rehabilitacja

Medi Home Care – profesjonalna opieka medyczna w Twoim domu

Opublikowano: 24 listopada 2022

Medi Home Care zostało stworzone z myślą o zapewnieniu pacjentom profesjonalnych usług medycznych oraz opiekuńczych w warunkach domowych. Wielospecjalizacyjny zespół ekspertów pracuje w oparciu o plan terapii i opieki dostosowany do indywidualnych potrzeb danego pacjenta. Stan zdrowia podopiecznych jest stale monitorowany a zakres usług dostosowywany do bieżących wymagań.

Rehabilitacja domowa z Medi Home Care

Medi Home Care oferuje kompleksową rehabilitację neurologiczną z dojazdem do domu pacjenta w Warszawie. Rehabilitacja neurologiczna jest stosowana u osób po przebytym udarze mózgu, u osób z chorobą Parkinsona, z porażeniem mózgowym czy też stwardnieniem rozsianym. Z rehabilitacji neurologicznej korzystają pacjenci z dystrofią mięśniową, porażeniem mózgowym lub przebytymi operacjami kręgosłupa.

Rehabilitacja pourazowa niezbędna jest w przypadku złamań kości, stłuczeń mięśni czy naderwania ścięgien. Rehabilitacja poza przywróceniem utraconych umiejętności ma również na celu zapobieganie skutkom ubocznym leczenia i stworzenie warunków, dzięki którym pacjent będzie mógł wrócić do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym.

Rehabilitacja seniorów z dojazdem do domu jest skutecznym sposobem na uporanie się z wieloma dolegliwościami zdrowotnymi i problemami z jakimi borykają się osoby starsze. Wskazania do podjęcia rehabilitacji to m.in. zmiany zwyrodnieniowe, trudności i ograniczenia ruchowe czy stany po operacjach chirurgicznych.

Endoprotezoplastyka często jest jedyną drogą do odzyskania sprawności przez osoby  z zaawansowanymi zmianami zwyrodnieniowymi stawu biodrowego lub kolanowego. Już dzień po zabiegu wdrażana zostaje rehabilitacja po endoprotezie. Fizjoterapeuta z dojazdem do domu rozpoczyna od ćwiczeń oddechowych, wprowadza ćwiczenia operowanej nogi. Uczy pacjenta jak powinien on bezpiecznie wstawać i siadać, a następnie poruszać się przy pomocy balkonika, kul i samodzielnie.

Rehabilitacja uroginekologiczna skupia się na profilaktyce oraz leczeniu dysfunkcji układu moczowo-płciowego. Fizjoterapia uroginekologiczna obejmuje leczenie i profilaktykę  z zakresu schorzeń takich jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządów płciowych, bóle miednicy i kręgosłupa czy bolesne miesiączki. Mogą z niej skorzystać pacjenci po przebytych operacjach uroginekologicznych czy prostatektomii.

Medi Home Care oferuje również rehabilitację kobiet w ciąży, po porodzie, po cesarskim cięciu.

Profesjonalny zespół fizjoterapeutów dobierze odpowiednią metodę terapeutyczną, która będzie w pełni dostosowana do potrzeb pacjenta. Specjaliści z Medi Home Care mają do dyspozycji nowoczesne urządzenia medyczne umożliwiające bezpieczne wykonywanie zabiegów w miejscu zamieszkania pacjenta.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Przeszczep włosów
Wypadanie włosów to problem, który dotyka w...
Earl Grey
Herbata czarna jest jednym z najpopularniejszych nap...
Odświeżacz powietrza
W biurze oraz w domu powietrze może wydawać się nieświeże. B...
Soczewki kontaktowe
Wybór odpowiednich soczewek kontaktowych jest kluczowym aspe...
radiofrekwencja mikroigłowa
Nazywana nieoperacyjnym liftingiem, polecana jako zabieg, kt...