Niewinne oblicza grzechu – Sylwii Kalinowskiej

Opublikowano: 14 maja 2016

9 maja w siedzibie Krajowej Izby Gospodarczej w Warszawie, odbył się wernisaż, wystawy  “Niewinne oblicza grzechu.” Sylwii Kalinowskiej. Wystawa ma charakter sprzedażowy i trwać będzie do 11 czerwca.

Prace przedstawione na wystawie, to postacie i portrety, przepięknych kobiet, ekspresyjne i rozemocjonowane, subtelne i dyskretne. To dzieła pełne symboliki, ornamentyki z motywami flory i fauny. Artystka na co dzień mieszka i tworzy wśród romantycznych łąk i pagórków Janowa Podlaskiego. Stąd ten romantyzm w jej obrazach, w których zresztą na pierwszy rzut oka widać więcej niewinności niż tytułowego grzechu.

– Moje obrazy dalekie są od wulgarności, ale przesączone są liryzmem, niedopowiedzeniem. Moje obrazy odchodzą od palety pastelowej, bardziej nasączone symboliką, kolorem, który również wyraża emocje. Pełno jest motyli, ryb, które oznaczają zmysłowość, pełno jest motywów kwiatowych. Secesja jest moim ulubionym stylem, lubię taką ornamentykę i świat pokazany przez jakiś pryzmat. Wyrażam siebie na obrazach, swoje emocje, swoje przeżycia. Kobieta z natury jest symbolem piękna, a piękna kobieta symbolem grzechu. Gdyby nie grzech pierworodny nie byłoby nas jako gatunku. – mówi Sylwia Kalinowska w jednym z wywiadów.

– Obrazy Sylwii Lenart Kalinowskiej są wyjątkowe i niepowtarzalne. Z reguły są to wielkoformatowe płótna, ale także postaci kobiet, wmalowane niejako w stare deski, zwane anielicami. Każda z tych prac, nie pozwala przejść obok nich obojętnie. Przewiduję, iż twórczość Sylwii, będzie z roku na rok zyskiwać na wartości, stając się cennym nabytkiem – inwestycją w sztukę i doskonałą lokatą kapitału. – Lidia Bąk, kuratorka wystawy i właścicielka galerii BE-ART exclusive

Wystawa została zorganizowana dzięki staraniom galerii BE-ART exclusive oraz Akademii Kultury i Sztuki Klubu Integracji Europejskiej.

 

 

 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Bal Maskowy
W najbliższą sobotę, 9 grudnia, o godzinie 18:00, Op...
„tik, tik… BUM!” - Tak ostatecznie nazwano...
Eufonie
Od 17 do 25 listopada br. w Warszawie będzie odbywać...
Iwona Pruszyńska
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Piotr Michnikowski
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...