Kwiaty i Gwiazdy - wydarzenie charytatywne

„Kwiaty i Gwiazdy” – charytatywny event dla Domu Samotnej Matki w Łodzi

Opublikowano: 12 czerwca 2018

26 maja w hotelu Tobaco w Łodzi odbyło się wydarzenie charytatywne pod nazwą „Kwiaty i Gwiazdy” zorganizowane z okazji Dnia Matki dla podopiecznych łódzkiego Domu Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej: samotnych mam oraz ich pociech. Imprezę uświetniły swoją obecnością: Patrycja Hurlak, Sylwia Wysocka, Olga Bończyk, Dominika Figurska, Zofia Czernicka i prezenterka TVP3: Magdalena Michalak. Impreza związana była z publikacją książki „Kwiaty Boga”, opartej na autentycznych historiach kobiet, które musiały się zmierzyć z problemem samotnego macierzyństwa. Nagrodą dla odważnych mam, które zgodziły się opowiedzieć swoje losy i zwierzyć czytelnikom ze swoich niejednokrotnie traumatycznych doświadczeń, była metamorfoza i możliwość zaprezentowania się na wybiegu w towarzystwie znanych postaci. W ten sposób symbolicznie połączono dwa różne światy, pokazując, że tak naprawdę każda kobieta, niezależnie od statusu majątkowego, miejsca, gdzie mieszka, zawodu, zainteresowań i doświadczeń, jest taka sama – silna, odpowiedzialna, nastawiona na ochronę bliskich i opiekuńcza.

Piękny wygląd i stylizacja fryzur

Aktorki Olga Bończyk i Patrycja Hurlak

Olga Bończyk i Patrycja Hurlak, fot. Adrianna Trybuchowicz-Mojska/Analog

Aby zaproszone mamy mogły cieszyć się pięknym wyglądem, najpierw zadbano o ich włosy, które poddano zabiegom pielęgnacyjnym Z.one Concept i farbowaniu produktami marki Estel. Stylizację fryzur wykonały z kolei uczniowie klasy fryzjerskiej Zespołu Szkół Rzemiosła im. Jana Kilińskiego, pod kierunkiem Anny Rossi. O cerę pań zadbała firma Slim & Beauty, natomiast piękny makijaż, podkreślający ich naturalną urodę, wykonała Izabela Zagórska wraz z wizażystkami Delia Cosmetics. Udział w projekcie wzięli również uczniowie Policealnej Szkoły Medyczno-Kosmetycznej.

Kolekcje modowe

Kwiaty i Gwiazdy – event charytatywny

Samotna mama – Jola, Fot. Daria-Mrowicka

Pierwszą kolekcją zaprezentowaną na wybiegu przez zaproszone mamy oraz aktorki była Tok Collection Klary Tolnaj, korespondująca z aranżacją ogrodu przygotowaną przez agencję reklamową Sześć Szpilek. Kolejne stroje, które można było podziwiać, pochodziły z kolekcji Kieca-Przyjaciel projektantki Joanny Weyny, właścicielki marki Pudu.

Zaprezentowały je: Magdalena Michalak, Olga Bończyk oraz jedna z mam – Joanna – bohaterka opowiadania ze zbioru „Kwiaty Boga”.

Stroje z następnej kolekcji – marki Bialcon – przedstawiły aktorki Patrycja Hurlak oraz Sylwia Wysocka oraz mamy: Patrycja i Jolanta. Jako ostatnie w secie wystąpiły aktorka – Dominika Figurska – ubrana w kombinezon marki Lemme, łódzkich projektantów Anny i Piotra Hertel oraz kolejna z mam: Monika w stylizacji lubelskiej projektantki Marzeny Efir. Dodatkową atrakcją był pokaz najnowszej, letniej kolekcji firmy odzieżowej Monnari. O obuwie podczas tego popołudnia zadbała polska firma Booci, natomiast o niewidoczną część ubioru – piękną bieliznę firma Alles, która od wielu lat wspiera kobiety zmagające się z trudnościami losu nie tylko tu w kraju, ale również ofiary wojny w Republice Kongo.

Pokaz mody dziecięcej

Dodatkowym, niezwykle ważnym elementem majowego wydarzenia był pokaz mody dziecięcej, prowadzony przez osobowość telewizyjną – Zofię Czernicką. Wraz ze swoimi mamami na wybiegu zaprezentowały się maluchy – dziewczynki ubrane w sukienki i kolorowe wianki Galiny Kowalskiej. a chłopcy w granatowo-niebieskie garniturki. Ogromne podziękowania za pomoc w przedsięwzięciu należą się darczyńcom, producentom odzieży dziecięcej: Szafa Krasnala, Tinex-NK, Alan, Mysia, Ortel oraz obuwia: firmie Emel (która podarowała buty wszystkim maluszkom) oraz Deichmann, która zapewniła buty starszym dzieciom.

Wszystkie wymienione firmy zrobiły samotnym mamom oraz ich pociechom ogromną niespodziankę – zarówno stroje, jak i buty, które zostały zaprezentowane podczas tego przedsięwzięcia, zostały im sprezentowane. Bohaterki tego eventu dostały również podarunki od firm kosmetycznych: Delia, Bandi, Delia, Jadwiga i Glazel. Występy zostały przyjęte z ogromnym aplauzem, a na twarzach uczestniczek niejednokrotnie pojawiały się łzy wzruszenia.

Olga Bończyk i Magdalena Michalak

Olga Bończyk i Magdalena Michalak, fot. Adrianna Trybuchowicz-Mojska/Analog

Dodatkowe atrakcje

Majowe popołudnie uświetnił recital Anny Cymmerman, gwiazdy Opery Łódzkiej, a o oprawę muzyczną pokazu zadbał zespół Bogna Band pod dyrekcją Bogny Dulińskiej. Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii Marii Tymińskiej o pięknym tytule: „Dałaś mi życie mamo! Kochaj mnie”. Pyszne jedzenie zapewniły gościom firmy Prestige Catering, Miazek oraz pizzeria Fierro, a wspaniały tort przygotowała łódzka cukiernia Delicja. Przy evencie pomogli również uczniowie klasy fotograficznej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 19 im. Karola Wojtyły pod opieką Piotra Janika oraz członkowie Klubu Naukowego Analog Politechniki Łódzkiej, którzy zadbali o uwiecznienie najpiękniejszych momentów na zdjęciach.

Kwiaty i Gwiazdy - Sylwia Wysocka i Dominika Figruska

Sylwia Wysocka i Dominika Figurska, fot. Adrianna Trybuchowicz-Mojska/Analog

Organizacja i patronaty

Pomysłodawcą i organizatorem eventu była agencja artystyczna Makana Art & Business Małgorzata Kotwica, natomiast ambasadorem wydarzenia została sędzia Anna Maria Wesołowska. Projekt został objęty honorowym patronatem Agaty Kornhauser Dudy, a swoje błogosławieństwo przesłał wszystkim uczestniczkom papież Franciszek.

Magazyn VIP był patronem medialnym imprezy „Kwiaty i Gwiazdy”. Mamy nadzieję, że wydarzenie to wniesie w życie samotnych mam dużo pozytywnej energii i na długo pozostanie w ich pamięci.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Artyści dzieciom
Golina k/Jarocina to miejsce wyjątkowe, od...
Deni Cler
7 września br., w budynku...
Art In Culture
Art In Culture to multidyscyplinarne wydarzenie arty...
W minimalistycznej przestrzeni domu aukcyjnego DESA Unicum w...
Europejski Festiwal Smaku
Europejski Festiwal Smaku to jeden z największych ev...