Renault Espace

Nowe Renault Espace – elegancki i komfortowy minivan

Opublikowano: 3 czerwca 2021

Renault Espace to jeden z najbardziej znanych modeli w ofercie francuskiego producenta. Pierwsza generacja zadebiutowała bowiem w 1984 roku. Obecnie na rynku dostępna jest piąta odsłona Espace, która w 2020 roku przeszła delikatną modernizację, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną propozycją

Najnowsza wersja Renault Espace zachwyca od pierwszego kontaktu. To zasługa przede wszystkim bardzo eleganckiej stylistyki, która jest zresztą typowa dla całej palety francuskiego producenta.

Nowe Renault Espace – kolejna odsłona francuskiego minivana

Duże światła oraz charakterystyczna osłona chłodnicy nadają pojazdowi masywności. Z kolei typowe dla minivana nadwozie zostało nieco unowocześnione, aby lepiej je dostosować do współczesnych trendów. Z tego też względu nadano mu cechy typowe dla crossoverów, co czyni z Espace niezwykle nowoczesny projekt.

Pod maską można znaleźć jedną z dwóch wydajnych i zarazem oszczędnych jednostek napędowych. Pierwsza z nich to silnik benzynowy o oznaczeniu Energy TCe 225 EDC. Ma on pojemność skokową 1.8 l i rozwija moc maksymalną 225 KM. Druga propozycja to Diesel Blue dCi 200 EDC. To dwulitrowy motor, który oddaje do dyspozycji kierowcy 200 KM. Obydwie jednostki napędowe zapewniają więcej niż wystarczającą dynamikę, a przy tym zachowują umiarkowany apetyt na paliwo.

Renault Espace

Przestronne wnętrze

W przypadku każdego minivana najważniejsze jest wnętrze pojazdu. Powinno ono bowiem zapewnić kierowcy oraz pasażerom maksimum przestrzeni oraz wysoki komfort podróżowania. Nowe Renault Espace może zabrać na pokład pięć albo siedem osób. Zmiana konfiguracji wnętrza jest niezwykle prosta za sprawą systemu One Touch.

Daleką podróż umilą ciekawe rozwiązania. Należy do nich zaliczyć przede wszystkim spersonalizowane oświetlenie wnętrza, które zmienia się wraz z wyborem poszczególnych trybów jazdy, panoramiczną przednią szybę, która nie tylko gwarantuje doskonałą widoczność, ale też zapewnia doświetlenie wnętrza, znakomicie grający system audio Bose, a także system multimedialny Easy Link, którego serce stanowi ekran dotykowy o przekątnej 9,3 cala. Na uwagę zasługuje również jakość wykończenia wnętrza, która gwarantuje trwałość auta, nawet w warunkach bardzo intensywnej eksploatacji.

Espace zapewnia kierowcy oraz pasażerom wysoki poziom bezpieczeństwa. Model wyposażono m.in. w systemy przewidujące ryzyko, takie jak adaptacyjny regulator prędkości, system wspomagania nagłego hamowania, systemy ostrzegające kierowcę w tym system kontroli toru jazdy, systemy ostrzegające o bezpiecznej odległości, nadmiernej prędkości czy martwym polu, a także systemy wspomagające prowadzenie – system wspomagający parkowanie 360°, kamerę cofania, system automatycznego przełączenia świateł drogowych i mijania, wyświetlanie informacji w polu widzenia kierowcy, hamulec postojowy elektromechaniczny, tylną klapę otwierana automatycznie.

Renault Espace

Ile kosztuje nowe Renault Espace?

Renault Espace oferowane jest w dwóch wersjach wyposażenia – Zen oraz Initale Paris. Model z silnikiem Diesla kosztuje w tańszym wariancie 179 900 zł. Droższa odmiana − Initiale Paris − to wydatek rzędu 203 900 zł. Kwoty te mogą oczywiście wzrosnąć w przypadku nabycia dodatkowego wyposażenia. Zainteresowani zakupem nowego Espace mogą zapoznać się z różnymi formami finansowania.

Espace stanowi bardzo interesującą propozycję dla osób, które poszukują minivana. Segment ten jest bowiem obecnie coraz uboższy − tego typu pojazdy zostały wyparte przez SUV-y i crossovery.

Nowe Renault Espace odwołuje się w najlepszym stylu do tradycji swoich poprzedników. Jest nowoczesne, znakomicie wygląda, a przy tym zapewnia wysoki komfort podróżowania. To świetny towarzysz dalekich wyjazdów dla dużych rodzin, a także pojazd, którym można np. odebrać ważnych gości z lotniska i zawieźć prosto do siedziby firmy.

AutoVIPek

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
samochód elektryczny
Na mocy nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach al...
dron
Kiedy nadchodzą Walentynki, znalezienie idealnego prezentu s...
płytka PCB
Jakość obwodów drukowanych ma wpływ na poprawne funkcjonowan...
Auta poleasingowe
Każdy kierowca szukający now...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...