drzwi do gabinetu

Spokojna praca w domu – najlepsze drzwi do gabinetu

Opublikowano: 12 lutego 2019

Pracę zdalną z domu wykonuje współcześnie coraz więcej osób. W takim przypadku domowy gabinet staje się koniecznością, a dźwiękoszczelne drzwi do gabinetu – znacznym ulepszeniem pozwalającym na pracę w ciszy i spokoju.

W dzisiejszym poradniku chcemy pomóc wam wybrać najlepsze drzwi do domowego gabinetu. Drzwi wewnętrzne o odpowiednim poziomie izolacji hałasów, a więc jak najbardziej dźwiękoszczelne mogą być niezwykle pomocne w sytuacji, kiedy pracujemy w domu i potrzebujemy spokoju oraz prywatności.

Kiedy warto kupić dźwiękoszczelne drzwi wewnętrzne?

Podczas gdy kupując drzwi wejściowe do domu lub mieszkania dźwiękoszczelność przegrody jest jednym z kluczowych argumentów za kupnem tego lub innego modelu, zupełnie lekceważymy ten aspekt wybierając drzwi wewnętrzne. Wydaje nam się, że nie jest istotny, skoro w mieszkaniu są „sami swoi”.

– Życie jednak potrafi szybko zweryfikować te przekonania – zauważa Paweł Krzemiński, specjalista z firmy Drzwi CAL. – Szczególnie w sytuacji, kiedy chcemy lub musimy pracować w systemie home office, gdzie to właśnie domowy gabinet staje się miejscem naszej codziennej pracy. Wówczas dźwiękoszczelne drzwi wewnętrzne stają się koniecznością, która ma za zadanie zapewnić nam prywatność oraz warunki pozwalające się skoncentrować – podkreśla.

Drzwi do gabinetu – kluczowa jest izolacja akustyczna

Warto pamiętać o tym już na etapie planowania wystroju wnętrza mieszkania. Do pokoju przeznaczonego na domowy gabinetu wybierzmy solidne i dźwiękoszczelne drzwi wewnętrzne, które wyciszają pomieszczenie i odetną nas od hałasów. Aby upewnić się, że faktycznie kupujemy drzwi dźwiękoszczelne sprawdźmy, czy posiadają odpowiednią izolację akustyczną określaną jako współczynnik Rw i wyrażoną w decybelach (dB). Dobre drzwi akustyczne posiadają Rw nawet 32 dB dla drzwi. Dodatkowo są wyposażone w uszczelkę opadającą.

drzwi do gabinetu

Piękne drewniane drzwi model Boksze z kolekcji Nova 3.1 marki CAL nie tylko zapewnią spokojną pracę w gabinecie, ale dodatkowo podkreślą skandynawski lub nowoczesny wystrój pomieszczenia.

Dużą zaletą drzwi wewnętrznych CAL https://www.drzwi-cal.pl/drzwi-wewnetrzne/ są proponowane rozwiązania konstrukcyjne, takie jak drzwi przylgowe i drzwi z niewidocznymi zawiasami, a także systemy przesuwne naścienne i wewnątrzścienne pozwalające na znaczną oszczędność miejsca. Ciekawym rozwiązaniem jest też system przesuwno-obrotowy ERGON, a nietypowe szerokości i wysokości pozwalają zamówić drzwi dopasowane do niestandardowych otworów, np. w zabytkowych mieszkaniach w kamienicach czy starych domach.

Nie zapomnij o wyglądzie dopasowanym do stylu wnętrza

Wybierając drzwi do gabinetu w mieszkaniu należy patrzeć także na aspekt estetyczny. Wyglądem muszą pasować do całego stylu wnętrza. Np. w pomieszczeniach tradycyjnych, o nieco staroświeckim charakterze sprawdzą się drzwi CAL z Kolekcji Klasycznej. Modele takie jak Hańcza czy Szurpiły to skrzydła o uniwersalnym wyglądzie pasujące do tradycyjnych wnętrz urządzonych ze smakiem. Z kolei do gabinetu nowoczesnego będą pasowały drzwi CAL z Kolekcji Nova oraz Geometria o nieszablonowym wyglądzie, kontrastowych zestawieniach kolorów i interesującymi aplikacjami ze szkła lacobel. Wszystkie piękne modele drzwi idealnych do domowego gabinetu znajdziesz na www.drzwi-cal.pl

Wkładki do drzwi – 2 rzeczy, które warto wiedzieć

Udostępnij ten post:  • Anna pisze:

    mam gabinet w domu i potrzebowałam go jak najbardziej wyciszyć. Zdecydowałam się na drzwi akustyczne z KMT i po kilku miesiącach uzytkowania stwiasyerdzam, że są rewelacyjne. Bardzo dobrze tłumią wszelkie hałasy dochodzące z domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


Powiązane treści
Kinkiety zewnętrzne
Oświetlenie to bardzo istotny element w architekturze i aran...
panele ścienne 3D
Lamele to najmodniejszy dodatek aranżacyjny, z pomocą któreg...
kruszarka szczękowa
Kruszarki szczękowe są chętnie wybierane przez firmy z branż...
Budowa hali produkcyjnej
Hala produkcyjna to obiekt wymagający stworzenia dobrze prze...
meble ogrodowe
Ogród to miejsce, w którym można wypocząć i zrelaksować s...