Menu
Laptop poleasingowy

Laptop poleasingowy do pracy zdalnej

Obecnie wiele osób w Polsce i za granicą musiało przyzwyczaić się do zdalnej nauki oraz pracy. Do tego najwygodniejszy jest laptop. Nie każdy jednak ma takie urządzenie. To powoduje, że wielu ludzi jest zmuszonych nie tylko do nabycia laptopa, ale i do nauczenia się jego obsługi oraz pracy w trybie home office. Koszt zakupu można ograniczyć, wybierając laptop poleasingowy.

Nakaz przeniesienia pracy do domu sprawiła, że pojawiła się konieczność zainwestowania w mobilne urządzenie, które pozwoli wykonywać służbowe zdania w każdym zakątku mieszkania. Najbardziej przydatny do takiej pracy jest laptop, ponieważ jest nieduży, lekki i w każdej chwili możemy się połączyć z internetem przez Wi-Fi. Urządzenie do pracy zdalnej musi być wytrzymałe, mieć dobrą baterię, mocny i wydajny procesor oraz mieć zainstalowane niezbędne programy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając laptop do home office?

Wybór laptopa do pracy zdalnej zależy od tego, jakie zadania będziemy wykonywać w czasie przebywania w domu. Przed podjęciem decyzji o wyborze urządzenia warto sprawdzić, jakie programy będziemy musieli na nim zainstalować. W ten sposób będziemy mogli dopasować parametry komputera do potrzebnych aplikacji. Najczęściej większość pracowników pracujących w trybie home office potrzebuje laptopa do typowych prac biurowych, który musi mieć Wi-Fi, system Windows 10, program do pisania, arkusz kalkulacyjny oraz system zabezpieczeń chroniący komputer.

Laptop poleasingowy do pracy zdalnej

Laptopy poleasingowe to urządzenia, które, pomimo że są używane i pochodzą z leasingu, to wyróżniają się dobrą jakością i parametrami klasy biznes. Takie urządzenia są dostępne w dużo niższej cenie niż komputery o takich samych parametrach wystawione na półkach sklepowych. Po okresie leasingu laptopy są sprzedawane o wiele taniej w porównaniu do wartości początkowej. Dodatkowo urządzenia te są dobrych marek jak Lenovo, Dell, HP itp. Często także mają bardzo dobre parametry i podzespoły, są wyposażone w dobrej klasy systemy zabezpieczeń, np. biometryczne zintegrowane z funkcją Windows Hello. Niektóre z nich oferują także rozpoznawanie twarzy lub skaner tęczówki oka. Do tego laptopy poleasingowe mają już zainstalowany system Windows 10 oraz programy, które przydają się w pracy zdalnej, ponieważ często w trakcie leasingu są wykorzystywane do prac biurowych.

Laptopy poleasingowe w trakcie użytkowania przez pierwszego właściciela są wykorzystywane do prac biurowych w dużych korporacjach. Dzięki temu są dostosowane do różnych zadań firmowych, mają także specjalne zabezpieczenia. To wszystko jest bardzo przydatne w pracy zdalnej i pozwala uniknąć konieczności instalowania dodatkowych aplikacji.

Artykuł napisany we współpracy z Laurem.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022