Licówki

Licówki Wrocław – gdzie zrobić licówki we Wrocławiu?

Opublikowano: 29 lutego 2020

Licówki uważane są za dobry sposób na poprawę wyglądu uśmiechu. Wpływają na aspekt wizualny. Nie sprawiają, że naturalny ząb jest zdrowszy bądź mocniejszy. Na licówki decyduje się coraz więcej osób, a przede wszystkim celebryci. Dzięki nim uzębienie prezentuje się estetyczniej, jeśli dba się o nie tak samo, jak o prawdziwe zęby. Wykonywane są z różnych materiałów, które wpływają na ich trwałość oraz wygląd. Licówki we Wrocławiu wykonywane są w gabinetach stomatologicznych. Jednym z polecanych jest smile.expert.

Licówki – co to takiego?

Piękne, a przede wszystkim zdrowe zęby, które nie wymagają nieustannych interwencji stomatologicznych, to z pewnością marzenie wielu Polaków. Niestety nie każdy może sobie na to pozwolić. Wiele czynników, takie jak struktura zębów, twardość bądź kwestie genów mają wpływ na ich kondycję. Oczywiście ważna jest również stała higienizacja oraz szczotkowanie szkliwa, ale bez względu na te działania, czasem nie jest to wystarczające. Według badań 98% Polaków ma problemy ze zdrowym uśmiechem.

W wielu przypadkach ludzie mogą chwalić się idealnym uzębieniem jedynie wskutek założenia licówek. Wrocław jest jednym z miast, w którym gabinety dentystyczne wykonują ten zabieg z zakresu stomatologii estetycznej. Licówki są trudne do rozpoznania, ponieważ wyglądają, jak prawdziwe zęby. W rzeczywistości to małe nakładki o grubości 0,2-1 mm. Nie ulegają przebarwieniom oraz odbijają światło w identyczny sposób, co naturalne szkliwo, dlatego trudno je odróżnić. Zwykle licówki zakłada się na przednie zęby, ponieważ są najbardziej widoczne oraz są mniej narażone na ścieranie. Przeważnie wykonuje się je z kompozytu lub porcelany i właśnie takie licówki można założyć w smile.expert Wrocław.

Licówki

Licówki – kiedy można założyć?

Licówki zakładane są wyłącznie dla zmiany estetyki uśmiechu. Nie sprawiają, że naturalna kość jest twardsza lub zdrowsza. Pewne czynniki wpływają na wygląd zębów. Niektóre z antybiotyków oraz nadmiar fluoru sprawiają, że szkliwo ulega znacznemu przebarwieniu, czego nie da się usunąć ani rozjaśnić z pomocą wybielania. Zęby czasem nie wyglądają estetycznie także po leczeniu kanałowym. Licówki są również dobrym rozwiązaniem, jeśli między zębami występują niewielkie przestrzenie.

Wykorzystuje się je również w przypadku drobnych defektów takich jak pęknięcia, drobne złamania, krzywizny, nierówności spowodowane przez uszkodzenia mechaniczne oraz diastema. Wielkość oraz kolor licówek dopasowuje się zgodnie z naturalnymi zębami, aby efekt był w pełni naturalny i estetyczny. Zwykle zwraca się również uwagę na karnację oraz owal twarzy. Można zmienić wygląd całego uśmiechu lub pojedynczego zęba, dzięki licówkom. We Wrocławiu stomatolodzy z smile.expert zakładają je po przeprowadzeniu konsultacji z pacjentem i zweryfikowaniu występujących przeciwwskazań.

Licówki – które lepsze?

Zakładanie licówek porcelanowych we Wrocławiu to proces, który trwa od 2 do 4 wizyt w gabinecie stomatologicznym. W przypadku licówek kompozytowych wystarczające jest czasem 1 spotkanie z dentystą. Zęby powinny być zdrowe, wyczyszczone z kamienia oraz zaleca się ich wybielenie. Dopiero na podstawie wycisku uzębienia mogą zostać wykonane licówki. Początkowo zakładana jest wersja zastępcza, a po ok. 15 dniach przymierzane są te właściwie. Które z nich najlepiej wybrać?

Dostępne typy licówek w smile.expert:

  • licówki kompozytowe – wykonane są z kompozytu, wykazują dużą plastyczność w momencie ich tworzenia, da się w każdej chwili zmienić ich kolor i kształt, lecz są mniej trwałe niż licówki stworzone z porcelany.
  • licówki porcelanowe – zwykle nie trzeba ich zmieniać wcześniej niż po 8 latach, należą do najtwardszych i najbardziej naturalnych, wykorzystany materiał jest neutralny dla organizmu.

Trudno określić, które z licówek są lepsze. Wszystko zależy od zamierzonego efektu oraz oczekiwań pacjenta. Bardziej zalecane są jednak licówki porcelanowe. Kwota jest wyższa, lecz jakość i trwałość są zdecydowanie lepsze niż w przypadku innych licówek. Cena we Wrocławiu zwykle nie jest niższa niż 1700 zł.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Lakier do włosów
Kiedy chodzi o lakier do włosów, istnieje wiele różnych rodz...
przeciwwskazania do stosowania medycznej marihuany
Medyczna marihuana, znana również jako konopie indyjskie, je...
Problemy z potencją
Problemy z potencją najczęściej dotyczą mężczyzn w s...
nowe okulary
Wybierając salon optyczny warto wybrać miejsce, w którym nie...
Endermologia
Endermologia to jeden z najpopularniejszych obecnie zabiegów...