Jacuzzi dmuchane

Nie masz miejsca na tradycyjne jacuzzi? Jacuzzi dmuchane to rozwiązanie, którego szukasz

Opublikowano: 4 maja 2020

Tradycyjne jacuzzi jest bardzo kosztowne, a jednocześnie wymaga dużo wolnej przestrzeni. Niestety z tych względów nie każdy może sobie pozwolić na jego montaż. Jeśli masz niewiele miejsca w przydomowym ogrodzie, ale chcesz urządzić w domowym zaciszu prywatne spa? Baseny ogrodowe z jacuzzi lub dmuchane spa będą doskonałą alternatywą. Wystarczy jedynie odrobina wolnej przestrzeni na tarasie czy ogrodzie. Nie musisz także wydawać wielu środków pieniężnych, aby wyposażyć się w ten funkcjonalny sprzęt. Przydomowe spa nie jest już jedynie luksusem dostępnym dla niewielu. Za niewielkie pieniądze możesz z powodzeniem urządzić relaksacyjny zakątek.

Wysokojakościowe baseny ogrodowe z jacuzzi

Jak dobrać jacuzzi dmuchane, które będzie służyło nam przez wiele lat i skutecznie będzie umilało nam wolny czas? Podczas zakupu dmuchanego spa musimy zastanowić się nad kilkoma kwestiami. Przede wszystkim istotne jest, ile osób będzie korzystało z jacuzzi, ile mamy miejsca oraz to, jakie mamy oczekiwania względem funkcjonalności i wyposażenia. Nowoczesne modele posiadają nie tylko podstawowe dysze powietrzne. Na rynku dostępne są też jacuzzi dmuchane z funkcją hydromasażu z możliwością regulacji.

Można spotkać się także z basenem ogrodowym z jacuzzi, wyposażonym w generator soli. Taki produkt zawiera często również zamykaną pokrywę ochronną, funkcję samo nadmuchiwania się oraz panel sterujący. Warto kupować jacuzzi dmuchane od sprawdzonych producentów, którzy stosują wysokiej jakości materiały, wzmocnione komory oraz specjalne tworzywo PVC o długiej wytrzymałości i odporności. Jacuzzi dmuchane Intex oraz Bestway są najbardziej cenione w aktualnych rankingach ze względu na atrakcyjną cenę, jakość wykonania i wielofunkcyjność. Kupisz je w sprawdzonych sklepach, np. tutaj: jacuzzi dmuchane w sklepie Dollo.pl.

Gdzie umieścić jacuzzi dmuchane?

Jeśli chcesz zakupić dmuchane spa i jesteś przekonany o swojej decyzji, musisz dokładnie rozważyć jego rozmieszczenie. Oto kilka wskazówek, które pomogą bezpiecznie i skutecznie dostosować jacuzzi dmuchane do naszego ogródka, tarasu czy pawlacza.

  • Jacuzzi dmuchane ogrodowe wymaga utwardzonej, gładkiej powierzchni, które zniesie obciążenie od 600 – 1200 kg zgodnie z rozmiarem jacuzzi (waga wody + waga jacuzzi + waga osób w nim przebywającym). Bardzo często jacuzzi jest umieszczane na tarasie. Jeśli ich podstawa jest drewniana, należy odizolować jego powierzchnię od wilgoci i zapewnić nieprzemakalne nakrycia wysokiej jakości. Jeśli nie znasz obciążenia nośnego na tarasie, lepiej znaleźć bardziej stabilne miejsce;
  • Spuszczaj wodę z jacuzzi w sposób bezpieczny, zwłaszcza jeśli jest umieszczone we wnętrzu lub na zadaszonym tarasie. W takim wypadku warto wyposażyć się w pompę wodną, które pozwoli w prosty sposób usunąć wodę z basenu;
  • Nie umieszczaj ich pod oknami pokoju, w którym domownicy śpią, gdyż jacuzzi dmuchane emitują pewien poziom hałasu podczas ogrzewania i filtracji. Może to zakłócić spokojny sen. Nie polecamy montować jacuzzi pod drzewami, z których opadają liście i inne zanieczyszczenia (np. ptasie odchody, martwe owady).

Dobroczynny wpływ jacuzzi na organizm ludzki

Przydomowe jacuzzi ustawione na tarasie, ogrodzie lub w zaciszu domu zapewni domownikom codzienną możliwość korzystania z wodnego masażu. Basen z hydromasażem to doskonała inwestycja w zdrowie. Warto wiedzieć, że hydromasaż zwiększa dotlenienie organizmu oraz pobudzenie krążenie krwi, dzięki czemu likwiduje obrzęk nóg i zmniejsza cellulit.

Poprawia się także nasze samopoczucie – po 10 minutach są uwalniane endorfiny, hormony, które są odpowiedzialne za odczuwanie szczęścia i tłumienie bólu. Dodatkowo z dmuchany basen z hydromasażem pomaga łagodzić bóle stawów i napięcie mięśni. Udowodniono dobroczynny wpływ jacuzzi na osoby cierpiące na artretyzm, po uszkodzeniach szyi, czy też zmagające się z bólem po kontuzjach.

Udostępnij ten post:  • Agnieszka pisze:

    Ja jestem po prostu zachwycona dobroczynnym wpływem jacuzzi ogrodowego! W zeszłym roku kupiłam do swojego ogrodu model Norge w sklepie ePraktyk.pl i od tamtej pory praktycznie każdego dnia wypoczywam w nim przynajmniej przez pół godzinki 🙂 Polecam każdemu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
zabawki dla dzieci
Dobór odpowiednich zabawek dla dzieci jest niezwykle istotny...
olejki zapachowe
Witajcie! Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak...
Pawilon ogrodowy
Lato jak żadna inna pora roku zachęca do tego, żeby jak najw...
meble ogrodowe
Gdy aranżuje się przydomową przestrzeń, trzeba zadba...
Street workout
Street workout cieszy się coraz większą popularności...