naturalne kosmetyki

Naturalne kosmetyki- czy warto je kupić i gdzie je znaleźć?

Opublikowano: 20 września 2023

Najlepsze kosmetyki mają krótki skład, ponad 95% składników pochodzenia naturalnego i są odpowiednio dobrane do potrzeb skóry. Niekoniecznie kosztują krocie, a można je zaliczyć do szuflady z napisem: luksusowe. Dlaczego? Dowiesz się w naszym artykule.

Naturalne kosmetyki- czy warto je kupić i gdzie je znaleźć?

Najlepsze kosmetyki mają krótki skład, ponad 95% składników pochodzenia naturalnego i są odpowiednio dobrane do potrzeb skóry. Niekoniecznie kosztują krocie, a można je zaliczyć do szuflady z napisem: luksusowe. Dlaczego? Są delikatne, przeznaczone dla osób o skórze wrażliwej, problematycznej, znacznie rzadziej są przyczyną alergii oraz podrażnień w porównaniu z kosmetykami, które powstają na bazie laboratoryjnych substancji.

Kosmetyki do pielęgnacji ciała, ale również do makijażu oparte na ekstraktach roślinnych naturalnie służą urodzie. Gdzie je kupić i dlaczego warto sięgać właśnie po nie?

Trzy rzeczy, które musisz wiedzieć o naturalnych kosmetykach

  1. Nie są uregulowane przez polskie prawo jako odrębne kosmetyki. To znaczy wszystkie kosmetyki, które trafiają na drogeryjne półki przechodzą te same etapy weryfikacji. Zarówno naturalne lakiery do paznokci jak i te powstałe na bazie chemicznych składników muszą przejść określone procedury.
  2. Naturalne kosmetyki mogą mieć certyfikaty wydawane przez międzynarodowe organizacje. Każda z nich kieruje się własnymi zasadami, niemniej są one dość restrykcyjne, by kosmetyk otrzymał certyfikat. Nie zawsze jednak należy kierować się tylko certyfikatami, bo małe rodzime manufaktury mogą nie mieć funduszy na nie.
  3. Kosmetyk naturalny ma nie tylko pielęgnować bądź upiększać, ale też ma sprzyjać zdrowiu. Powstaje ze składników pochodzenia naturalnego: roślinnego, mineralnego, zwierzęcego. Jest tworzony przy użyciu tradycyjnych metod, takich jak: filtracja, suszenie, tłoczenie, destylacja.

Slow life w kosmetycznym świecie

W jaki sposób wybierasz kosmetyki? Ile czasu spędzasz przed sklepową półką bądź w drogerii online? Sugerujesz się reklamami czy opiniami koleżanek? Na przestrzeni ostatnich lat mocno zmieniło się podejście konsumentów do zakupów. Czy Twoje również? Staliśmy się bardziej uważni przy zakupach spożywczych czytając etykiety i przy wyborze kosmetyków, stawiając na naturalne. Wpisuje się to w ideę slow life, uważnego, świadomego konsumenckiego wyboru. Bez pośpiechu, w zgodzie ze sobą.

Na naturalne kosmetyki warto postawić z kilku powodów. Zarówno jeśli interesuje Cię naturalne serum do twarzy, jak i krem bb czy cienie do powiek. Polski rynek kosmetyków naturalnych jest obszerny i praktycznie każdy kosmetyk kupisz w naturalnej odsłonie. Dlaczego warto?

  • Ekstrakty roślinne, olejki, masła, minerały są delikatne dla skóry. Oczyszczają, pielęgnują, odżywiają.
  • Są pozbawione substancji, które są uznawane za potencjalnie szkodliwe dla człowieka. Dobrej sławy nie mają detergenty, konserwanty, parafina czy oleje mineralne. Stawiając na naturalne kosmetyki, nie narażasz swojego zdrowia i wyglądu skóry.
  • Mogą być stosowane przez całą rodzinę. Przez osoby o skórze wrażliwej, problematycznej i normalnej.
  • Są skuteczne i kompleksowe. Nie od dziś wiadomo, że najlepiej urodzie służą naturalne rozwiązania.
  • Mają zazwyczaj krótki skład- co ważne często nie ma problemu z rozszyfrowaniem składników.

Mała manufaktura czy producent o skali międzynarodowej- jakie i gdzie kupować naturalne kosmetyki?

Dobrym wyborem są zarówno kosmetyki naturalne pochodzące od dużych międzynarodowych koncernów jak i z małych manufaktur. Tak naprawdę nie ma to znaczenia, choć kupując polskie produkty, wspierasz rodzime biznesy. Wybór wśród kosmetyków naturalnych jest obecnie bardzo duży. Wręcz praktycznie w każdej firmie produkującej kosmetyki pojawiają się linie natural, eko, organic. W ofercie są zarówno kosmetyki do kąpieli, do pielęgnacji i do makijażu.

Gdzie znaleźć szeroki wybór kosmetyków naturalnych? Odpowiedzią są internetowe drogerie. W domowych zaciszu zapoznasz się z ofertą, składem kosmetyków, przeczytasz opinie.

naturalne kosmetyki

W trosce o swoje zdrowie i urodę wybieraj kosmetyki oparte na ekstraktach roślinnych i mineralnych.

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
fryzury ślubne
Ślub to wyjątkowy moment w życiu każdej pary, a fryzura pann...
żakiety damskie
Krótkie żakiety damskie to jeden z najbardziej uniwersalnych...
W dzisiejszym świecie, gdzie wygląd ma ogromne znaczenie, ka...
Organique
Twoje skórze – ciału oraz cerze – wystarczy to, co wyrasta z...
krem BB
Kremy BB to fantastyczne kosmetyki do wykonania lekkiego let...