Stany Zjednoczone

Planujesz wyjazd do Stanów? Sprawdź jakie stany koniecznie zobaczyć!

Opublikowano: 23 listopada 2020

Stany Zjednoczone Ameryki Północnej to jedno z tych państw, którego odwiedzenie jest marzeniem wielu osób. Rozległy kraj ma naprawdę wiele do zaoferowania. Poniżej przedstawiamy te stany USA, do których na pewno warto się wybrać.

Floryda

Pod względem gęstości zaludnienia jest to czwarty stan w całej Ameryce. Do dzisiaj widoczne są tu latynoskie wpływy, które są pozostałością po czasach, gdy Floryda była własnością Hiszpanii. Ci, którzy przyjeżdżają do tego stanu, cieszą oczy wyjątkowymi, piaszczystymi plażami, które ciągną się całymi kilometrami. Uwagę zwraca woda w kolorze lazurowym. Będąc w tym stanie, koniecznie trzeba udać się nad Zatokę Meksykańską. Doskonale poczują się tu miłośnicy nurkowania, fani surfowania, a także ci, którzy kochają przyrodę. Floryda to prawdziwy raj na ziemi.

Wyoming

Na ten stan powinni koniecznie postawić miłośnicy gór. Na jego terenie znajduje się wchodzące w część Parku Narodowego Grand Teton pasmo górskie o tej samej nazwie. Tym, co tutaj zachwyca się bezapelacyjnie niezwykłe widoki. Nawet zdjęcie zrobione kiepskim aparatem wygląda jak pocztówką, na którą można patrzeć całymi godzinami. Pasmo górskie Grand Teton jest zdecydowanie mniej znane już słynny Kanion Kolorado, ale również warto się tu wybrać.

Oregon

To jeden z tych stanów USA, które mają naprawdę wiele do zaoferowania. To właśnie w Oregonie znajduje się uważany za najpiękniejszy w Stanach Zjednoczonych wodospad, którego otoczenie jest po prostu bajkowe.

To także tutaj leży majestatyczne jezioro Crater Lake, które zwraca uwagę krystalicznie czystą wodą w niezwykle intensywnym, granatowym kolorze. Ciekawostką jest fakt, że do jeziora tego nie wpływa żadna rzeka. Wiele osób zapyta w tym miejscu, skąd w takim razie bierze się w nim woda. Odpowiedź jest banalnie prosta: pochodzi z opadów atmosferycznych.

Atrakcyjną turystyczną cieszącą się naprawdę dużą popularnością wśród osób odwiedzających to miejsce są rejsy łodzią. Wycieczka trwa aż trzy godziny i dostarcza niezapomnianych wrażeń.

Utah

Położony na środkowym zachodzie stan Utah to prawdziwy raj dla turystów. Być w stanach i nie pojawić się w stanie Utah, to tak, jak być w Watykanie i nie widzieć Placu Świętego Piotra. Jedną z atrakcji turystycznych jest szlak The Zion Narrows, który poprowadzono korytem rzeki Virgin River. Nie bez powodu uważany jest on za jeden z najpiękniejszych szlaków w całej Stanach. Kanion wyrzeźbiony jest w skałach o czerwonym kolorze, co sprawia, że miejsce to wygląda wyjątkowo.

Kalifornia

To kolejny stan, który po prostu trzeba odwiedzić podczas pobytu w Stanach Zjednoczonych. To właśnie w Kalifornii położone jest San Francisco – jedno z ciekawszych miast w całej Ameryce. Zwraca uwagę przede wszystkim ciekawą architekturą. Jednym z najbardziej charakterystycznych obiektów architektonicznych w całych Stanach jest Golden Gate Bridge, czyli most wiszący, którym połączono San Francisco z hrabstwem Marin. Otworzono go w roku 1937.

Tak naprawdę każdy stan USA wart jest odwiedzenia. Wszystko zależy od tego, czego szukamy i co jest naszą pasją.

Więcej informacji o poszczególnych stanach USA znajdziesz na https://estavisa.pl/ile-stanow-ma-usa/

materiał sponsorowany 

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
targowani
Jeśli uwielbiasz odpoczynek po sezonie i nie lubisz tłumów n...
Hotel Amber Park
Bałtyk jest piękny o każdej porze roku. Szerokie plaże i nad...
Piotr Henicz
Ubezpieczenie od deszczu podczas wyjazdu, videocasty...
Magdalena Fuk
Ze względu na intensywne użytkowanie rekreacyjne zbi...
Jak spakować się w długą podróż
Pakowanie się należy zwykle do tych mniej przyjemnych elemen...
Nowe artykuły
Punktem wyjścia do zrozumienia sztuki aborygeńskiej, jest zd...
Wystawa „Kawałki barw” to prezentacja najnowszych pr...
Idea edukacji domowej doskonale wpisuje się w moje p...