Menu
Seat

Seat – najlepsze modele na rynku

Nie jest tajemnicą, że po polskich drogach porusza się naprawdę wiele samochodów marki Seat. Pojazdy te charakteryzują się wieloma zaletami, dlatego stawia na nie tak dużo osób. Niemiecka myśl technologiczna oraz hiszpański design, a wszystko to w naprawdę przystępnej cenie. Aspekty te sprawiają, że niektóre modele Seata są szczególnie popularne. Co warto wiedzieć na ten temat?

Jak wyglądały początki marki Seat?

Początki marki Seat sięgają roku 1950, kiedy to przedsiębiorstwo zostało założone przez Hiszpański Narodowy Instytut Przemysłu, korporację, w której skład wchodziło sześć banków, a także koncern FIAT. Tak wielu właścicieli sprawowało pieczę nad samą marką przez równo 30 lat. Po tym czasie Seat stał się zupełną hiszpańską firmą. Z biegiem lat rozpoczął on współpracę ze słynnym koncernem Volkswagena. Efektem tego było wejście Seata do Grupy Volkswagena, co wydarzyło się w roku 2002.

Jakie są najpopularniejsze modele marki Seat?

Nie jest tajemnicą, że na przestrzeni lat wiele popularnych modeli zostało solidnie odmienionych. Oczywiście niektóre propozycje od dekad są na topie, jednak pozostałe odeszły w zapomnienie. Jakie samochody zostały wycofane z produkcji? Miejski samochód Arosa, który produkowany był do 2005 roku, Seat Alta – rodzinny minivan pozostający w sprzedaży do 2015 roku, czy też Cordoba, której produkcja została zaprzestana w roku 2009. Nie można również zapomnieć o Exeo, którego można było dostać w latach 2008-2013. Które modele w dalszym ciągu pozostają w ofercie Seata? Toledo, Mii, Alhambra, Arona, Ateca oraz oczywiście Ibiza i Leona. To dwa ostatnie charakteryzują się największą popularnością i możne je zakupić w salonie Seat Warszawa. Co warto wiedzieć na ich temat?

Czym charakteryzuje się popularny Leon?

Jak zapewne wiesz, Seat Leon to samochód należący do segmentu C. Auto to po raz pierwszy opuściło fabrykę w roku 1999. Pierwsza generacja tego pojazdu była dostępnie wyłącznie w wersji Hatchback, jednak zainteresowane osoby mogły wybierać pośród skrzyni automatycznej i manualnej. Nie brakowało także możliwości, jeśli chodzi o silniki wysokoprężne oraz benzynowe. Co ciekawe, światło dzienne ujrzał nawet model sportowy. Wszystko to przełożyło się na aż 7 wersji wyposażeniowych. Druga generacja Leona to już rok 2005. Każdy fan motoryzacji z pewnością bardzo dobrze ją zna. Dlaczego? To właśnie wtedy fabrykę opuściła limitowana edycja tego samochodu – Cupra 310. Wszystko to jest jednak przeszłością, gdyż od 2012 roku produkowana jest trzecia generacja Leona. W tym wypadku możesz wybierać pośród 5-, jak i 3-drzwiowej wersji Hatchback, a także kombi. Nie można również nie wspomnieć o tym, że w 2014 roku z fabryki wyjechała wersja X-perience. Jest to uterenowiona propozycja kombi. Leon jest dostępny w różnych wersjach w salonie Seat Warszawa.

Seat Ibiza – niezbędne informacje!

Seat Ibiza to równie popularny samochód, jak zaprezentowany Leon. W tym wypadku historia jest jednak znacznie dłuższa, gdyż pierwszy model tego auta opuścił fabrykę w roku 1984. Pierwsze trzy generacje dostępne było wyłącznie w wersji Hatchback. Dlaczego? Nadwozia typu kombi, sedan, oraz oczywiście coupé zostały nazywane innym modelem – Cordoba. Warto jednak wspomnieć, że IV generację można było zakupić w wersji kombi. Uległo to jednak zmianie, kiedy została ona wycofana w roku 2016. Aktualnie dostępna jest już V generacja, która została poddana faceliftingowi. Można wybierać pośród wielu wersji Diesla oraz silnika benzynowego. Na samym końcu należy wspomnieć o tym, że Ibiza uzyskała aż 5 gwiazdek w testach zderzeniowych. Zostały one przeprowadzone przez instytut EuroNCAP. Sprawia to, że samochód ten jest niezwykle bezpieczny.

zdjęcie: biuro prasowe Seat 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2022