Pochłaniacze wilgoci

Pochłaniacze wilgoci do samochodu – czy warto?

Opublikowano: 1 lutego 2017

Każdy, kto miał problem z pleśnią lub zachodzącymi parę szybami w aucie szuka rozwiązania, jak sobie z tym poradzić. Rozwiązanie jest prostsze niż mogłoby się wydawać. Są na rynku preparaty, które zapobiegają takim problemom i można je stosować w każdym modelu samochodu. Sprawdźmy, czym są pochłaniacze wilgoci w samochodzie i jak je stosować.

Niestety, czy tego chcemy, czy nie wilgoć w samochodzie jest faktem. Za jej pojawienie się odpowiedzialni są sami kierowcy i inni użytkownicy auta wnosząc do środka śnieg lub błoto. Cząstki wilgoci znajdują się także w wydychanym powietrzu. Z taką sytuacją mamy do czynienia niezależnie od tego, czy dysponujemy nowym autem z salonu, czy kilkunastoletnim wysłużonym samochodem. Parowanie i zamarzanie szyb jest niemal nie do uniknięcia, gdy samochód o tej porze roku nie jest garażowany. W czasie krótkich postojów na parkingach podziemnych w sklepach, czy podczas działania ogrzewania wilgoć nie jest w stanie sama odparować.

Skąd się bierze wilgoć w samochodzie?

Problem z wilgocią w samochodzie pojawia się, gdy wilgotne powietrze styka się z zimnymi szybami. Różnica temperatur sprawia, że szyba pokrywa się parą. Podobne zjawisko można zaobserwować w łazience po kąpieli, kiedy parą pokrywa się lustro.

– Stałe utrzymywanie się wilgoci w samochodzie jest bardzo niekorzystne. Poza zaparowanymi szybami, co utrudnia jazdę i może doprowadzić do wypadku, kiedy to np. kierowca nie dostrzeże pieszego lub innego nadjeżdżającego pojazdu, wilgoć w aucie sprzyja rozwojowi pleśni. W starszych samochodach przy długo utrzymującej się wilgoci problemem jest też nieprzyjemny, mocno odczuwalny zapach. – mówi ekspert ze sklepu chemik24.pl.

Jak usunąć wilgoć z samochodu?

Znając przyczynę parowania szyb w samochodzie, łatwo można sobie z nią poradzić. Rozwiązanie jest bardzo proste. Przede wszystkim trzeba dbać o czystość auta. Na zimę warto zaopatrzyć się w gumowe dywaniki i regularnie usuwać z nich wodę. Gdy samochodem kieruje kobieta i prowadzi w butach na obcasach, warto dokładnie przyjrzeć się kondycji dywaników i sprawdzić, czy nie porobiły się w nich dziury, przez które woda wsiąka w znajdujący się pod nimi materiał. Mokrą, welurową wykładzinę trzeba dokładnie wysuszyć. Dodatkowo należy pamiętać o otrzepaniu butów ze śniegu zanim wsiądziemy do samochodu.

Jak działają pochłaniacze wilgoci do auta?

– Doraźnie na pewno warto zaprzyjaźnić się z samochodowymi pochłaniaczami wilgoci. Zasada ich działania jest bardzo prosta. W saszetkach znajduje się sól higroskopijna, która pochłania wilgoć (podobne saszetki znajdują się w torebkach). Gdy zawartość opakowana zmieni konsystencję na żelową, należy je wyrzucić i zastąpić nowym. – wyjaśnia ekspert z chemik24.pl.

Stosując pochłaniacze wilgoci do samochodu w łatwy sposób można zapobiec parowaniu i zamarzaniu szyb, a także zawilgotnieniu tapicerki. Pochłaniacz wilgoci do auta kosztuje zaledwie kilka złotych, posiada neutralny zapach, nie zostawia plam i zacieków, nie trzeba do niego żadnych dodatkowych urządzeń. Dzięki pochłaniaczowi wilgoci nie dopuścimy również do rozwoju szkodliwych dla zdrowia pleśni, roztoczy, bakterii i grzybów.

Parowanie szyb, które uprzykrza życie kierowcom jesienią i zimą można skutecznie wyeliminować przy pomocy pochłaniaczy wilgoci do auta. Kupując samochodowy pochłaniacz wilgoci można w zupełnie niekłopotliwy sposób zadbać o swój samochodów oraz znacznie podnieść komfort i bezpieczeństwo jazdy.

Udostępnij ten post:  • tymonkruda pisze:

    w moim przypadku wilgoć z auta usunął mi biały smar od K2 bit.ly/3841_K2BiałySmar

  • jaskowalski pisze:

    Ja na codzień mam w swoim samochodzie pochłaniacz wilgoci sedan.com.pl/produkt/wateroff-pochlaniacz-wilgoci-do-samochodu/ i wtedy nie muszę nic usuwać 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Serwis klimatyzacji samochodowej
Niemal wszystkie popularne modele samochodów, które zostały...
powłoka ceramiczna
Wiele osób ceni sobie wizualny aspekt swojego samochodu. Lśn...
Felgi zimowe
Wraz z nadejściem zimy, większość kierowców zaczyna się zast...
Ferrari 458
Wielu miłośników motoryzacji chciałoby przynajmniej raz prze...
Kia
Blog Kiawiarnia to miejsce, gdzie pasja do motoryzacji łączy...