejów roślinnych. Zazwyczaj mają one przyjemny zapach i są bezpieczne dla naszej skóry. Jednak w kontakcie z lateksowymi prezerwatywami lub akcesoriami erotycznymi, mogą powodować różnego rodzaju reakcje fizyczne. Oleje roślinne mają bowiem zdolność rozpuszczania lateksu, co sprawia, że może dojść do nawet niewidocznych gołym okiem uszkodzeń, powodujących osłabienie prezerwatywy i utratę jej szczelności. Tym samym ten rodzaj lubrykantów dobrze sprawdza się podczas masażu ciała lub w przypadku suchości pochwy i seksu bez zabezpieczenia.

Co jest przyczyną suchości pochwy?

Do tej pory naukowcy nie stwierdzili jednoznacznej przyczyny występowania suchości pochwy. Wskazuje się natomiast kilka potencjalnych powodów występowania tej przypadłości. Są to zmiany  w gospodarce hormonalnej, choroby i infekcje narządów płciowych, radio i chemioterapie, a także ciąże, laktacja oraz sprawy związane ze sferą emocjonalną, np. brak uczucia bliskości z partnerem, ograniczone zaufanie. Zmagają się z suchością pochwy, a jednocześnie mając na względzie satysfakcjonujące życie seksualnej, warto wypróbować intymne żele o działaniu nawilżającym.

Osoby zmagające się z suchością pochwy, a jednocześnie mające na względzie satysfakcjonujące życie seksualnej, powinny wypróbować intymne żele o działaniu nawilżającym. Te same żele lub żele z dodatkami zapachowymi i smakowymi, mogą stać się ciekawym urozmaiceniem życia seksualnego. Aromatyzowane lubrykanty idealnie sprawdzą się w roli afrodyzjaków, urozmaiceń seksu oralnego, a nawet jako dodatek do relaksującego masażu ciała.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
Organique
Twoje skórze – ciału oraz cerze – wystarczy to, co wyrasta z...
krem BB
Kremy BB to fantastyczne kosmetyki do wykonania lekkiego let...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...