potencja

Pięć pytań o środki na potencję

Opublikowano: 19 lipca 2020

Jak wynika ze statystyk, w aż jednym na pięć przypadków zbliżeń dochodzi do zaburzeń potencji. Z całą pewnością można więc stwierdzić, że każdy mężczyzna doświadczył tego incydentu przynajmniej raz w życiu. Ponieważ jest to dosyć wstydliwy temat, wielu z nich decyduje się na zakup środków na potencję.

Jak działają środki na potencję?

Działanie środków na potencję polega na rozkurczaniu naczyń krwionośnych, w efekcie czego zwiększa się dopływ krwi do prącia, powodując wzwód. Należy przy tym podkreślić, że tego typu preparaty nie mają wpływu na libido. Aby zwiększyć swoje pożądanie, konieczne są afrodyzjaki. Istotne jest, że w przypadku tego typu środków konieczne jest pobudzenie, aby doszło do erekcji. Nie dzieje się to samoistnie. Leki na potencję, zawierające sildenafil zapewniają długotrwałą erekcję, ponieważ dodatkowo blokują enzym, odpowiedzialny za jej hamowanie.

Kiedy zażywać środki na potencję?

Środki na potencję zawierające w składzie sildenafil (jak. np. tabletki Inventum) najlepiej zażywać około pół godziny do godziny przed planowanym stosunkiem. W przypadku preparatów ziołowych, aby zauważyć ich oczekiwany wpływ na organizm, konieczna jest terapia kilkutygodniowa, w trakcie której przyjmuje się do dwóch tabletek dziennie. Ważne, by środków nie przyjmować podczas posiłku i nie łączyć ich z alkoholem, ponieważ znacząco opóźni to uwalnianie substancji aktywnych do krwi.

Dlaczego niektóre środki na potencję są na receptę?

Środki na potencję przepisywane przez lekarza na recepcie dawkowane są w zależności od potrzeb organizmu. Mają potwierdzoną skuteczność i są bezpieczne nawet dla osób z różnymi schorzeniami (po konsultacji z lekarzem). Ponadto leki na receptę mają większą dawkę (50 i 100 mg), dlatego konieczne jest, by specjalista kontrolował ich przyjmowanie. W zależności od występowania dolegliwości współistniejących, lekarz dobierze środek zawierający odpowiednią substancję aktywną (tadalafil, wardenafil, testosteron, bromokryptyna, trazodon, apomorfina, johimbina, sildenafil).

Bez recepty dostępne są aktualnie środki na potencję zawierające dawkę 25 mg i mogą być stosowane doraźnie. Od niedawna bez konieczności wizyty u specjalisty można wykupić w aptece leki zawierające sildenafil.

Kto nie powinien stosować środków na potencję?

Każdy lek na potencję jest środkiem farmakologicznym i wymaga konsultacji z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania, aby wyeliminować ryzyko wystąpień działań niepożądanych. Pozwala to również uniknąć sytuacji, w których tabletki są przyjmowane przez osobę, mającą wyraźne przeciwwskazania do tego typu terapii:

  • cierpi na zaburzenia sercowo-naczyniowe (m.in.choroba niedokrwienna serca, arytmia, niewydolność krążeniowa);
  • boryka się z chorobami wątroby i nerek;
  • ma przebyty w nieodległym czasie udar, zawał serca bądź hipotonię;
  • choroby oczu takie, jak degeneracja siatkówki;
  • ma nadciśnienie tętnicze.

Czy środki na potencję zawsze działają?

Środki na potencję nie są panaceum na problemy z erekcją u każdego mężczyzny. Sildenafil pozwoli osiągnąć wzwód, jeśli zaburzenia mają podłoże psychiczne oraz neurologiczne. Nie będą jednak skuteczne, jeśli przyczyna tkwi w czynnikach czysto fizycznych, jak np. niskie ciśnienie.

Źródło:
Inventum, Gdziepolek.pl(https://www.gdziepolek.pl/produkty/92766/inventum-tabletki-do-ssania-gryzienia-zucia/apteki)

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
prywatna opieka medyczna
Opieka medyczna może działać w oparciu o dwie formuły. Pierw...
mikrobiom skóry
O tym, jak dbać o skórę, czym jest mikrobiom skóry,...
antykoncepcja hormonalna
Środki antykoncepcyjne zapewniają kobietom możliwość...
dna moczanowa
Kwas moczowy jest to organiczny związek chemiczny stanowiący...
żele intymne
Sprawy związane z seksualnością w coraz mniejszym stopniu są...