Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza

Muzycznie, modowo i charytatywnie podczas Letniego Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza

Opublikowano: 18 lipca 2022

W upalny dzień lipca do Kietrza zawitała liczna grupa artystów, aby wziąć udział w festiwalu, połączonym z 300-leciem Parafii Św. Tomasza Apostoła. Jeden po drugim przyjeżdżały autobusy Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca Mazowsze im. Tadeusza Sygietyńskiego. Równolegle w hotelu Kombinatu Rolnego w Kietrzu zaroiło się od gwiazd polskiego ekranu, które wzięły udział w charytatywnym pokazie mody na rzecz Stowarzyszenia „Integracja”, wspierającego dzieci i młodzież z dysfunkcją fizyczną i intelektualną.

Miejscowa publiczność na długo przed występem zajęła miejsca na widowni, oczekując na niezwykłe wydarzenie, jakim był koncert Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” pod dyrekcją maestro Jacka Bonieckiego. Był to piękny, klimatyczny występ. Szeroki wachlarz doboru repertuaru, zaczerpnięty z bogactwa kulturowego różnych regionów Polski, zachęcił publikę do czynnego udziału w spektaklu. Bo któż nie zna „Ej, przeleciał ptaszek” czy „Furmana”? Zespół „Mazowsze” to duma naszej kultury, a radość i dynamika płynąca od wykonawców pokazały pełen profesjonalizm.

Gdy przyszedł czas na pokaz mody, gwiazdy czekały już przy scenie, wcześniej wypielęgnowane przez Laboratorium Kosmetyczne Jadwiga i Laboratorium Kosmetyczne Ava. Nie dało się nie zauważyć eleganckich fryzur wykonanych w salonie „Exellent”, dopełnionych makijażem od Mary Kay Polska. Na scenie pojawiła się prezenterka Hanna Hurlak, zapowiadając cztery sety pokazów.

Kontynuując folkowy klimat, jako pierwszą zaprezentowano kolekcję Mazowsze, stworzoną przez kostiumologa Rafała Orłowskiego. Na scenę wkroczyli: Barbara i Jacek Bursztynowiczowie, Monika Richardson i Bartosz Żukowski, Patrycja Hurlak i Dariusz Kowalski oraz Ilona Adamska i Artur Dziurman. Kolekcja pokazała, że można czuć się elegancko, a zarazem komfortowo. Szlachetną czerń i biel spodni, t-shirtów, peleryn, sukienek i kardiganów podkreślały ludowe hafty Mazowsza, Łowicza i Podhala. Aby położyć nacisk na zjawiskowość tej galerii ubioru, gwiazdy prezentowały się w parach z solistami „Mazowsza”, ubranymi w oryginalne repliki polskiego stroju ludowego.

Nie mniej entuzjazmu wzbudziła sportowa odzież z przesłaniem od GuaDesign. Stonowane beże, czernie i biel dresów na pewno staną się must have dla miłośników sportu i wygodnego ubioru.

Jako trzecia pojawiła się długo oczekiwana Collection Jadwiga, której projektantka pochodzi właśnie z Kietrza. Collection Jadwiga to marka sama w sobie. Jej projekty rodzą się w głowie, a każda sylwetka to dla niej indywidualne i etyczne podejście. Barbara Bursztynowicz, Monika Richardson, Patrycja Hurlak i Ilona Adamska zaprezentowały kolekcję inspirowaną modą lat 50. Sukienki w rozmaitych kolorach, z wzorami w kropeczki, kręciły się na scenie niczym parasolki. Kompletem do sukienek, choć nie było tego widać, była bielizna Justyna-Profesjonalny Brafitting. Nie zawiodła również firma Lavard, która ubrała panów. Granatowo-czarno-białe koszule i idealnie skrojone spodnie genialnie korespondowały z sylwetkami aktorów i całością prezentacji. Wizerunek modeli uzupełniły okulary z salonu „Okulatorium”.

Gabriela Tomaka-Ząbek to projektantka, która połączyła swoją ekskluzywną kolekcję sukien z równie ekskluzywną kolekcją garniturów firmy Lavard. Linia damskiej mody przypominała garderobę sukien stylizowaną na lata 40. ub. w., którą nosiła Madonna w filmie „Evita”. Ta kolekcja to osobista wypowiedź Gabrieli Tomaka-Ząbek, zachwycająca tęsknotą za ponadczasową elegancją, inspirowana stylem francuskim i brytyjskim.

Moda to nasze marzenia. Na szczęście łatwo możemy je realizować. Garnitury firmy Lavard powinny znaleźć się w szafie każdego eleganckiego mężczyzny. Gustowne tkaniny i perfekcyjny krój sprawiają, że mężczyzna czuje się w nich komfortowo i wytwornie.

Po prezentacji wszystkich kolekcji wszyscy udali się na łyk małej czarnej z Regionalnej Manufaktury Kawy w Siedlcach, by delektować się letnim zachodem słońca.

Organizator pokazu mody: Makana Art & Business Małgorzata Kotwica

Organizator Letniego Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza − ks. Janusz Rempalski

Fot. Piotr Wołoszyn

Małgorzata Kotwica

Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza Festiwalu Kultury i Tradycji Kietrza

Udostępnij ten post:



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Stanisław Lem
Wielcy tego świata muszą rozwiązać problem katastrof...
czerwone maki
W czwartkowy wieczór w warszawskim Multikinie Złote...
Jan Sabiniarz
16 marca 2024 r. w hotelu Aubrecht w Koprzywnicy mia...
Wielkanocny Festiwal Ludwiga van Beethovena
17 marca  br. rozpoczął się 28. Wie...
Jerzy Hoffman
17 marca w reprezentacyjnych salach MCC Mazurkas w r...