Modne spodnie męskie na drugą połowę 2020 roku

Opublikowano: 8 maja 2020

Moda dzisiaj jest niezwykle różnorodna dzięki pozostałościom po poprzednich trendach oraz obecnej otwartości na większość stylów. Jednak najpopularniejsza stylistyka mieści się obecnie właśnie w obszarze tzw. casual – co z angielskiego oznacza „zwyczajny”. Styl ten zawiera swoje odmiany – smart (z ang. „elegancki”) casual oraz biznesowy – bussiness casual.

Casual

Styl ten nie ma jasno zarysowanych granic co czyni go najbardziej atrakcyjnym na rynku. Stroje są luźniejsze zazwyczaj i nieco mniej formalne ale też przystają do większości okazji i nadają się prawie wszędzie. Casualowe mogą być chinosy męskie, klasyczne jeansy, koszula, koszulka polo, sportowa marynarka, bluza, półbuty mniej lub bardziej eleganckie, sportowe buty, t-shirty. Można dowolnie łączyć elementy, podstawową zasadą jest równowaga w ubiorze, smak i jego brak krzykliwości.

Smart casual

Tzw. elegancki casual zawiera w sobie podobne elementy co w samym casual z tym, że ubrania mają podkreślać profesjonalny wygląd. Styl pasuje do spotkań biznesowych, podróży służbowych, uroczystości wszelkiego rodzaju i randze która nie wymaga konkretnego dress codu itd. Bardziej zwraca się uwagę na szlachetność odzieży – brak bluz i jeansów oraz butów sportowych – preferuje się koszule z kołnierzykiem, dobrze skrojone spodnie – przykładowo chinosy, modne fasony i dore gatunki materiałów. Ten styl jest po prostu nieco bardziej elegancki od zwykłego casual, chociaż oba same w sobie charakteryzują się tym, że nadają się do założenia w zdecydowanej większości przykładów okoliczności i na co dzień.

Bussines casual

Jest to odmiana casual nawiązująca do stylu bussines formal. Ubrania w tym przypadku chociaż nie muszą być tak bardzo formalne jak np. dobrze skrojony garnitur – mają być eleganckie i nadające się na spotkania biznesowe. Styl nadal jest dość dowolny, ale podstawą pozostaje kolorystyczna harmonia i brak krzykliwości w ubiorze. Ubrania mają do siebie dobrze pasować i być dobrego gatunku. Marynarka w tym przypadku to absolutna podstawa.

Ubrania w stylu casual i jego odmianach:

  • Koszule męskie casual- powinny być jednokolorowe, ewentualnie z niewyróżniającym się deseniem (listwa guzikowa, kolorowy kołnierzyk, ozdobne detale, krata, mikrowzór). Mogą być z długim lub krótkim rękawem co zależy od stopnia elegancji stroju.
  • Spodnie męskie casual – chociaż w przypadku podstawowego casual dopuszczalne są jeansy, to jednak w bardziej eleganckich wersjach one odpadają. Przodują tutaj i doskonale sprawdzają się w każdym przypadku chinosy.

Są to spodnie, które powstały już w połowie XIX wieku. Używane wtedy były jako lekkie spodnie bawełniane przez armię brytyjską do kamuflażu. Przyjęły się później jako element odzieży dla osób z wyższych klas – jeansy kojarzono z klasą robotniczą. Do dziś te spodnie sprawdzają się w każdym przypadku i są znacznikiem dobrego smaku i stylu.

Zostają również jeszcze spodnie garniturowe lepszej lub gorszej jakości w przypadku bardzo formalnych okazji.

  • Marynarka casual – Może być o sportowych charakterze lub w zestawie koordynowanym. W zależności o poziomu formalności – może być to marynarka w kratkę lub o jednolitym kolorze w przypadku bardziej formalnych okazji, najbardziej eleganckie są oczywiście marynarki garniturowe.
  • Koszulka casual – jeżeli okazja do ubioru jest mniej formalna możesz założyć koszulkę polo lub t-shirt z wzorem lub bez w zależności od sytuacji.
  • Buty męskie casual – powinny być w stonowanych kolorach, sznurowane, na cienkiej podeszwie. W przypadku samego casual można pozwolić sobie na buty sportowe i nawet bardziej kolorowe.
  • Pasek casual powinien zostać kolorystycznie dobrany do obuwia.
  • Krawat i poszetka w stylu casual nie są wymagane ale można sobie na nie pozwolić przy bardziej eleganckich wersjach.

Styl dla każdego

Casual jest stylem niewymagającym odwagi i krzykliwości i nie dąży do wyróżniania się z tłumu, ale jest to styl, który wymaga dobrego smaku i gustu od ubierającego się. Jest on dla osób, które lubią się dobrze i elegancko ubierać i zwracać na siebie uwagę w dyskretny i delikatny sposób poprzez dobrze dobrane ubrania i kolory.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
kurtki jeansowe
Bardzo podoba Ci się jeansowa kurtka, ale nie wiesz, czy będ...
buty do ślubu
Buty ślubne powinny pasować do sukni, a jednocześnie zapewni...
kurtka
Wybór odpowiedniej kurtki od zawsze nastręczał nam wiele pro...
Artyści dzieciom
Golina k/Jarocina to miejsce wyjątkowe, od...
śmieszną koszulkę na prezent
Koszulka z humorystycznym nadrukiem to bardzo fajny prezent....