plisy

Plisy plaster miodu: nowoczesna ochrona przed słońcem i stratami ciepła

Opublikowano: 26 lutego 2024

Zabezpiecz wnętrze swojego domu przed utratą energii cieplnej oraz nadmiernym nagrzewaniem się. Sprawdź skuteczność plis plaster miodu wykonanych z materiału honneycomb.

W nowoczesnych aranżacjach wnętrz liczy się nie tylko wysoka estetyka, ale również spełnienie pewnych funkcjonalnych oczekiwań właściciela domu czy mieszkania. W kontekście optymalnego wykorzystania przestrzeni oraz efektywnej ochrony przed słońcem czy stratami ciepła w mroźne dni, plisy plaster miodu zyskują coraz większe zainteresowanie.

Czym są plisy plaster miodu?

Są to rolety okienne znane również pod nazwą “plisy komórkowe”. Typowe dla nich ułożenie warstw tkanin w faliste fałdki przypomina w przekroju plaster miodu. Ta unikalna struktura sprawia, że osłona okienna jest nie tylko bardzo skuteczna, ale również niesamowicie efektowna. Plisy to doskonały wybór nie tylko w dużych wnętrzach, ale także w maleńkich pokojach w bloku, gdzie ceni się każdy centymetr i maksymalne otworzenie przestrzeni.

plisy

Zaciemnienie i termoizolacyjne właściwości rolet typu plaster miodu

Jeżeli rolety w Twoim domu mają pełnić przede wszystkim funkcję zaciemniającą i termiczną, plisy plaster miodu będą najskuteczniejsze. Swoje właściwości zawdzięczają specyficznej budowie, ale nie tylko. Tym, dla których priorytetem są dobrej jakości plisy, polecamy zajrzeć do polskiego producenta rolet Karnix na stronę: https://www.karnix.pl/plisy-plaster-miodu.html.

Do wykonania  plis plaster miodu Karnix wykorzystuje tkaninę Honneycomb, wyposażoną w dodatkową warstwę aluminium. Zapewnia ona doskonałe zaciemnienie, a także fantastycznie chroni wnętrze domu, mieszkania przed nagrzewaniem się i wychładzaniem. To ogromne udogodnienie, gdy w letnie dni, można schronić się przed upałem w swoim domowym zaciszu. Zimą z kolei dzięki plisom plaster miodu zgromadzone między warstwami powietrze tworzy dodatkową izolację, która ogranicza straty ciepła. To bardzo istotne w dzisiejszych czasach, gdy energooszczędność korzystnie wpływa zarówno na stan naszego konta, jak i na dobro planety.

plisy

Plisy plaster miodu – spójny element aranżacyjny

Czy rolety plaster miodu będą dobrym pomysłem do salonu? A do kuchni? Tak! To bardzo uniwersalny model, który sprawdzi się zarówno w sypialni, pokoju dziennym, kuchni pokoju dziecięcym, jak również w łazience. Jeśli masz niestandardowe rozmiary okien w swoim domu, zajrzyj na stronę Karnix https://www.karnix.pl/rolety-plisowane-zaciemniajace.html i zamów rolety plisowane zaciemniające na wymiar. Ich dodatkowym atutem jest innowacyjny system sterowania, umożliwiający wygodne ustawienie rolety.

Zamontowane w sypialni plisy plaster miodu perfekcyjnie zabezpieczą ją przed dostępem światła z ulicy, co ułatwi Ci usypianie i sprawi, że wypoczynek nocny stanie się bardziej efektywny. Rolety o uniwersalnym charakterze stanowią istotny element aranżacji okiennych w salonie z otwartą kuchnią lub aneksem kuchennym. W tego rodzaju przestrzeni dobrze jest stworzyć harmonijne dekoracje na wszystkich oknach.

Jeśli chcesz, by w każdym pomieszczeniu Twojego domu znalazły się plisy plaster miodu, postaw na neutralną kolorystykę, która będzie współgrać ze wszystkimi aranżacjami. Najlepiej sprawdzą się rolety beżowe, białe, szare lub czarne.

Tagi: ,

Udostępnij ten post:Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
technologia LED
Zastosowanie energooszczędnej technologii oświetlenia w ozna...
Pompa ciepła
Pompy ciepła stanowią innowacyjne rozwiązanie w dzie...
Jak wybrać piekarnik
Wybór odpowiedniego piekarnika do...
rolety do kuchni
Jeśli szukasz informacji o tym, jaką przesłonę okienną warto...
pellet
Dobrej jakości pellet to opał przyjazny i bezpieczny...