Menu

Sposoby na rozwój osobisty jako fotograf

Od zawsze lubiłeś robić zdjęcia i chciałbyś rozwijać się w tej dziedzinie? Świetnie trafiłeś, koniecznie czytaj dalej! Fotografia staje się coraz popularniejsza – to doskonałe hobby, bo pozwala oderwać się od codzienności i realizować poprzez sztukę.

Na co dzień prowadzimy siedzący tryb życia, pracujemy w biurze i nie rozwijamy swojej kreatywności. Zamknięcie się w jednej dziedzinie ogranicza nas intelektualnie.

Właśnie dlatego warto czasem oderwać się od codziennych zajęć i popuścić wodze fantazji. Robienie zdjęć to doskonały sposób na relaks i wyrażenie siebie. Podkreśl swoją indywidualność, szukaj własnej drogi i czerp z tego satysfakcję. Siłownia i spotkania ze znajomymi to równie dobre formy spędzania wolnego czasu, ale co z Twoimi artystycznymi potrzebami? Jeśli marzysz o robieniu pięknych zdjęć, po prostu zacznij dążyć do tego, by być jak najlepszym fotografem.

Jak zacząć przygodę z aparatem?

Na początku swojej fotograficznej drogi spróbuj różnego rodzaju zdjęć. Dzięki temu dowiesz się, jaka forma najbardziej Ci odpowiada. Jeśli masz ochotę fotografować modeli, a w przyszłości marzą Ci się sesje zdjęciowe z udziałem stylistów, wizażystów i fryzjerów, to koniecznie odwiedź serwisy, na których reklamują się modelki. Modeling jest ostatnio bardzo modny i z pewnością nie będziesz mieć problemu ze znalezieniem początkującej osoby do współpracy. Jeśli nie masz funduszy, by zapłacić doświadczonej modelce, zaproponuj komuś współpracę na zasadach TFP (time for portfolio), czyli wymiany barterowej polegającej na tym, że model poświęca fotografowi swój czas w zamian za portfolio/zdjęcia.

Dużą zaleta tego typu współpracy jest to, że nie wymaga nakładów finansowych. Wszystkie strony angażują się w sesję, dzielą się doświadczeniami i w ten sposób osiągają obopólne korzyści. Jeśli zależy Ci na lepszym efekcie, znajdź modelkę o średnim doświadczeniu i zaproponuj jej kreatywną sesję. Wysil się, zdobądź rekwizyty i wtedy być może Twoja propozycja zostanie przyjęta. A co zrobić, jeśli portrety nie są Twoją mocną stroną? W takim wypadku skup się na pejzażach lub fotografii zwierzęcej. Zastanów się, co przyciąga Twoją uwagę, co Cię fascynuje. Może Twoją specjalnością staną się zdjęcia jedzenia? Szukaj swojej drogi. Obecnie modne są bajkowe stylizacje, ale nie oznacza to, że pozostałe formy są gorsze. Fotografia powinna wyrażać Ciebie, daj sobie czas na poszukiwania.

Skąd czerpać wzorce?

Na początek musisz zdać sobie sprawę z tego, że nie od razu będziesz w stanie robić spektakularne fotografie. Postaraj się zdobyć wiedzę i powoli dąż do wyznaczonego celu. W internecie znajdziesz porady fotograficzne. Postaraj się wybrać takie serwisy, które cieszą się dobrą renomą, i z których korzystanie jest łatwe i przyjemne. Jednym z takich serwisów jest Szeroki Kadr sygnuje go nie byle jaka marka, bo sam Nikon. Dzięki temu możesz mieć pewność, że znajdziesz tu merytoryczne artykuły. Na początek skup się na poradniku.

Wejdź na stronę https://www.szerokikadr.pl/poradnik i przekonaj się, że w tej zakładce znajdziesz praktyczne wskazówki, dzięki którym uzyskasz upragnione efekty. Jeśli miałeś kiedyś problem ze zrozumieniem opisu tego, jak uzyskać dany efekt, to na pewno zainteresują Cię wideoporadniki. Za pomocą słów nie wszystko można przekazać i dlatego najlepiej jest po prostu zobaczyć, jak fotografują specjaliści. Na tym portalu znajdziesz wiele ciekawych filmików, które krok po kroku pokażą ci, jak zrobić wymarzone zdjęcie. Jeśli już masz za sobą jakieś doświadczenie fotograficzne, powinny zainteresować Cię inspiracje. Podpatruj profesjonalistów, zdobywaj wiedzę o ich pracy. Szeroki Kadr co miesiąc prezentuje sylwetkę artysty, który opowiada o swojej pasji. Kształć się, a może kiedyś będziesz jednym z nich.

Daj się zauważyć!

Gdy już będziesz mieć za sobą pierwsze próby i dowiesz się, w czym czujesz się najlepiej, poszukaj innych pasjonatów. W internecie znajdziesz wiele stron, które oferują dyskusję z fotografami – taką możliwość daje też wspomniany Szeroki Kadr. Dyskusje pozwalają na wymianę doświadczeń i umożliwiają nawiązanie ciekawych znajomości. Nic nie łączy tak, jak wspólne zainteresowania. Postaraj się też znaleźć fotografów w realu. Co powiesz na warsztaty fotograficzne? Plenery są popularne zwłaszcza latem. Poszukaj takich, które będą najbardziej Ci odpowiadać. Wyjazd na takie warsztaty to zwykle weekendowa przygoda, podczas której będziesz uczyć się od najlepszych, a pozować Ci będą doświadczone modelki.

Staraj się być osobą aktywną i ciągle się rozwijać. Swoje prace publikuj na portalach społecznościowych. Odważ się na uczestnictwo w fotograficznych konkursach. Szeroki Kadr umożliwia Ci wygranie gadżetów i zaprezentowanie prac szerszej publiczności. Nie bój się krytyki, każdy kiedyś zaczynał. Jeśli otoczysz się ludźmi, którzy mają podobne zainteresowania, łatwiej Ci będzie się zmotywować do działania. Sprawdź, czy w Twoim mieście nie organizuje się spacerów fotograficznych. Do nawiązania ciekawych kontaktów okazji nie brakuje, skorzystaj z nich!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Udostępnij

Wszystkie prawa zastrzeżone | All rights reserved Magazyn VIP 2023